به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
پیلاتس چیست؟

پیلاتس نوعی ورزش کم فشار است که به شما اجازه می دهد تمام گروه های ماهیچه ای بدن را فعال کنید. شدت حرکات پیلاتس کمتر از شدت حرکات ایروبیک است و به این دلیل است که مردم از آن لذت می برند. این ورزش به آماده و قوی نگه داشتن بدن نیز کمک می کند. مزایای این ورزش برای سلامت روانی هم بسیار زیاد هستند چون این ورزش می تواند استرس و تنش را کاهش بدهد.

پیلاتس اغلب اوقات توسط زنان در کلاس های ورزش و در خانه انجام می شود. چند مرد درگیر این ورزش می شوند تا به تعادل و هماهنگی کمک کنند. در هر صورت تقریبا تمام افرادی که این ورزش را انجام می دهند زن هستند و جمعیت آن ها رو به رشد است. زنان زیادی هستند که می خواهند بدن خود را تقویت کنند و باور بر این است که پیلاتس راه نهایی برای داشتن ظاهری متناسب است.

امروزه مردانی هستند که ورزش حرفه ای انجام می دهند و درگیر پیلاتس شده اند. آن ها می توانند قوی تر، انعطاف پذیرتر و چابک تر بشوند و ریسک آسیب دیدگی را خنثی کنند. آن ها به خاطر اینکه این نوع ورزش را انجام می دهند بر بسیاری از رقبای خود برتری دارند.

مزایای پیلاتس

با انجام پیلاتس، فرد می تواند بدون پیدا کردن برجستگی های عضلانی، ماهیچه های بیشتری داشته باشد. در ضمن این نوع ورزش به هسته کلی بدن کمک می کند. وقتی به طور منظم پیلاتس انجام بدهید پشتی قوی و شکمی ماهیچه ای خواهید داشت. اگر سه یا چهار بار در هفته این ورزش را انجام بدهید بیشترین بهره را از ان خواهید برد. یک جلسه ورزشی ایده آل از 20 تا 60 دقیقه است. این مدت زمان به سطح آمادگی جسمانی شما بستگی دارد.

هرچند پیلاتس به اندازه کافی برای انجام دادن آسان است، نوع ورزشی را که پیلاتس برایتان تحت پوشش قرار می دهد دست کم نگیرید. گروه های ماهیچه ای زیادی در بدن شما هستند که باید از آن ها کار کشیده شود تا خوب به نظر برسند و سالم باشند.  پیلاتس برای انجام این کار موثر است چون تمام این گروه های ماهیچه ای را تحت پوشش قرار می دهد. خواه در منزل پیلاتس انجام بدهید یا در کلاس ورزشی، مهم است که گروهی از تمرین های پیلاتس به خوبی کنار هم قرار داده شده باشند.


آیا پیلاتس مشکل است؟

افراد بسیاری نگران هستند که پیلاتس برای به طور کامل انجام داده شدن توسط آن ها خیلی مشکل باشد. در حالیکه با پیلاتس حرکات ورزشی مختلف بسیاری را انجام می دهید، لازم نیست تمام این حرکات را یاد بگیرید. در عوض می توانید هر بار روی تعدادی از آن ها تمرکز کنید. وقتی در انجام آن حرکات مهارت پیدا کردید می توانید حرکات دیگری را به برنامه‌تان اضافه کنید.

چنین تنوعی به شما کمک می کند بدنی با ظاهر عالی داشته باشید و همچنین از اینکه از برنامه عادی ورزش تان دلزده بشوید هم جلوگیری می کند. حرکات پیلاتس برای سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته وجود دارند. در سطحی که راحت هستید کار کنید اما تمایل داشته باشید هر از چند گاهی چند حرکت جدید را امتحان کنید.

