عناصر اصلی تمرین فیتنس

مفهوم فیتنس متضمن تحت پوشش قرار دادن تمام مبانی است. فیتنس چیزی بسیار بیشتر از تمرکز بر فقط یک گروه از ماهیچه ها است. حوزه های درگیر در فیتنس عبارتند از کشش، تمرین تعادل، تمرین های مرکزی، ایروبیک، و آمادگی عضلانی.


کشش

کشش باید بخشی از تمرین آمادگی جسمانی برای شما و هر جلسه ورزش باشد. کشش به مدت حداقل 5 دقیقه قبل و بعد از ورزش به انعطاف پذیر نگه داشتن ماهیچه ها کمک می کند. این کار به کاهش ریسک آسیب دیدن بدن در حین ورزش نیز کمک می کند.

تمرین تعادل

تعادل خوب برای سلامت کلی شما اهمیت دارد و به همین دلیل باید آن را در برنامه تمرین فیتنس خود بگنجانید. هر چه سن افراد بیشتر می شود کنترل کمتری بر تعادل خود خواهند داشت. وقتی در این حوزه تمرین کنید به احتمال کمتری دچار زمین خوردن و آسیب دیدگی خواهید داشت.

ورزش های مرکزی

مراقبت از بخش مرکزی بدنتان به اطمینان یافتن از این موضوع کمک می کند که بخش مرکزی بدن شما به اندازه کافی قوی است تا بتوانید در انواع مختلف فعالیت های بدنی شرکت داشته باشید. بخش مرکزی بدن شامل لگن، ستون فقرات و کمر است. کرانچ های شکمی ساده ترین شکل ورزشی هستند که می توانند برای داشتن بخش مرکزی قوی بدن به شما کمک کنند.

ایروبیک

وقتی صحبت از تمرین فیتنس می شود ایروبیک اهمیت زیادی دارد. این امر به این دلیل است که ایروبیک به افزایش جریان خون در بدن کمک می کند. ایروبیک به ورود اکسیژن بیشتر به بدن نیز کمک می کند. سیستم قلبی – عروقی اهمیت بسیار زیادی برای سلامت خوب دارد. با این نوع ورزش می توانید بدن خود را سالم کنید.

ورش های ایروبیک عبارتند از رقص ایروبیک، طناب زدن، و پیاده روی. باید در هفته حداقل 2 ساعت فعالیت ایروبیک در برنامه تمرین فیتنس خود داشته باشید. اغلب فعالیت هایی که در این دسته قرار می گیرند به دستگاه و وسیله خاصی نیاز ندارند.

آمادگی عضلانی

آمادگی عضلانی به شما کمک می کند بدنی قوی تر داشته باشید. مهم است در ورزش هایی شرکت داشته باشید که گروه های مختلف ماهیچه ای را به کار می گیرند. تمرین مقاومت بخش بزرگی از توانایی انجام این کار است. ورزش های زیادی در این دسته قرار می گیرند. اگر عضو باشگاه هستید در باشگاه دستگاه های زیدی وجود دارند که به شما در کسیب آمادگی عضلانی کمک می کنند.

در هر صورت می توانید در خانه نیز وزنه هایی داشته باشید و از آن ها برای تمرین مقاومت و تکرار استفاده کنید. همچنین می توانید برای محکم تر کردن استخوان هایتان کرانچ، چمباتمه‌ نشستن‌ زير وزنه‌ (اسکوات) و شنا روی زمین را انجام بدهید. این نوع ورزش ها به دستگاه خاصی نیاز ندارند.

همه می توانند از تمرین فیتنس بهره ببرند

تمرین فیتنس باعث سلامتی کلی بدن می شود. به این دلیل است که مهم است مردان و زنان در تمام سنین این تمرین ها را داشته باشند. ورزش های مختلف بسیار زیادی وجود دارند که در هر یک از این گروه های مختلف قرار می گیرند. این ورزش ها در سطوح مختلف مشکل بودن انجام می شوند.

بنابراین می توانید یک برنامه تمرین فیتنس را تدوین کنید که برای توانائیهای کنونی شما برنامه ای کامل است. اگر آنقدری که دوست دارید فیتنس ندارید برای ادامه دادن به سالم تر و قوی تر شدن طرح اقدامی تهیه کنید. بعد می توانید انواع مشکل تر ورزش ها را انجام بدهید.

مقدار کالری که می توانید با یک برنامه تمرین فیتنس بسوزانید به مقدار زمانی که صرف آن می کنید بستگی دارد. به طور ایده آل هر روز باید 30 دقیقه صرف نوعی ورزش کنید. می توانید ورزش هایی را که انجام می دهید تغییر بدهید تا هر هفته تمام حوزه های تمرین فیتنس را تحت پوشش قرار بدهید.

وقتی به سراغ ورزش های پیشرفته تر می روید شروع به سوزاندن کالری بیشتری می کنید. همچنین وقتی مدت زمان هر جلسه ورزش شما افزایش پیدا می کند کالری بیشتری خواهید سوزاند. ورزش هایی را پیدا کنید که از انجام آن ها لذت می برید تا به جای پیدا کردن بهانه برای در رفتن از جلسات ورزشی بتوانید منتظر رسیدن زمان آن ها بشوید.
 
 
مجموعه
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

ادامه موضوع

وبلاگ های مربوط

Top