ادامه موضوع

تناسب اندام برای افراد میانسال
توانبخشی
انواع ورزش
فرم ترکیب بندی بدن
دوره پیری و ورزش کردن

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
فیتنس چیست؟

فیتنس شامل فعالیت هایی است که فرد برای داشتن سلامت و آمادگی بدنی آن ها را انجام می دهد. امروزه انواع ورزش های بسیاری در این گروه قرار می گیرند.

فیتنس کاری است که مردان و زنان هر دو باید برای داشتن زندگی سالم آن را انجام بدهند. همچنین خانواده های بیشتری باید تمرین های فیتنس را انجام بدهند. می توان تمرینات فیتنس را به جای کاری که باید هر روز به سختی انجام داد به صورت راهی برای تفریح دید.

به طور ایده آل، همه باید هر روز سطحی از تمرینات فیتنس را انجام بدهند. برای سالم بودن 30 دقیقه ورزش در روز مهم است. برای افرادی که مدتها فعالیت بدنی نداشته اند، شروع با 5 یا 10 دقیقه در روز تنها کاری است که می توان انجام داد. این افراد با گذشت زمان می توانند وقت تمرین های خود را اضافه کرده و به هدف 30 دقیقه برسند.

داشتن یک برنامه خوب فیتنس که آن را دوست داشته باشید کلید پایبندی به اجرای برنامه است. به این طریق می توانید روزانه بیشتر از 30 دقیقه صرف اجرای برنامه تان کنید. برای جلوگیری از دلزده شدن باید انواع ورزش های مختلف را امتحان کنید.

انواع فیتنس

سه نوع تمرین اصلی وجود دارند که باید در هر برنامه فیتنس گنجانده شوند. این سه نوع تمرین عبارتند از ایروبیک، ماهیچه سازی و کاهش وزن. فعالیت هایی که انجام می دهید باید این حوزه های مختلف را تحت پوشش قرار بدهند. بسته به اهداف کلی شما برای بدنتان، مقدار زمانی که برای هر یک از این انواع تمرین ها اختصاص می دهید تغییر خواهد کرد.

فهمیدن این موضوع اهمیت دارد که هر یک از این انواع تمرین سطوح مشکل بون مختلفی دارند. بسیار مهم است بدانید وضعیت فیتنس شما در حال حاضر چگونه است و از همان جا پیش بروید. سعی نکنید در ابتدا با سرعت زیاد این کار را انجام بدهید یا همگام با افراد دیگر باشید. برای پیدا کردن جایی که در آن هستید راهنمای خودتان باشید تا بتوانید بدون خطر آسیب دیدگی پیش بروید.

ایروبیک

ورزش های ایروبیک انواع بسیار خوبی از ورزش ها هستند که به سلامت سیستم قلبی نیز کمک می کنند. این نوع فعالیت باعث پمپاژ خون در بدن و تنفس سریع تر می شود و ماهیچه هایی را به حرکت در می آورد که حتی نمی دانستید چنین ماهیچه هایی را دارید. وقتی دو یا سه بار در در روز تمرینات ایروبیک را انجام بدهید متوجه می شوید که تعادل، چابکی و انعطاف پذیری تان افزایش پیدا می کند.

به نظر می رسد این نوع ورزش بیشترین سود را در اوایل صبح دارد. با انجام حرکات ایروبیک کالری زیادی خواهید سوزاند که یکی دیگر از دلایل علاقه مردم به این ورزش ها است. اغلب مردم فکر می کنند ورزش های ایروبیک فقط برای زنان هستند ولی اینطور نیست. این ورزش ها برای سلامت و فیتنس کلی مردان نیز خوب هستند.

وقتی صحبت از انجام حرکات ایروبیک می شود عمدتا به فضا نیاز دارید. باید بتوانید در جهات مختلف حرکت کنید. می توانید در کلاس هایی که در محله‌تان برگزار می شوند شرکت کنید یا در خانه از فیلم های آموزشی استفاده کنید. این نوع ورزش می تواند باعث سرگرمی باشد. چند بار در هفته و هر بار 20 دقیقه انجام دادن حرکات ایروبیک می تواند سطح سلامت و فیتنس شما را بالا ببرد.

ماهیچه سازی

ماهیچه سازی به شما اجازه می دهد چربی بیشتری بسوزانید و بدنی با ظاهر بسیار خوب داشته باشید. این نوع فیتنس هم برای مردان و هم برای زنان است. بسیاری از مردان ماهیچه سازی را برای بزرگ و برجسته کردن ماهیچه هایشان انجام می دهند. هدف زنان از انجام این ورزش ها اغلب اوقات سفت و محکم کردن بخش هایی از بدن است که شل هستند و باعث ناراحتی می شوند.

وزنه برداری بهترین شیوه برای افزایش اندازه ماهیچه ها است. برای تفاوت ایجاد کردن در ماهیچه هایتان لازم نیست بتوانید چند تن وزنه بلند کنید. با وزنه ای که با آن راحت هستید شروع کنید و روی افزایش تعداد دفعاتی که می توانید وزنه را بلند کنید تمرکز داشته باشید. وقتی به تعداد مورد هدف خود رسیدید می توانید کمی وزن وزنه را بیشتر کرده و این فرایند را تکرار کنید.

انجام ورزش هایی که به آن ها حرکات سوئدی (نرمشی) گفته می شود نیز به ماهیچه سازی کمک می کند. چون این نوع ورزش به هیچ دستگاه خاصی نیاز ندارد می توانید آن را در هر جائی انجام بدهید. این حرکات شامل بشین پاشو، شنا روی زمین، و کرانچ هستند. باز هم تعداد دفعات تکرار هر حرکت اهمیت دارد. ورزش های ماهیچه سازی باید سه یا چهار بار در هفته انجام بشوند.

کاهش وزن

برای بسیاری از زنان و مردان، فیتنس در مورد کاهش وزن نیز هست. کاهش وزن متضمن سوزاندن کالری بیشتری از مقدار کالری دریافتی است. با تحرک داشتن به واسطه انواع ورزش ها می توان به این هدف رسید. در ضمن مهم است توجه داشته باشید رژیم غذائیتان شامل چه چیزهایی است. لازم نیست برای سالم غذا خوردن احساس گرسنگی کنید.
 
 
دسته بندی
فیتنس » درباره فیتنس

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت صاف

Bottoms up

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

کرانچ معکوس با سیم کش

ایستاده با میله EZ

دراز و نشست سه چهارم

Top