به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
ورزش برای داشتن بدن سالم اهمیت دارد

آمار نشان می دهد اغلب زنان و مردان مقدار فعالیت بدنی را که به طور روزانه به آن نیاز دارند انجام نمی دهند. این مقدار فعالیت بسته به بدن افراد و عادات تغذیه ای آن ها حدود 30 دقیقه است. برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند باید زمان ورزش را افزایش داد تا کالری بیشتری سوزانده شود. یکی از قواعد ورزش این است که هر روز کاری کنید که بدنتان تحرک داشته باشد.

یکی از دلایل رایج ورزش نکردن مردم این است که آن ها فکر می کنند وقت کافی برای ورزش کردن ندارند. کم کردن وقت یک فعالیت در روز می تواند به شما اجازه بدهد برای ورزش کردن وقت داشته باشید. وقتی کسی شخصا فواید ورزش کردن را ببیند، پیدا کردن وقت برای ورزش کردن برایش اولویت پیدا می کند. افراد بسیاری متوجه می شوند که با ورزش کردن بهتر می خوابند بنابراین 30 دقیقه کم کردن زمان خواب برای ورزش کردن نیز ایده خوبی است.

دلیل دیگری که افرد به آن دلیل ورزش نمی کنند این است که ورزش کردن را برای خود خیلی پیچیده می دانند. آن ها احساس می کنند آن قدر ورزش نکرده اند که هیچ امیدی برای انجام این کار وجود ندارد. در هر صورت ورزش هایی در هر سطحی وجود دارند به طوریکه همه می توانند ورزش کردن را شروع کنند. کلید موفقیت در این کار به آهستگی شروع کردن و بعد به تدریج افزایش دادن شدت و همچنین تعداد دفعات ورزش کردن است.

به خاطر شروع یک برنامه ورزشی به خودتان پاداش بدهید

برای پاداش دادن به خودتان به خاطر شرکت در برنامه های ورزشی وقت بگذارید. اگر تغییری در برنامه ورزشی تن ایجاد کنید می تواند باعث تغییر بسیار بزرگی در سبک زندگیتان بشود. برای شروع سنگ بزرگی برندارید در غیر این صورت به برنامه ورزشی تان پایبند نخواهید ماند. به علاوه نباید به عنوان تنبیه به ورزش نگاه کرد. ورزش هایی را پیدا کنید که موثر هستند و شما آن ها را دوست دارید. در این صورت انتظار رسیدن زمان ورزشتان را خواهید کشید.

در مورد چیزهایی که واقعا می خواهید مثل لباس نو، CD جدید، یا چیزهای دیگر فکر کنید. می توانید از این چیزها به عنوان انگیزه هایی برای ادامه دادن برنامه ورزش خود استفاده کنید. حساب زمانی را که ورزش می کنید نگه دارید.

اطلاعات صحیح کسب کنید

برای انجام تحقیقات وقت بگذارید تا به اطلاعات صحیح دسترسی داشته باشید. هیچ ورزشی وجود ندارد که یک شبه بدن شما را تغییر بدهد. ترکیب یک برنامه ورزشی با تغذیه صحیح به شما کمک خواهد کرد به نتیجه ای که می خواهید برسید. اطلاعات نادرست زیادی وجود دارند که می توانند شما را گمراه کنند.

کشف روش صحیح انجام ورزش ها نیز اهمیت دارد. وقتی این کار را انجام بدهید مزایای ورزش کردن برای بدنتان را افزایش می دهید. در ضمن خطر وقوع آسیب دیدگی را کاهش خواهید داد. این کار نه تنها از دلزده شدن جلوگیری می کند بلکه مزایای ورزش برای بدن را افزایش می دهد.

به اطلاعاتی که در مورد کاری که فردی به سن و سایز شما باید انجام بدهد دارید نچسبید. با این حال رسیدن به حد مطلوب را هدف خود قرار بدهید. از جایی که راحت هستید شروع کنید و بعد به پیشرفت ادامه بدهید. امروز روز شروع است تا در آینده بتوانید احساس خوبی در مورد سطح تندرستی و تناسب اندامتان داشته باشید.
 

ادامه این موضوع

اشتباهات ورزشی

مهمترین مسئله در ورزش این است که سالم و تندرست شویم. اشتباهات ورزشی بسیاری وجود دارد که اغلب مردم این اشتباهات را انجام میدهند. این اشتباهات باعث میشود که فواید ورزش کردن کاهش پیدا کند و سبب آسیب رسیدن به بدن هم بشود. بنابراین ضروری است که با روشهای مناسب ورزش کردن آشنایی پیدا کنید.

بیش از حد ورزش کردن

بیش از حد ورزش کردن میتواند به بدن شما آسیب برساند. لازم است که شما حین ورزش کردن لحظاتی را استراحت کنید و دوباره ورزش کردن را شروع کنید. در واقع، این یک فرصتی است که ماهیچه ها استراحت بکنند و این زمانی است که ماهیچه ها امکان بزرگ شدن را پیدا میکنند.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درهنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای منفعت بدن خود ورزش میکنید. با گذشت زمان متوجه میشوید که درست انجام دادن تمرینات ورزشی مهم میباشد. بدن شما برای انجام تعدادی از ورزشها باید آمادگی پیدا کند.

تقویت عضلات

تقویت عضلات بدن متضمن کاهش چربی و جایگزین کردن آن با ماهیچه است. افراد بسیاری احساس اضافه وزن ندارند اما قطعا لرزش بدن خود را می بینند. این لرزش ها با یک برنامه بسیار خوب تمرین تقویت عضلات شروع به از بین رفتن می کنند.

تکنیکهای تنفس در طی ورزش

تکنیکهای تنفسی موثر در مدتی که ورزش میکنید به شما کمک میکند که بیشترین مناقع را از هر ورزشی بدست بیاورید. تکنیک تنفس مانع از خسته شدن و کم آوردن نفس در شما میشود بنابراین میتوانید به تمرینات ورزشی خودتان ادامه دهید و آنرا تکمیل کنید.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

رژیم غذایی و ورزش

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند.

نکاتی برای موفقیت در ورزش

برای بدست آوردن بیشترین بهره از ورزش هیچ رازی وجود ندارد. راهنمایی های بسیاری برای موفقیت در ورزش وجود دارد که میتوانید از آن بهره مند شوید. توجه کردن به این راهنمایی ها کمک میکند که با تدبیر بتوانید یک برنامه ورزشی با کیفیت را برنامه‌ریزی کنید.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top