به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
اسپینینگ متضمن چه چیزهایی است؟

چندین دهه است که اسپینینگ به عنوان تمرینی برای ورزش های مختلف انجام می شود. تعداد افراد علاقمند به این ورزش در حال افزایش است چون این ورزش سرگرم کننده و بسیار موثر است. این نوع ورزش روی دوچرخه ثابت انجام می شود. در هر صورت، این ورزش چیزی فراتر از فقط دوچرخه سواری کردن است.

ذهن نقش بسیار مهمی در اسپینینگ دارد. اسپینینگ نوعی ورزش است که به بهترین نحو در محیطی با حضور مربی انجام می شود. مربی در مورد کاری که باید انجام داده شود و چیزی که باید با انجام این ورزش تجربه شود، افراد را راهنمایی می کند. برای مثال مربی می تواند به شما شرح بدهد چگونه تجربه دوچرخه سواری در کوه های با بادهای شدید یا تپه های تند را داشته باشید.

آیا اسپینینگ برای من خوب است؟

اسپینینگ ورزشی عالی هم برای ذهن و هم برای جسم است. با دستورالعمل هایی که در کلاس ارائه می شود، شما در محیط ها و سناریوهای مختلف قرار می گیرید. در نتیجه گاهی اوقات آهسته اما با سرعت ثابت پدال می زنید و گاهی اوقات با حداکثر سرعتی که می توانید دوچرخه سواری می کنید.

تغییر سرعت به پمپاژ خون توسط قلب، افزایش سطح اکسیژن خون و بهبود جریان خون در بدن کمک می کند. در ضمن نیم تنه پائین ورزشی عالی انجام می دهد. افراد علاقمند به تقویت و برجسته کردن بخش های داخلی و بیرونی ران هایشان می توانند انجام اسپینینگ را در نظر بگیرند.

کاهش وزن، تقویت عضلات، و داشتن انرژی بیشتر همه مزایای شرکت در برنامه منظم ورزش اسپینینگ هستند. با بهبود سطح سلامتی‌تان، می توانید در کلاس های پرچالش تر شرکت کنید. در این صورت متوجه می شوید این ورزش بیشتر از زمانی که برای اولین بار آن را شروع کردید موثر است.

مردان و زنان هر دو از کلاس های اسپینینگ بهره می برند. این کلاس ها سطوح مختلفی دارند به طوریکه مبتدی ها می توانند در کلاس های سطح مقدماتی شرکت کنند. کلاس های پیشرفته تر برای افرادی هستند که می خواهند جلسات تمرین پرچالش تر و مشکل تری داشته باشند.

هر چند وقت یکبار باید به کلاس اسپینینگ بروم؟

سعی کنید کلاس اسپینینگی را پیدا کنید که بتوانید دو تا سه بار در هفته در آن شرکت کنید. هر جلسه ورزش به طور ایده آل باید یک ساعت باشد. این مدت زمان شامل زمان گرم کردن بدن قبل از شروع برنامه ورزش و همچنین خنک کردن بدن بعد از تمام شدن آن است. مشخص شده است که این نوع ورزش مقدار کالری زیادی می سوزاند.

مقدار کالری که در یک جلسه 45 دقیقه ای سوزانده می شود بسته به شدت تمرین می تواند از 300 تا 450 کالری باشد. اسپینینگ برای اغلب افراد واقعا لذت بخش است و افراد بسیاری این ورزش را دوست دارند. این افراد برخلاف زمانی که با دوچرخه ثابت در خانه فقط دوچرخه سواری می کنند خسته و بی حوصله نمی شوند. آن ها انتظار رسیدن زمان کلاس هایشان را می کشند و نتایجی را که از شرکت در این کلاس ها به دست می آورند دوست دارند.

ترکیب اسپینینگ با ورزش های دیگر ایده خوبی است. مطمئن شوید برنامه کلی سلامت و تناسب اندام شما شامل ورزش های دیگری برای تقویت نیم تنه بالائیتان نیز هست.

