ادامه موضوع

یوگا
ورزش های آبی
پیاده روی
اسپینینگ
پیلاتس
کیک بوکسینگ – ورزش رزمی
دوچرخه سواری
ایروبیک-کاردیو

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
چرا باید دویدن بخشی از برنامه ورزش روزانه باشند؟

دویدن به سالم و متناسب کردن بدن کمک می کند که روش بسیار خوبی برای قدرت یافتن برای انجام ورزش های دیگر است. دویدن آهسته با سرعت کم و دویدن با سرعت زیاد انجام می شود. انجام متناوب این دو ورزش در جلسات تمرینی ایده خوبی است. برای مدت زمان مشخصی دوی آهسته انجام بدهید و بعد برای یک یا دو دقیقه با حداکثر سرعت ممکنی که می توانید بدوید. بعد دوباره آهسته بدوید.

این فرایند به شما کمک می کند زود خسته نشوید. این فرایند به افزایش مقدار اکسیژنی که می توانید وارد بدنتان کنید نیز کمک می کند. بر کاری که انجام داده اید و بر دستاوردهایتان تمرکز کنید تا به ادامه کار تشویق شوید.

دویدن برای همه خوب است

همه می توانند از دویدن سود ببرند. اغلب اوقات بچه ها برای سرگرمی و بازی این کار را انجام می دهند. بیرون بردن بچه ها برای انجام این کار ایده بسیار خوبی است. هرچند بچه ها در مدرسه چنین ورزش هایی را زیاد انجام می دهند، اما برنامه ورزش مدرسه فقط یک یا دو روز در هفته است. بزرگسالان قطعا می توانند از دویدن سود ببرند.

اگر در طول روز برای انجام این کار وقت پیدا نمی کنید یا بچه دارید و شب ها باید از بچه تان مراقبت کنید، وسایلی را تهیه کنید که بتوانید در خانه از آن ها استفاده کنید. تردمیل وسیله بسیار خوبی است که می توانید برای دویدن از آن استفاده کنید. با استفاده از این وسیله می توانید سرعت دویدن و شیب مسیر را تعیین کنید. وقتی هوا سرد است نیز می توانید از این وسیله استفاده کنید.

این ورزش به کاهش استرس نیز کمک می کند. داشتن توانایی پاک کردن ذهن به نگرش شما کمک می کند، به تمرکز کردن کمک می کند و حتی به شما کمک می کند شب ها بهتر بخوابید. اگر دوست دارید ورزش کنید، دویدن به افزایش استقامت شما کمک خواهند کرد. اگر موقع بازی کردن تنیس، بسکتبال، یا ورزش های دیگر نفس کم می آورید دویدن می تواند به تغییر این وضعیت کمک کنند.

برنامه عادی دویدن خود را تدوین کنید

مطمئن شوید یک جفت کفش خیلی خوب برای انجام این ورزش ها دارید. با این کار حمایت خوبی از پاهایتان انجام می دهید. زانوهایتان هم باید تکیه گاهی داشته باشند. زانو ها باید کاملا در زانوبند (snug) قرار بگیرند بدون اینکه پاهایتان بتوانند حرکت زیادی در آن ها داشته باشند. انقباض و کشش خوب نیز اهمیت دارد چون ممکن است در انواع مسیرهای مختلفی قرار بگیرید.

دویدن نباید مشکل باشد. بنابراین هنگام تدوین برنامه ورزش‌تان این نکته را به خاطر داشته باشید. شما می خواهید به جایی برسید که بتوانید 30 تا 40 دقیقه این ورزش ها را انجام بدهید. برای رسیدن به بهترین نتایج این ورزش ها باید چهار یا پنج بار در هفته انجام بشوند. اگر در شروع نمی توانید این مقدار بدوید نگران نشوید.

طی دوره شروع ورزش سعی کنید به حداکثر مقداری که می توانید بدوید یا دویدن آهسته داشته باشید. وقتی نفستان برگشت سرعتتان را افزایش بدهید و بعد دوباره دویدن آهسته و پیاده روی را شروع کنید. وقتی به دفعات بیشتر این کار را انجام بدهید متوجه می شوید که قبل از اینکه مجبور بشوید بخشی از مسیر را قدم بزنید می توانید مدت زمان بیشتری بدوید.

با بهبود سطح استقامتتان، باید خودتان را وادار کنید برای مدت زمان طولانی تری دویدن را انجام بدهید. همچنین ممکن است بخواهید در این مدت زمان مسیر طولانی تری را طی کنید. به فشار آوردن به خودتان ادامه بدهید تا بتوانید قوی تر بشوید و حداکثر بهره را از این نوع ورزش ایروبیک ببرید.

هرگز بدون گرم کردن بدن شروع به دویدن یا دویدن آهسته نکنید. شما باید برای کشیدن ماهیچه های ساق پایتان وقت بگذارید. برای جلوگیری از گرفتگی عضلات، بعد از انجام این ورزش ها برای خنک کردن بدن نیز وقت بگذارید.

اگر از وزنه های زانو و بازو استفاده کنید با دویدن می توانید کالری حتی بیشتری بسوزانید. باید استفاده از وزنه ها را وقتی شروع کنید که بتوانید حداقل 20 دقیقه بدون از دست دادن کامل انرژیتان برنامه عادی ورزشتان را انجام بدهید.
 
 
دسته بندی
فیتنس » ورزش‌های هوازی

وبلاگ های مربوط

  • پله نوردی
    پله نوردی فعالیتی بسیار خوب برای روی فرم آوردن بدن است. با شوه های...

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخاندن صفحه هالتر

پرس سرشانه - مخالف جاذبه

چرخش روسی با دستگاه سیم کش

حالت ایستاده

کرانچ معکوس با سیم کش

هالتر با عضلات دلتویید خلفی

Top