به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
آیا پیاده روی واقعا کمکی می کند؟

وقتی صحبت از آمادگی بدنی کلی می شود پیاده روی واقعا کمک می کند. پیاده روی گروه های مختلف ماهیچه ها را به کار می اندازد. پیاده روی به افزایش انرژی و قوی تر ساختن بدن نیز کمک می کند. پیاده روی برای سلامت روانی افراد نیز خوب است. حتی یک پیاده روی کوتاه می تواند نیروبخش باشد، با خستگی مقابله کند و به افراد کمک کند بعد از برگشتن سر کارشان تمرکز بهتری داشته باشند.

چه کسی باید پیاده روی کند؟

هر کسی باید پیاده روی کند. به طور ایده آل، 30 دقیقه پیاده روی در روز ایده بسیار خوبی است.  می توان این 30 دقیقه پیاده روی را یکباره انجام داد یا آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کرد. از زمان هایی که می توانید در طول روز قدم بزنید نیز بهره ببرید. برای مثال در انتهای پارکینگ پارک کنید و بعد تا محل مورد نظرتان قدم بزنید. استفاده از پله ها به جای آسانسور هم می تواند کمک کننده باشد.

ماشینتان را در شهر پارک کنید و بعد پیاده به جایی بروید که باید کارتان را انجام بدهید. بعد می توانید در پایان روز به سمت ماشین خود برگردید. حتی می توانید بعداز ظهر برای خرید به فروشگاه بروید و از خرید کردن لذت ببرید. قدم زدن وقتی در جایی هستید شیوه بسیار خوبی برای ورزش کردن است بدون اینکه کار سختی به نظر برسد.

بیشترین بهره را از پیاده روی ببرید

هر چه سریع تر قدم بزنید و هر چه مسافت بیشتری را طی کنید، می توانید با پیاده روی کالری بیشتری بسوزانید. اگر مدتی است ورزش نکرده اید با برنامه ای برای چند دقیقه پیاده روی در روز شروع کنید. برای افزایش مدت زمان پیاده روی و همچنین افزایش مسافتی که در آن مدت زمان طی می کنید تلاش کنید.

اگر می خواهید به طور منظم پیاده روی کنید داشتن یک جفت کفش پیاده روی با کیفیت لازم و ضروری است. مطمئن شوید کفش ها کاملا اندازه پاهایتان هستند و به خوبی از پاهایتان حمایت می کنند. بدون این که فشار بیش از حدی وارد کنید، به فشار آوردن به بدنتان برای اینکه تا جائی که می توانید پیاده روی کنید ادامه بدهید.

تغییراتی که هنگام پیاده روی به عنوان ورزش در نظر گرفته می شوند

وقتی صحبت از پیاده روی به عنوان ورزش می شود می توانید سطح مشکل بودن آن را افزایش بدهید. چندین شیوه برای افزودن تنوع به برنامه پیاده روی منظمتان وجود دارد. برای مثال، قدم زدن در مسیری که مسطح نیست ایده خوبی است. در این صورت مجبور می شوید در بخش هایی از مسیرتان سطح شیبداری را طی کنید.

می توانید قبل از شروع پیاده روی وزنه های زانو را به زانوهایتان ببندید. وزن هر کدام از این وزنه ها بیشتر از چند پوند نیست. در هر صورت این وزنه ها کمک می کنند هنگام گام برداشتن با مقاومت بیشتری مواجه بشوید. مورد دیگری که باعث می شود هنگام پیاده روی ورزش بازو نیز داشته باشید حمل کردن وزنه های کوچک در زمان پیاده روی است. وزن این وزنه ها باید فقط حدود سه پوند باشد.
وقتی قدم می زنید، در حالیکه این وزنه ها را در دست دارید دست هایتان را به جلو وعقب حرکت بدهید. بازوهایتان را راست و کشیده و حرکاتتان را یکنواخت و هموار نگه دارید. ترکیب کردن وزنه زانو و وزنه بازو بهترین راه برای سوزاندن کالری بیشتر هنگام پیاده روی است.

