به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
همه ما این واقعیت را می دانیم که رژیم غذایی خوب و سالم برای زندگی و سلامت ما اهمیت بسیار زیادی دارد. اما تغذیه نیز باید کنترل شود و نباید بیش از حد غذا خورده شود چون در غیر این صورت باعث چاقی می شود که در صورت ادامه دادن به همان روند قبلی تغذیه کنترل آن مشکل می شود. هرچند بعضی رژیم ها در کاهش اشتها و کاهش وزن و سوزاندن کالری بسیار موثر هستند همیشه ترجیح داده می شود افراد هر روز مدتی ورزش کنند.

ورزش در زندگی ما اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند به هر شیوه ای انجام بشود، حتی در نظر گرفتن یک ورزش و به طور منظم انجام دادن آن به مدت یک ساعت یا بیشتر می تواند یک فعالیت برای بدن باشد و کمک زیادی به سوزاندن کالری های اضافه و کاهش وزن بکند. ورزش نه تنها به سوزاندن کالری بلکه به داشتن بدنی خوب و جذاب کمک می کند. بسته به سطح راحتی شما هر ورزشی می تواند انجام بشود. انتخاب ورزش شدید با فشار زیاد یا ورزش با شدت و فشار کمتر به چیزی که مورد نیاز بدن شماست بستگی دارد.

لازم نیست این ورزش ها در باشگاه ورزشی انجام بشوند بلکه بسته به سطح راحتی فرد می توان آن ها را در فضای باز یا در خانه انجام داد. ورزش نه تنها از چشم انداز سلامتی بلکه برای داشتن اندامی خوب و ایجاد اعتماد به نفس در افراد برای همه مفید است. ورزش می تواند در هر سنی انجام بشود. هر فردی در هر گروه سنی می تواند با انجام چنین فعالیت هایی که می توان آن ها را به آسانی و در هر زمانی از شبانه روز انجام داد، ورزش کند.

زنان می توانند با اتخاب هر ورزشی به میل خودشان و انجام منظم آن به مدت چند دقیقه برای چند روز در هفته سلامتی و تناسب اندام خود را حفظ کنند. بنابراین ورزش هم برای زنان و هم برای مردان مناسب است چون منافع بسیار زیاد و قابل توجهی دارد. بنابراین همیشه برای زنان و مردان مفید است که فعالیت بدنی داشته باشند یا ورزشی را انتخاب کرده و با سرگرمی و سهولت آن را انجام بدهند.

ورزش ها مستقل از زمان انجام خود هستند. تمام آنچه که لازم است اراده خوب و هدفی محکم برای کاهش وزن و پیدا کردن اندامی جذاب و سالم بودن و داشتن یک زندگی طولانی و شاد است. با در ذهن و دل داشتن این انگیزه، می توانیم با هر چالشی در ورزش ها رو به رو شده و ورزش ها را به آسانی انجام بدهیم. ورزش به مدت زمان انجام آن بستگی دارد، هر چه زمان بیشتری صرف تمرین های ورزشی کنیم، ورزش برای ما مطلوب تر است.

ورزشی که انجام می دهیم به نتیجه ای که از آن انتظار داریم بستگی دارد. اگر می خواهیم ماهیچه های دو سر بازویی و abs بزرگی داشته باشیم فقط با بدن سازی می توانیم به این هدف برسیم. انجام هر ورزش دیگری با امید به این که همان نتایج بدن سازی را بدهد کاری احمقانه است. بنابراین هر فردی باید ورزش خودش را معقولانه و براساس نیازش انتخاب کند و برای رسیدن به نتایج عالی و مورد انتظار نباید ورزش انتخاب شده را ترک یا از برنامه طرح ریزی شده حذف کند. انواع بسیاری ورزش وجود دارند که می توان براساس نیازهای فرد از بین آن ها ورزش را انتخاب و پیگیری کرد، مانند دویدن، دویدن آهسته، شنا، دوچرخه سواری، یوگا، کیک بوکسیگ، اسپینینگ، ایروبیک و بسیاری ورزش های دیگر.

