به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
منافع یوگا

یوگا منافع مختلف بسیاری برای بدن دارد. اول، یوگا به پاک کردن ذهن کمک می کند تا بتوانید خلق و نگرش بهتر و احساس بسیار خوبی داشته باشید. دوم، یوگا به بدن اجازه می دهد به واسطه کشش ها انعطاف پذیرتر بشود. در نتیجه طی جلسات ورزشی به احتمال کمتری دچار آسیب دیدگی های مختلف می شوید.

 اندام متناسب چیزی است که افراد بسیاری برای رسیدن به آن تلاش می کنند. رسیدن به این هدف به واسطه حرکات یوگا امکان‌پذیر می شود. با انجام یوگا بدن به طور کلی قوی تر نیز می شود. یوگا برخلاف چیزی که بعضی افراد فکر می کنند ربطی به مذهب ندارد و در رابطه با سلامتی است.

هر کسی می تواند از یوگا بهره ببرد

بعضی افراد فکر می کنند یوگا ورزشی برای زنان است. هر چند به نظر می رسد بیشتر زنان به این ورزش گرایش دارند مردان نیز می توانند از آن بهره ببرند. یوگا ورزشی بی خطر برای دوران بارداری زنان است. تعداد زیادی از زنان عنوان می کنند وقتی حرکات یوگا را انجام می دهند از دست انقباض های دوران قاعدگی خلاص می شوند.

افرادی که دچار استرس یا اضطراب زیادی هستند اغلب اوقات با انجام تمرین های یوگا احساس آرامش بیشتری پیدا می کنند. بررسی هایی انجام شده اند که نشان می دهند ترکیب ورزش های صحیح با یوگا می تواند فشار خون بالا را در زنان و مردان کاهش بدهد.

ورزش معمول یوگا چگونه است؟


قبل از اینکه یوگا را شروع کنید تکالیف منزلتان را انجام بدهید. فرمت های مختلف این ورزش وجود دارند. می توانید این فرمت ها را ارزیابی کرده و تعیین کنید کدام شیوه بیشترین سود کلی را برای شما دارد. ورزش که انتخاب می کنید باید انواع کشش ها و حرکات را فراهم کند.

مطمئن شوید تمام گروه های ماهیچه ای بدن به واسطه ورزش یوگا به کار می افتند. ضروری است که حرکات را به طور صحیح انجام بدهید. برای اینکه حرکات صحیح انجام بشوند به نحوه قرارگرفتن اعضای بدن توجه کنید. اگر امکان دارد در یک کلاس یوگای مقدماتی ثبت نام کنید. در این صورت از کمک های مربی برای یاد گرفتن مبانی یوگا برخوردار خواهید بود. همچنین می توانید برای دیدن موقعیت های بدنی صحیح فیلم ها یا DVD ها آموزشی یا برنامه های آنلاین را نگاه کنید.

سعی کنید در هفته دو یا سه جلسه یوگا داشته باشید. طول مدت این جلسات باید از 20 تا 30 دقیقه باشد. هرچند افراد زیادی یوگا را خیلی دوست دارند و هر روز تمرین یوگا می کنند. اگر اولین جلسات شما فقط 10 دقیقه طول می کشند اشکالی ندارد و خوب است. به تلاش برای داشتن عملکرد بهتر ادامه بدهید و در طی زمان بدنتان آماده جلسات طولانی تر می شود.

یوگا به شما کمک می کند از انواع دیگر ورزش ها بهره بیشتری ببرید

افراد بیشتر از چیزی که فکر می کنند با انجام یوگا کالری می سوزانند. چون یوگا ورزشی با شدت کم است اغلب اوقات به نظر نمی رسد کالری زیادی بسوزاند. در هر صورت یوگا کمک می کند ماهیچه هایی بدون چربی داشته باشید. یوگا به تقویت و قوی ساختن بدن کمک می کند. در نتیجه وقتی ورزش های دیگری را انجام می دهید بیشتر از قبل کالری می سوزانید.