اگر در طول روز نمی توانید برای قدم زدن بیرون از خانه بروید، خریدن یک دستگاه تردمیل را در نظر بگیرید. این دستگاه برای اوقاتی از سال که هوا برای راحت بودن خارج از خانه خیلی سرد است، عالی است. با دستگاه تردمیل می توانید سرعت قدم زدنتان را تنظیم کرده و شیب مسیرتان را افزایش بدهید.

مدل های مختلف تردمیل به شما نشان می دهند چه مدت زمانی قدم زده اید، چه فاصله ای را طی کرده اید، و حتی طی این فرایند چه مقدار کالری سوزانده اید. می توانید تردمیل را جایی قرار بدهید که هنگام ورزش کردن برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان را هم نگاه کنید.
 

ادامه این موضوع

اسپینینگ

اگر به دنبال راهی عالی برای سوزاندن کالری و لذت بردن از ورزش می گردید، اسپینینگ را در نظر داشته باشید. این نوع ورزش برای عضلات ساق پاها، پشت، باسن و برای قلب مفید است. اسپینینگ نوعی ورزش است که برای انجام آن هیچ ترسی نخواهید داشت.

ایروبیک-کاردیو

ورزش های ایروبیک ورزش های بسیار خوبی هستند چون به برآوردن نیازهای قلبی بدن کمک می کنند. افزایش ضربان قلب به واسطه انجام چنین ورزش هایی به سالم ماندن قلب کمک می کند. این ورزش ها باعث داشتن ریه های قوی تر، وجود اکسیژن بیشتر در جریان خون و جریان خون بهتر در بدن می شود.

پیلاتس

پیلاتس ورزشی عالی است. پیلاتس برای کشش بدن موثر است که داشتن انعطاف پذیری بیشتر را امکانپذیر می کند. پیلاتس به داشتن وضعیت اندامی بهتر و تقویت بدن نیز کمک می کند. هماهنگی و تعادل نیز از مزایای حاصل از این نوع ورزش هستند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک روش بسیار موثر ورزش کردن است. می توان دوچرخه سواری را با یک روز تفریح و کاوشگری یا حتی رفتن به محل کار و برگشتن از آن ترکیب کرد. دوچرخه سواری ورزشی عالی است که ماهیچه های مختلف نیم تنه های بالایی و پائینی را به کار می اندازد.

دویدن

دویدن ورزش فوق العاده ای است که افراد می توانند آن را انجام بدهند. این ورزش باعث پمپاژ خون در بدن و افزایش مقاومت بدن می شوند. این ورزش به افزایش سطح استقامت برای ورزش ها و فعالیت های دیگر نیز کمک می کند.

ورزش های آبی

ورزش آبی شیوه خوشایندی برای به دست آوردن تناسب اندام و سلامتی است. بدن در آب بی وزن است بنابراین برای افرادی که جریان خون نامناسب یا اضافه وزن دارند، این ورزشی است که باعث وارد شدن فشار به زانوها و بخش های دیگر بدن نمی شود.

کیک بوکسینگ – ورزش رزمی

کیک بوکسینگ شکلی از ورزش های رزمی است که واقعا به افزایش قدرت و چابکی کمک می کند. این ورزش برای بسیاری از افراد سرگرم کننده نیز هست بنابراین آن ها به ادامه دادن به انجام این ورزش ترغیب می شوند. می توان کیک بوکسینگ را برای سرگرمی، برای تناسب اندام، و حتی برای کسب آمادگی برای انواع رقابت ها و مسابقات انجام داد.

یوگا

یوگا یک نوع ورزش عالی است که به شما کمک می کند هم از نظر جسمانی و هم از نظر روانی سلامت پیدا کنید. یادگیری و به کار بردن مبانی یوگا وقت می برد. اما با کمی نظم یوگا به شما کمک خواهد کرد به اهدافتان در مورد سلامت عمومی‌تان برسید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top