هرچه حرکات پیلاتس چالش برانگیزتر باشند می توانید کالری بیشتری بسوزانید. وقتی به این نوع ورزش پایبند بمانید متوجه می شوید که ذهن و بدنتان در اثر این ورزش واقعا خوب کار می کنند.

مطمئن شوید برای یاد گرفتن تمام حرکات پیلاتس وقت می گذارید. با این کار می توانید از حرکات پیلاتس بهره های خیلی زیادی ببرید و احتمال آسیب دیدگی را نیز کاهش بدهید. حرکاتی را که هنوز برای انجام آن ها انعطاف پذیری کافی ندارید انجام ندهید. وقتی این ورزش را به دفعات بیشتری انجام بدهید می توانید ببنید که بدنتان انعطاف پذیرتر می شود. در این زمان می توانید حرکات پیشرفته تری را انجام بدهید.
 

ادامه این موضوع

اسپینینگ

اگر به دنبال راهی عالی برای سوزاندن کالری و لذت بردن از ورزش می گردید، اسپینینگ را در نظر داشته باشید. این نوع ورزش برای عضلات ساق پاها، پشت، باسن و برای قلب مفید است. اسپینینگ نوعی ورزش است که برای انجام آن هیچ ترسی نخواهید داشت.

ایروبیک-کاردیو

ورزش های ایروبیک ورزش های بسیار خوبی هستند چون به برآوردن نیازهای قلبی بدن کمک می کنند. افزایش ضربان قلب به واسطه انجام چنین ورزش هایی به سالم ماندن قلب کمک می کند. این ورزش ها باعث داشتن ریه های قوی تر، وجود اکسیژن بیشتر در جریان خون و جریان خون بهتر در بدن می شود.

پیاده روی

یکی از موثرترین و آسان ترین ورزش ها پیاده روی است. می توانید این ورزش را در هر جایی انجام بدهید و برای شروع آن به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. پیاده روی راهی برای لذت بردن از بیرون از خانه بودن نیز هست و می توانید آن را با گوش دادن به موسیقی یا ملاقات با دوستان ترکیب کنید.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک روش بسیار موثر ورزش کردن است. می توان دوچرخه سواری را با یک روز تفریح و کاوشگری یا حتی رفتن به محل کار و برگشتن از آن ترکیب کرد. دوچرخه سواری ورزشی عالی است که ماهیچه های مختلف نیم تنه های بالایی و پائینی را به کار می اندازد.

دویدن

دویدن ورزش فوق العاده ای است که افراد می توانند آن را انجام بدهند. این ورزش باعث پمپاژ خون در بدن و افزایش مقاومت بدن می شوند. این ورزش به افزایش سطح استقامت برای ورزش ها و فعالیت های دیگر نیز کمک می کند.

ورزش های آبی

ورزش آبی شیوه خوشایندی برای به دست آوردن تناسب اندام و سلامتی است. بدن در آب بی وزن است بنابراین برای افرادی که جریان خون نامناسب یا اضافه وزن دارند، این ورزشی است که باعث وارد شدن فشار به زانوها و بخش های دیگر بدن نمی شود.

کیک بوکسینگ – ورزش رزمی

کیک بوکسینگ شکلی از ورزش های رزمی است که واقعا به افزایش قدرت و چابکی کمک می کند. این ورزش برای بسیاری از افراد سرگرم کننده نیز هست بنابراین آن ها به ادامه دادن به انجام این ورزش ترغیب می شوند. می توان کیک بوکسینگ را برای سرگرمی، برای تناسب اندام، و حتی برای کسب آمادگی برای انواع رقابت ها و مسابقات انجام داد.

یوگا

یوگا یک نوع ورزش عالی است که به شما کمک می کند هم از نظر جسمانی و هم از نظر روانی سلامت پیدا کنید. یادگیری و به کار بردن مبانی یوگا وقت می برد. اما با کمی نظم یوگا به شما کمک خواهد کرد به اهدافتان در مورد سلامت عمومی‌تان برسید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top