این جایی است که شروع به دیدن بیشترین تغییر در ظاهر بدنتان خواهید کرد. یوگا مشکل نیست اما سطوح مختلفی دارد. با تمرین ها و موقعیت های بدنی ابتدایی شروع کنید. بعد وقتی بدنتان انعطاف پذیرتر شد می توانید حرکات پیچیده تر را در نظر بگیرید.

یوگا کم شدت است و برای قلب مفید است

بسیاری از افرادی که تناسب اندام ندارند ورزش های کاردیو (قلبی) را بسیار مشکل می دانند. یوگا ورزش کم شدتی است که برای قلب نیز خوب است. این امر به این دلیل است که یوگا به جریان یافتن اکسیژن بیشتر در بدن کمک می کند.
 

ادامه این موضوع

اسپینینگ

اگر به دنبال راهی عالی برای سوزاندن کالری و لذت بردن از ورزش می گردید، اسپینینگ را در نظر داشته باشید. این نوع ورزش برای عضلات ساق پاها، پشت، باسن و برای قلب مفید است. اسپینینگ نوعی ورزش است که برای انجام آن هیچ ترسی نخواهید داشت.

ایروبیک-کاردیو

ورزش های ایروبیک ورزش های بسیار خوبی هستند چون به برآوردن نیازهای قلبی بدن کمک می کنند. افزایش ضربان قلب به واسطه انجام چنین ورزش هایی به سالم ماندن قلب کمک می کند. این ورزش ها باعث داشتن ریه های قوی تر، وجود اکسیژن بیشتر در جریان خون و جریان خون بهتر در بدن می شود.

پیاده روی

یکی از موثرترین و آسان ترین ورزش ها پیاده روی است. می توانید این ورزش را در هر جایی انجام بدهید و برای شروع آن به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. پیاده روی راهی برای لذت بردن از بیرون از خانه بودن نیز هست و می توانید آن را با گوش دادن به موسیقی یا ملاقات با دوستان ترکیب کنید.

پیلاتس

پیلاتس ورزشی عالی است. پیلاتس برای کشش بدن موثر است که داشتن انعطاف پذیری بیشتر را امکانپذیر می کند. پیلاتس به داشتن وضعیت اندامی بهتر و تقویت بدن نیز کمک می کند. هماهنگی و تعادل نیز از مزایای حاصل از این نوع ورزش هستند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک روش بسیار موثر ورزش کردن است. می توان دوچرخه سواری را با یک روز تفریح و کاوشگری یا حتی رفتن به محل کار و برگشتن از آن ترکیب کرد. دوچرخه سواری ورزشی عالی است که ماهیچه های مختلف نیم تنه های بالایی و پائینی را به کار می اندازد.

دویدن

دویدن ورزش فوق العاده ای است که افراد می توانند آن را انجام بدهند. این ورزش باعث پمپاژ خون در بدن و افزایش مقاومت بدن می شوند. این ورزش به افزایش سطح استقامت برای ورزش ها و فعالیت های دیگر نیز کمک می کند.

ورزش های آبی

ورزش آبی شیوه خوشایندی برای به دست آوردن تناسب اندام و سلامتی است. بدن در آب بی وزن است بنابراین برای افرادی که جریان خون نامناسب یا اضافه وزن دارند، این ورزشی است که باعث وارد شدن فشار به زانوها و بخش های دیگر بدن نمی شود.

کیک بوکسینگ – ورزش رزمی

کیک بوکسینگ شکلی از ورزش های رزمی است که واقعا به افزایش قدرت و چابکی کمک می کند. این ورزش برای بسیاری از افراد سرگرم کننده نیز هست بنابراین آن ها به ادامه دادن به انجام این ورزش ترغیب می شوند. می توان کیک بوکسینگ را برای سرگرمی، برای تناسب اندام، و حتی برای کسب آمادگی برای انواع رقابت ها و مسابقات انجام داد.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top