سطح مشکل بودن ورزش به نوع ورزش انتخاب شده و نتایجی که از آن انتظار می رود بستگی دارد. هر ورزشی سطح مشکل بودن خود را دارد و می توان این سطح را تنظیم کرد یا در مورد آن تصمیم گرفت. ورزش ها معمولا به لباس مناسب هر ورزش نیاز دارند. اغلب اوقات عرق گیر و شلوار گشاد برای ورزش کردن پوشیده می شوند اما برای بعضی ورزش ها لباس های متفاوتی تهیه می شود تا ورزش به آسانی انجام بشود.
 

ادامه این موضوع

بدن سازی

بدن سازی شیوه ای بسیار خوب برای داشتن بدنی با اندام عالی و تراشیده است. وقتی بیشتر از چربی ماهیچه داشته باشید بدن کالری بیشتری می سوزاند بنابراین خوش ندام نیز به نظر می رسید. برنامه منظم بدن سازی می تواند سخت باشد اما می تواند بسیار پرمزیت نیز باشد.

تمرین با وزنه

تمرین مناسب با وزنه می تواند توانایی تغییر ظاهر بدنتان را به شما بدهد. تمرین با وزنه می تواند متابولیسم بدن را بالا ببرد تا چربی بیشتری بسوزانید و ماهیچه بیشتری پیدا کنید. تمرین با وزنه به بالا رفتن سطح استقامت نیز کمک می کند.

ورزش بازو

بازوها اندامی مهمی از بدن هستند که در صورت خوش فرم بودن عالی به نظر می رسند. با یک ورزش بازوی عالی می توانید بازوهایتان را به نمایش بگذارید! این نوع ورزش از این جهت نیز اهمیت دارد که با انجام آن می توانید در ورزش کلی بدن وزنه بیشتری بلند کنید.

ورزش باسن

داشتن باسن خوش فرم و ظریف برای افراد زیادی اهمیت دارد. این افراد می دانند باسن خیلی جلب توجه می کند و می تواند به آن ها کمک کند در انواع مختلف لباس ها احساس جذابیت کنند. ورزش باسن می تواند به شما کمک کند فرم باسن خود را تغییر داده و آن را سفت و محکم کنید.

ورزش پا

ورزش پا به شما کمک می کند پائین تنه ای قوی تر داشته باشید. همچنین کمک می کند به جای چربی ماهیچه بیشتری داشته باشید. تمرین های زیادی وجود دارند که می توانید برای تدوین برنامه سفارشی ورزش پای خود از آن ها استفاده کنید.

ورزش پشت

ورزش پشت می تواند به شما کمک کند به ماهیچه های آن قسمت از بدن شکلی خوب بدهید. پیدا کردن یک برنامه ورزش که متناسب با سطح کلی آمادگی بدنی شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. اضافه کردن چنین تمرین هایی به برنامه ورزشی تان نیز آسان است.

ورزش ران

اگر می خواهید ظاهری عالی برای نیم تنه پائین خود ایجاد کنید ورزش ران اهمیت پیدا می کند. برای بسیاری افراد ران ناحیه مشکل سازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید ظاهر ران را تغییر بدهید.

ورزش سینه

وقتی زنان و مردان می خواهند به اندام خود فرم بدهند ورزش قفسه سینه برای مردان و ورزش سینه برای زنان اهمیت دارد. تمرین های بسیار خوب زیادی وجود دارند که برای این بخش از بدن خود می توانید آن ها را انجام بدهید.

ورزش شانه

ورزش شانه موثر می تواند به شما کمک کند ظاهر بسیار خوبی برای بدن خود ایجاد کنید. همچنین می تواند به افزایش قدرت برای بلند کردن وزنه کمک کند. قطعا ورزش شانه بخشی از برنامه ورزشی است که ممکن است داشته باشید.

ورزش شکمی

ورزش شکمی شیوه ای بسیار عالی برای داشتن اندامی متفاوت است. داشتن اندامی که می خواهید مستلزم تمرین های سختی نیست که وقت گیر یا پر شدت هستند. برای انگیزه دادن به خودتان بررسی کنید که می توانید چه بهره ای از تمرین شکمی ببرید.

ورزش گردن

یک ورزش گردن خوب باید بخشی از برنامه کلی آمادگی بدنی شما باشد. افراد بسیاری ارزش این ورزش را نمی دانند یا اطلاعات خوبی در مورد آن ندارند. اگر مطمئن نیستید باید از کجا شروع کنید باید به مطالعه ادامه بدهید.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top