ادامه موضوع

یوگا
پیاده روی
اسپینینگ
پیلاتس
کیک بوکسینگ – ورزش رزمی
دویدن
دوچرخه سواری
ایروبیک-کاردیو

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ورزش آبی چیست؟

ورزش آبی شیوه بسیار خوبی برای دوباره به دست آوردن تحرک برای هر فردی است. مهم نیست الان در چه سطحی از توانایی هستید. چون انجام اغلب ورزش های آبی بدون درد و زحمت است لازم نیست نگران بیماری هایی باشید که ممکن است هنگام انجام ورزش های دیگر شما را آزار بدهند.

همانگونه که از نام این ورزش ها مشخص است، این نوع ورزش ها در آب انجام می شوند. برای آن دسته افرادی که دوست ندارند موقع ورزش کردن عرق کنند، ورزش آبی بهترین راه حلی است که در نظر گرفته می شود. حرکات مختلف بسیاری وجود دارند که می توانید در آب انجام بدهید و سطح آمادگی بدنی شما را ارتقا می دهند. ورزش های مختلفی نیز براساس سطح آمادگی بدنی کنونی شما وجود دارند. وقتی قوی تر شدید می توانید ورزش های سطوح پیشرفته تر را امتحان کنید.

آیا ورزش های آبی موثر هستند؟

ورزش های آبی برای تمام بزرگسالان فواید زیادی دارند. در واقع می توانید بچه هایتان را به استخر ببرید و در حالیکه آن ها آب بازی می کنند شما ورزش کنید. بسیاری از استخرهای شنا چند شب در هفته یا در ساعات اولیه صبح کلاس دارند. این کلاس ها شیوه های خوبی برای به دست آوردن سلامتی، سوزاندن کالری و کاهش وزن هستند.

افراد بسیاری متوجه می شوند که وقتی فکر می کردند نمی توانند فعالیت زیادی داشته باشند ورزش های آبی به آن ها اجازه داده اند انواع مختلف ورزش را انجام بدهند. لازم نیست بتوانید حرکت کنید تا انواع ورزش های مختلف را در آب انجام بدهید. بسیاری از زنان باردار متوجه می شوند با این شیوه می توانند ورزش کنند بدون اینکه احساس خستگی کنند یا فشار زیادی به بدن آن ها وارد بشود.

دو یا سه بار در هفته انجام دادن ورزش های آبی ایده خوبی است. مطمئن شوید تمرین های مختلفی در برنامه ورزش شما گنجانده شده اند. با این شیوه می توانید کالری زیادی بسوزانید. طول مدت جلسه ورزش شما باید 30 تا 45 دقیقه باشد. اگر از بودن در آب لذت می برید این می تواند راهی برای ترغیب شما به انجام ورزش های بیشتر باشد.

بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند ورزش های آبی می توانند به اندازه ورزش های غیر آبی که دو برابر ورزش های آبی طول می کشند به شما سود برسانند. اگر کمبود وقت دارید اما می خواهید تناسب اندام پیدا کنید، انجام ورزش های آبی راهی برای بردن بیشترین بهره از زمانتان است.

انواع ورزش های آبی

بدیهی ترین نوع ورزش آبی شنا کردن است. توانایی انجام انواع شناها بدون توقف راه بسیار خوبی برای درگیر کردن تمام بدن در ورزشی بسیار خوب است. سرعت بیشتر نیز از مزایای این نوع ورزش است. در هر صورت بسیاری از افراد زود از شنا کردن در استخر خسته می شوند.

کشیدن بدن از یک طرف به طرف دیگر راه بسیار خوبی برای انعطاف پذیرتر شدن است. می توانید به دیوار استخر هم تکیه بدهید و پاهایتان را تا سطح کمرتان بالا بیاورید. ممکن است این کار آسان به نظر برسد اما متوجه می شوید که انجام این حرکت مستلزم داشتن کنترل بر نیم تنه پائینی بدن و داشتن قدرت است.

با استفاده از ضربه پای شناگر می توانید نیم تنه پائینتان را قوی تر کنید. اگر این حرکات را به سرعت برای چند دقیقه انجام بدهید، این راه بسیار خوبی برای سوزاندن کالری نیز هست. در پایان برنامه ورزش آبی چند دقیقه روی آب شناور بمانید. این کار به از بین رفتن استرس و تنش جمع شده در بدن کمک می کند.

استفاده از وزنه های سبک بازو در زمانی که در آب هستید هم به داشتن بدنی قوی و متناسب کمک می کند. برای موثر بودن این شیوه لازم نیست با وزنه های سنگین و زیاد ورزش کنید. اگر در کلاس ورزش های آبی شرکت کنید تجهیزات زیادی برای استفاده در هر جلسه وجود دارند.
 
 
دسته بندی
فیتنس » ورزش‌های هوازی

وبلاگ های مربوط

  • پله نوردی
    پله نوردی فعالیتی بسیار خوب برای روی فرم آوردن بدن است. با شوه های...

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

حالت ایستاده

کشش فوقانی بدن با صندلی

روی یک تخت شیب دار

با دستگاه سیم کش

پرس با کتل

خم به جلو با کابل

Top