ادامه موضوع

حرکات کششی
اصول اولیه برای تناسب اندام
راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی
تمرین سرعتی
تمرین مقاومتی
تمرین پلایومتریک
تمرین انعطاف پذیری
تمرین فیتنس
تمرین استقامت
تمرین پایداری مرکزی
تمرین دایره ای

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
چرا تمرین قدرتی مهم است؟

تمرین قدرتی بخش بسیار مهمی از برنامه برای داشتن بدن سالم است. به این دلیل است که مردان و زنان هر دو باید نقش فعالی در چنین برنامه ای داشته باشند. بعضی افراد فکر می کنند تمرین قدرتی فقط برای مردان است تا بتوانند ماهیچه های یزرگتری داشته باشند. هرچند این بخشی از برنامه است، چیزهای بسیار بیشتری در آن وجود دارند.

ماهیچه های سالم به شما اجازه می دهند به طور کلی قوی تر باشید. در این صورت استقامت بیشتری برای انجام انواع مختلف ورزش هایی که انجام می دهید خواهید داشت. وزنه برداری یک بخش از تمرین قدرت است. در هر صورت برای داشتن یک برنامه کامل ورزشی که بیشترین سود را به بدنتان برساند باید تمرین مقاومتی و حرکات سوئدی را نیز در برنامه خود بگنجانید.

تمرین قدرت به شما کمک می کند ماهیچه های بیشتری داشته باشید. وقتی این کار را انجام می دهید متوجه می شوید بدون اینکه لازم باشد زیاد ورزش کنید  بدنتان می تواند کالری زیادی بسوزاند. در این زمان است که متوجه می شوید از جلسات تمرین ورزشی خود بیشترین بهره را می برید. کلید داشتن بدنی با ظاهر مورد نظرتان داشتن تمرین های قدرتی موثر است.

تمرین مقاومتی

تمرین مقاومتی متضمن به کار انداختن ماهیچه های بدن در مقابل چیزی است. اگر حرکات بارفیکس را انجام می دهید آن چیز می تواند بدن خودتان باشد. می توانید برای ایجاد مقداری وزن از دمبل استفاده کنید اما برای مقاومت به دمبل زایدی نیاز ندارید. هدف شما به جای بلند کردن وزنه بیشتر باید تکرار حرکات به دفعات بیشتر باشد. بلند کردن وزنه بیشتر در دسته وزنه برداری قرار می گیرد. این است که باعث می شود این دو تمرین در گروه های متفاوتی قرار بگیرند.

وزنه برداری

می توانید از وزنه های آزاد یا دستگاه وزنه برداری برای کمک به انجام این نوع تمرین ها استفاده کنید. می توانید از این دستگاه ها در سالن ورزشی استفاده کنید یا با کمی سرمایه گذاری آن ها را برای خانه تان تهیه کنید. نباید برای برداشتن وزنه ای سنگین تر از سطح توانائی تان عجله داشته باشید. مطمئن شوید به توانائی های بدنی خود توجه دقیق دارید.

مطمئن شوید برنامه وزنه برداری شما شامل تمرین هایی است که تمام گروه های ماهیچه ای مختلف را به کار می اندازند. این تمرینات را سه بار در هفته انجام بدهید. مطمئن شوید بین جلسات تمرین خود برای هر گروه از ماهیچه ها یک روز استراحت در نظر می گیرید. در این زمان استراحت بافت ماهیچه ای جدید فرصت رشد خواهد داشت.

وقتی یک برنامه وزنه برداری باکیفیت داشته باشید می توانید منافع بسیاری از آن ببینید. نواحی مرکزی بدن از جمله پشت، شانه ها و ناحیه شکمی شما قوی تر می شوند. در نتیجه می توانید نسبت به گذشته بیشتر ورزش کنید.

حرکات سوئدی

حرکات سوئدی شیوه بسیار خوبی برای افزایش ضربان قلب هستند. حرکات سوئدی می توانند به بهبود استقامت و چالاکی نیز کمک کنند. این نوع ورزش به سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری نیز کمک می کند. بعضی از تمرین های ورزشی که می توانند در این بخش به شما کمک کنند به هیچ دستگاه خاصی نیاز ندارند.

از جمله این تمرین ها چمباتمه‌ نشستن‌ زير وزنه‌، حرکات بارفیکس، تا چانه بالا کشیدن خود روی میله بارفیکس، calf raises و حرکات کرانچ هستند. مطمئن شوید که برای انجام صحیح هر یک از این انواع ورزش وقت می گذارید تا بیشترین بهره را از آن ها ببرید. هدف شما باید انجام هر یک از این حرکات به دفعات بیشتر نسبت به زمان شروع به انجام آن ها باشد. همچنین باید تعداد بیشتری از این حرکات را در زمان کمتر انجام بدهید. اگر طی انجام حرکات سوئدی در برنامه خود به دفعات زیاد استراحت کنید همان کیفیت را از انجام آن ها به دست نخواهید آورد.

حرکات آسان زیادی در مجموعه حرکات سوئدی هستند و این یکی از دلایل بسیار موثر بودن آن ها است. همچنین با انجام این حرکات می توانید تمرینی عالی برای گروه های ماهیچه ای کوچک تر فراهم کنید که در برنامه ورزشی معمول نادیده گرفته می شوند.
 
 
دسته بندی
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس پشت بازو نشسته

تمرین ایستاده با دمبل

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

با دستگاه سیم کش

حرکت صلیبی

Top