به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
کیک بوکسینگ چیست؟

همانطور که از اسم این ورزش مشخص است، کیک بوکسینگ ترکیب ضربه با پا و بوکس است. کیک بوکسینگ یکی از بهترن راه های روی فرم نگه داشتن بدن است. این نوع ورزش رزمی قواعد سخت کاراته را نیز ندارد. آزادی بیشتر در این ورزش دلیل دیگری برای محبوبیت آن بین افراد است.

ورزش کیک بوکسینگ ورزشی است که به داشتن بدنی قوی، انعطاف پذیر و لاغر کمک می کند. حرکت های زیادی در این ورزش انجام می شوند که ایجاب می کنند بتوانید به سرعت در مورد کاری که انجام می دهید فکر کنید. در ضمن، باید پیش بینی کنید حریفتان چه حرکتی انجام خواهد داد و جلوی ضربه های او را بگیرید.


چه کسی می تواند کیک بوکسینگ انجام بدهد؟

مردان و زنان هر دو کیک بوکسینگ را شیوه بسیار خوبی برای کاهش سطح استرس می دانند. کیک بوکسینگ چالشی مقابل آن ها قرار می دهد که در انواع دیگر ورزش ها وجود ندارد. این ورزش به تعادل و هماهنگی نیز کمک می کند. برنامه های ورزش های رزمی وجود دارند که کیک بوکسینگ برای بچه ها را هم ارائه می کنند.

ممکن است از فهمیدن این موضوع تعجب کنید که تعداد زنانی که کیک بوکسینگ انجام می دهند بیشتر از مردان درگیر این ورزش است. این امر به این دلیل است که ورزش رزمی چیزی است که زنان به آن علاقه دارند. اما بعضی انواع آن برای زنان خیلی پیچیده و مشکل هستند. زنان از بعضی انواع دیگر ورزش های رزمی لذت نمی برند اما به نظر می رسد کیک بوکسینگ دقیقا چیزی است که آن ها به دنبالش می گردند.

این نوع ورزش ماهیچه های تمام بدن را درگیر می کند و در مدت زمانی کوتاه کالری زیادی می سوزاند. در واقع از انجام این ورزش دو برابر وقتی که یک ورزش قلبی (کاردیو) معمولی از جمله ایروبیک انجام می دهید بهره می برید.

آیا می توان با موفقیت کیک بوکسینگ انجام بدهم؟

کیک بوکسینگ عناصر زیادی دارد اما این عناصر عمدتا شاخه های حرکات اصلی هستند. اگر وقت و انرژی بگذارید می توانید با موفقیت کیک بوکسینگ را یاد بگیرید. بهترین کار شروع با یک مربی واجد شرایط است. با این شیوه می توانید شکل صحیح حرکات مختلف را یاد بگیرید. قطعا نمی خواهید با این ورزش خود را در معرض خطر قرار بدهید.

در ضمن، مربی می تواند به شما کمک کند چارچوب ذهنی صحیح را برای پایبند ماندن به انجام کیک بوکسینگ پیدا کنید. کلاس های ورزش رزمی برای کیک بوکسینگ اغلب اوقات در سطوح بسیاری عرضه می شوند. مربی شما می تواند ارزیابی کند که چه وقت آماده رفتن به سطح بالاتر هستید. وقتی حرکات بیشتری را یاد گرفتید سطح مشکل بودن ورزشتان بالاتر می رود. در هرصورت توانایی ادامه دادن به رویارویی با این چالش ها را خواهید داشت.

ورزش کیک بوکسینگ چطور است؟

جلسه ورزش کیک بوکسینگ باید حداقل یک ساعت طول بکشد. در هر صورت ورزش در تمام این مدت شدید نیست. بخش اول ورزش گرم کردن بدن است. بعد انواع تمرین ها هستند که گروه های مختلف ماهیچه ها را درگیر می کنند. این دو حدود نصف زمان ورزش را به خود اختصاص می دهند.