کلاسی دارای تجهیزات با کیفیت پیدا کنید

وقتی کلاس های اسپینینگ را ارزیابی می کنید، نگاهی به تجهیزات کلاس داشته باشید. آمادگی کلی شما برای ورزش کردن اهمیت دارد. شما به یک دوچرخه ثابت نیاز دارید که به شما اجازه بدهد مقدار کشش ماهیچه ای را تغییر داده و صندلی آن براساس قد شما تنظیم شود.

اگر کلاس اسپینینگ خوبی در محله شما نبود یا زمان کلاسی که پیدا کردید با برنامه شما هماهنگ نبود، ورزش در خانه را در نظر بگیرید. در این صورت باید بسیار منضبط باشید. در این صورت باید برای خرید یک دوچرخه ثابت باکیفیت برای خودتان هم سرمایه گذاری کنید. بعد می توانید DVD های آموزشی را نگاه کنید. این کار به شما اجازه می دهد در هر زمانی که برایتان مناسب است ورزش اسپینینگ را انجام بدهید.
 

ادامه این موضوع

ایروبیک-کاردیو

ورزش های ایروبیک ورزش های بسیار خوبی هستند چون به برآوردن نیازهای قلبی بدن کمک می کنند. افزایش ضربان قلب به واسطه انجام چنین ورزش هایی به سالم ماندن قلب کمک می کند. این ورزش ها باعث داشتن ریه های قوی تر، وجود اکسیژن بیشتر در جریان خون و جریان خون بهتر در بدن می شود.

پیاده روی

یکی از موثرترین و آسان ترین ورزش ها پیاده روی است. می توانید این ورزش را در هر جایی انجام بدهید و برای شروع آن به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. پیاده روی راهی برای لذت بردن از بیرون از خانه بودن نیز هست و می توانید آن را با گوش دادن به موسیقی یا ملاقات با دوستان ترکیب کنید.

پیلاتس

پیلاتس ورزشی عالی است. پیلاتس برای کشش بدن موثر است که داشتن انعطاف پذیری بیشتر را امکانپذیر می کند. پیلاتس به داشتن وضعیت اندامی بهتر و تقویت بدن نیز کمک می کند. هماهنگی و تعادل نیز از مزایای حاصل از این نوع ورزش هستند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک روش بسیار موثر ورزش کردن است. می توان دوچرخه سواری را با یک روز تفریح و کاوشگری یا حتی رفتن به محل کار و برگشتن از آن ترکیب کرد. دوچرخه سواری ورزشی عالی است که ماهیچه های مختلف نیم تنه های بالایی و پائینی را به کار می اندازد.

دویدن

دویدن ورزش فوق العاده ای است که افراد می توانند آن را انجام بدهند. این ورزش باعث پمپاژ خون در بدن و افزایش مقاومت بدن می شوند. این ورزش به افزایش سطح استقامت برای ورزش ها و فعالیت های دیگر نیز کمک می کند.

ورزش های آبی

ورزش آبی شیوه خوشایندی برای به دست آوردن تناسب اندام و سلامتی است. بدن در آب بی وزن است بنابراین برای افرادی که جریان خون نامناسب یا اضافه وزن دارند، این ورزشی است که باعث وارد شدن فشار به زانوها و بخش های دیگر بدن نمی شود.

کیک بوکسینگ – ورزش رزمی

کیک بوکسینگ شکلی از ورزش های رزمی است که واقعا به افزایش قدرت و چابکی کمک می کند. این ورزش برای بسیاری از افراد سرگرم کننده نیز هست بنابراین آن ها به ادامه دادن به انجام این ورزش ترغیب می شوند. می توان کیک بوکسینگ را برای سرگرمی، برای تناسب اندام، و حتی برای کسب آمادگی برای انواع رقابت ها و مسابقات انجام داد.

یوگا

یوگا یک نوع ورزش عالی است که به شما کمک می کند هم از نظر جسمانی و هم از نظر روانی سلامت پیدا کنید. یادگیری و به کار بردن مبانی یوگا وقت می برد. اما با کمی نظم یوگا به شما کمک خواهد کرد به اهدافتان در مورد سلامت عمومی‌تان برسید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top