تمرین پلایومتریک چیست؟

ممکن است با تمرین پلایومتریک آشنا نباشید اما تمام این تمرین در مورد تغییر است. وقتی این نوع تمرین را دو یا سه بار در هفته انجام بدهید جلسات ورزشتان می توانند برایتان بهره و سود بیشتری داشته باشند. این تمرین کمک می کند بیشترین بهره را از تمرین سرعت و قدرتی که انجام می دهید ببرید.

این تمرین هم برای زنان و هم برای مردان در رسیدن به اهدافشان مفید است. نیازی نیست به مدت بیشتری ورزش کنید تا بدنتان بهره ببرد ولی باید نوع صحیح ورزش ها را انجام بدهید. اینجاست که تمرین پلایومتریک وارد صحنه می شود.

منافع تمرین پلایومتریک

تمرین پلایومتریک به بدن شما اجازه می دهد بهترین گروه های ماهیچه ای ممکن را داشته باشد. این تمرین به شما اجازه می دهد در زمان کمتری نیز به این منافع دست پیدا کنید. اغلب ما موافق هستیم که می خواهیم در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد تغییرات در بدن خود باشیم. تمرین پلایومتریک می تواند به کاهش ریسک آسیب دیدگی طی تمرین یا شرکت در برنامه های ورزشی نیز کمک کند. این تمرین بسیار مفید است چون هیچ کس نمی خواهد به خاطر آسیب دیدگی که بهبود یافتن آن نیازمند زمان است از بازی کنار گذاشته شود.

تمرین توان

وقتی تمرین پلایومتریک انجام می دهید افزایش سطح توان بسیار آسان می شود. تمرین پلایومتریک یکی از بهترن ورزش ها است که انجام آن به هیچ وسیله ای نیاز ندارد. تا جایی که می توانید از زمین به هوا بپرید. در حالی که این کار را انجام می دهید دست هایتان را بالای سرتان برده و تا جایی که می توانید آن ها را در هوا کشش بدهید. در یک بار تا جایی که می توانید این حرکت را تکرار کنید. انجام این حرکت به دفعات زیاد مشکل تر از چیزی است که فکر می کنید!

کشش بخش بسیار مهمی از تمرین توان است. اگر دوست دارید بتوانید سریع تر بدوید یا بیشتر بپرید باید تمرین پلایومتریک انجام بدهید. انواع مختلف بسیاری از ورزش ها شامل این نوع حرکات هستند.

تمرین قدرت

بخشی از یک برنامه با کیفیت تمرین قدرت ورزش هایی است که مقاومت زیادی فراهم می کنند. با انواع مختلف دستگاه ها مانند قرقره، وزنه و حتی بدن خود فرد می توان این مقاومت را ایجاد کرد. ترکیب توان و قدرت بیشتر، توانی بیش از حد تصور به شما خواهد داد!

در سطح آمادگی بدنی خود کار کنید

وقتی نوبت به تمرین پلایومتریک می رسد باید مطمئن شوید در سطح آمادگی بدنی خود کار می کنید. اگر سطحی که از آن شروع می کنید خیلی بالا نیست نگران نباشید. در عوض مدت زیادی طول نخواهد کشید که بتوانید به سطوح بالاتر پیچیدگی تمرین برسید.

با ماندن در سطح آمادگی بدنی خود خواهید توانست انواع ورزش ها را انجام بدهید. به پایش مزایایی که کسب می کنید ادامه بدهید و خواهید دانست در مورد تمرین پلایومتریک در چه زمانی بدنتان می تواند به سطوح بالاتر برود. ورزش های مختلفی در این گروه ارائه می شوند و شیوه ای عالی برای به سرعت سوزاندن کالری هستند.

اغلب متخصصان باور دارند که قبل از اینکه برای حداقل 90 روز یک برنامه ورزشی منسجم را اجرا کرده باشید نباید تمرین پلایومتریک انجام بدهید. باید یک برنامه با تمرین توان و قدرت داشته باشید. مهم است که این نوع تمرین بسیار آهسته شروع شود.

شروع با حرکات لانژ، پرش های جانبی، و بعد پرداختن به انواع پیشرفته تر تمرین راهی است که باید طی شود. به خودتان فرصت بدهید که مهارت های صحیح لازم برای واقعا سود بردن از این تمرین را به دست بیاورید. تمرین پلایومتریک وقتی به درستی مورد استفاده قرار بگیرد می تواند به شما کمک کند بهره های زیادی از ورزش کردن ببرید.
 
 
مجموعه
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

ادامه موضوع

وبلاگ های مربوط

Top