نیمه دوم جلسه ورزش کیک بوکسینگ باید سریع و پرشدت باشد. در 7 تا 10 دقیقه آخر باید شدت و سرعت حرکات کاهش داده شود تا بدن خنک بشود. با این شیوه ماهیچه ها به احتمال کمتری دچار درد و گرفتگی می شوند. جلسه ورزشی طولانی تر از یک ساعت ایده خوبی نیست. در این صورت بدن انرژی خود را از دست خواهد داد. اگر می توانید برای مدت بیشتری این ورزش را انجام بدهید شدت حرکات را بیشتر کنید.

سه تا پنج بار در هفته انجام دادن این نوع ورزش کاری است که باید انجام بدهید. نباید این ورزش را هر روز انجم بدهید چون بدن به زمانی برای استراحت کردن نیاز دارد. ممکن است برنامه ورزشیتان را با ورزش های دیگر ترکیب کنید تا نتایج حاصل از این ورزش برای بدنتان را به حداکثر برسانید.
 

ادامه این موضوع

اسپینینگ

اگر به دنبال راهی عالی برای سوزاندن کالری و لذت بردن از ورزش می گردید، اسپینینگ را در نظر داشته باشید. این نوع ورزش برای عضلات ساق پاها، پشت، باسن و برای قلب مفید است. اسپینینگ نوعی ورزش است که برای انجام آن هیچ ترسی نخواهید داشت.

ایروبیک-کاردیو

ورزش های ایروبیک ورزش های بسیار خوبی هستند چون به برآوردن نیازهای قلبی بدن کمک می کنند. افزایش ضربان قلب به واسطه انجام چنین ورزش هایی به سالم ماندن قلب کمک می کند. این ورزش ها باعث داشتن ریه های قوی تر، وجود اکسیژن بیشتر در جریان خون و جریان خون بهتر در بدن می شود.

پیاده روی

یکی از موثرترین و آسان ترین ورزش ها پیاده روی است. می توانید این ورزش را در هر جایی انجام بدهید و برای شروع آن به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. پیاده روی راهی برای لذت بردن از بیرون از خانه بودن نیز هست و می توانید آن را با گوش دادن به موسیقی یا ملاقات با دوستان ترکیب کنید.

پیلاتس

پیلاتس ورزشی عالی است. پیلاتس برای کشش بدن موثر است که داشتن انعطاف پذیری بیشتر را امکانپذیر می کند. پیلاتس به داشتن وضعیت اندامی بهتر و تقویت بدن نیز کمک می کند. هماهنگی و تعادل نیز از مزایای حاصل از این نوع ورزش هستند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک روش بسیار موثر ورزش کردن است. می توان دوچرخه سواری را با یک روز تفریح و کاوشگری یا حتی رفتن به محل کار و برگشتن از آن ترکیب کرد. دوچرخه سواری ورزشی عالی است که ماهیچه های مختلف نیم تنه های بالایی و پائینی را به کار می اندازد.

دویدن

دویدن ورزش فوق العاده ای است که افراد می توانند آن را انجام بدهند. این ورزش باعث پمپاژ خون در بدن و افزایش مقاومت بدن می شوند. این ورزش به افزایش سطح استقامت برای ورزش ها و فعالیت های دیگر نیز کمک می کند.

ورزش های آبی

ورزش آبی شیوه خوشایندی برای به دست آوردن تناسب اندام و سلامتی است. بدن در آب بی وزن است بنابراین برای افرادی که جریان خون نامناسب یا اضافه وزن دارند، این ورزشی است که باعث وارد شدن فشار به زانوها و بخش های دیگر بدن نمی شود.

یوگا

یوگا یک نوع ورزش عالی است که به شما کمک می کند هم از نظر جسمانی و هم از نظر روانی سلامت پیدا کنید. یادگیری و به کار بردن مبانی یوگا وقت می برد. اما با کمی نظم یوگا به شما کمک خواهد کرد به اهدافتان در مورد سلامت عمومی‌تان برسید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top