به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
تقویت عضلات چیست؟

تقویت عضلات فرایند جایگزین کردن چربی در بدن با ماهیچه است. با این شیوه بخش هایی از بدن که ضعیف هستند و هنگام حرکت می لرزند قوی و خوش فرم می شوند. وقتی عضلات خود را تقویت می کنید متوجه می شوید که می توانید بیشتر از قبل کالری بسوزانید. به این دلیل است که می خواهید بیشتر از چربی، ماهیچه داشته باشید. در نتیجه تمام فعالیت های ورزش شما بیشتر از قبل سود خواهند داشت.

چه کسی می تواند از تمرین های تقویت عضلات سود ببرد؟

اغلب اوقات باور بر این بوده است که زنان می توانند از تقویت عضلات بهره ببرند. درست است که زنان بیشتر از مردان علاقمند به تقویت عضلات هستند. این امر ناشی از این واقعیت است که زنان نسبت به مردان در نواحی از بدن خود دارای ذخیره چربی می شوند که خلاص شدن از دست آن ها مشکل تر است. در هر صورت زنان و مردان هر دو می توانند از تقویت عضلات سود و بهره ببرند.

افراد بسیاری به این دلیل که بازوهایشان چربی زیادی دارند مواظب هستند که لباس آستین کوتاه نپوشند. آن ها به همین دلیل خجالت می کشند پاها یا شکم خود را به کسی نشان بدهند. وقتی این نواحی ماهیچه ای قوی تر می شوند فرد می تواند برای به دیگران نشان دادن این نواحی از بدن خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

تمرین با وزنه


تمرین با وزنه بهترین شیوه برای کار کردن زنان و مردان برای تقویت عضلاتشان است. زنان اغلب اوقات نگران بزرگ شدن ماهیچه ها هستند اما جای نگرانی نیست. برای بزرگ شدن ماهیچه ها کار و تمرین بسیار زیادی لازم است. بسیار بیشتر از آن چه که در یک برنامه عادی تقویت ماهیچه انجام می شود.

ایده این نوع تمرین با وزنه داشتن نوعی مقاومت در تمرینات است. می توانید برای هدف قرار دادن ماهیچه های مختلف بدن از وزنه های کوچک استفاده کنید. هدف شما باید انجام تعداد مشخصی تکرار حرکات با وزنه مشخص باشد. مقدار وزنه ای که استفاده می کنید باید شما را به چالش بکشاند اما نباید شما را از توان بیندازد.

ایروبیک


ایروبیک فقط برای زنان نیست و حرکات ایروبیک بخش بسیار مهمی از تقویت عضلات بدن هستند. به علاوه، ایروبیک کمک می کند قلب شما بسیار سالم باشد. دو یا سه بار تمرین ایروبیک و هر بار 15 دقیقه تمام چیزی است که لازم دارید. حرکات ایروبیک سطح استقامت شما را بالا می برد، به انعطاف پذیری کمک می کند، و باعث چالاکی بیشتر می شود. در نتیجه می توانید روی گروه های ماهیچه ای بیشتری در بدن خود کار کنید و این باعث قوی تر شدن ماهیچه هایتان می شود.

اطلاعات مهم در مورد تقویت عضلات

وقتی صحبت از تقویت عضلات می شود فهمیدن مفهوم آن اهمیت پیدا می کند. شما نمی توانید فقط یک بخش از بدن خود را هدف قرار بدهید و با بقیه بدن کاری نداشته باشید. هرچند ورزش های خاصی برای بخش های مشخص بدن وجود دارند، باید به طور مساوی روی بخش های مختلف بدنتان کار کنید تا ماهیچه هایتان تقویت شوند.

بنابراین دیدن نتایج حاصل از تلاش هایتان برای تقویت ماهیچه ها زمان می برد. سه یا چهار بار در هفته باید این تمرین ها را انجام بدهید. تمرین هایی با این ماهیت 10 تا 15 دقیقه طول می کشند و به شما کمک می کنند بدنی داشته باشید که از ظاهرش لذت می برید. به خاطر داشته باشید که تغذیه صحیح نیز به شما در داشتن بدنی متناسب کمک می کند. اگر نیازهای تغذیه ای خود را نادیده بگیرید رسیدن به اهدافتان در این حوزه بسیار مشکل تر خواهد شد.

تقویت ماهیچه ها طول می کشد بنابراین انتظار تغییر فوری نداشته باشید. در هر صورت، باید چند هفته بعد از شروع تمرینات شروع به دیدن نتایج کنید. همچنین متوجه می شوید که قدرت شما افزایش پیدا کرده است. این به شما کمک می کند به تقویت ماهیچه ها ادامه بدهید چون در تمرین مقاومتی خود از وزنه استفاده می کنید.
 

ادامه این موضوع

اشتباهات ورزشی

مهمترین مسئله در ورزش این است که سالم و تندرست شویم. اشتباهات ورزشی بسیاری وجود دارد که اغلب مردم این اشتباهات را انجام میدهند. این اشتباهات باعث میشود که فواید ورزش کردن کاهش پیدا کند و سبب آسیب رسیدن به بدن هم بشود. بنابراین ضروری است که با روشهای مناسب ورزش کردن آشنایی پیدا کنید.

بیش از حد ورزش کردن

بیش از حد ورزش کردن میتواند به بدن شما آسیب برساند. لازم است که شما حین ورزش کردن لحظاتی را استراحت کنید و دوباره ورزش کردن را شروع کنید. در واقع، این یک فرصتی است که ماهیچه ها استراحت بکنند و این زمانی است که ماهیچه ها امکان بزرگ شدن را پیدا میکنند.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درهنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای منفعت بدن خود ورزش میکنید. با گذشت زمان متوجه میشوید که درست انجام دادن تمرینات ورزشی مهم میباشد. بدن شما برای انجام تعدادی از ورزشها باید آمادگی پیدا کند.

تکنیکهای تنفس در طی ورزش

تکنیکهای تنفسی موثر در مدتی که ورزش میکنید به شما کمک میکند که بیشترین مناقع را از هر ورزشی بدست بیاورید. تکنیک تنفس مانع از خسته شدن و کم آوردن نفس در شما میشود بنابراین میتوانید به تمرینات ورزشی خودتان ادامه دهید و آنرا تکمیل کنید.

دانستنیهای بدن سازی

ورزش چیزی است که همه باید انجام بدهند. داشتن بدن سالم نتیجه ورزش کردن است و به این دلیل است که ورزش کردن اهمیت دارد. وقتی فردی احساس خوبی داشته باشد می تواند کارهای زیادی در زندگی انجام بدهد. ورزش راهی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات سلامتی سخت و خطرناک نیز هست.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

رژیم غذایی و ورزش

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند.

نکاتی برای موفقیت در ورزش

برای بدست آوردن بیشترین بهره از ورزش هیچ رازی وجود ندارد. راهنمایی های بسیاری برای موفقیت در ورزش وجود دارد که میتوانید از آن بهره مند شوید. توجه کردن به این راهنمایی ها کمک میکند که با تدبیر بتوانید یک برنامه ورزشی با کیفیت را برنامه‌ریزی کنید.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top