ادامه موضوع

ورزش های آبی
پیاده روی
اسپینینگ
پیلاتس
کیک بوکسینگ – ورزش رزمی
دویدن
دوچرخه سواری
ایروبیک-کاردیو

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
منافع یوگا

یوگا منافع مختلف بسیاری برای بدن دارد. اول، یوگا به پاک کردن ذهن کمک می کند تا بتوانید خلق و نگرش بهتر و احساس بسیار خوبی داشته باشید. دوم، یوگا به بدن اجازه می دهد به واسطه کشش ها انعطاف پذیرتر بشود. در نتیجه طی جلسات ورزشی به احتمال کمتری دچار آسیب دیدگی های مختلف می شوید.

 اندام متناسب چیزی است که افراد بسیاری برای رسیدن به آن تلاش می کنند. رسیدن به این هدف به واسطه حرکات یوگا امکان‌پذیر می شود. با انجام یوگا بدن به طور کلی قوی تر نیز می شود. یوگا برخلاف چیزی که بعضی افراد فکر می کنند ربطی به مذهب ندارد و در رابطه با سلامتی است.

هر کسی می تواند از یوگا بهره ببرد

بعضی افراد فکر می کنند یوگا ورزشی برای زنان است. هر چند به نظر می رسد بیشتر زنان به این ورزش گرایش دارند مردان نیز می توانند از آن بهره ببرند. یوگا ورزشی بی خطر برای دوران بارداری زنان است. تعداد زیادی از زنان عنوان می کنند وقتی حرکات یوگا را انجام می دهند از دست انقباض های دوران قاعدگی خلاص می شوند.

افرادی که دچار استرس یا اضطراب زیادی هستند اغلب اوقات با انجام تمرین های یوگا احساس آرامش بیشتری پیدا می کنند. بررسی هایی انجام شده اند که نشان می دهند ترکیب ورزش های صحیح با یوگا می تواند فشار خون بالا را در زنان و مردان کاهش بدهد.

ورزش معمول یوگا چگونه است؟


قبل از اینکه یوگا را شروع کنید تکالیف منزلتان را انجام بدهید. فرمت های مختلف این ورزش وجود دارند. می توانید این فرمت ها را ارزیابی کرده و تعیین کنید کدام شیوه بیشترین سود کلی را برای شما دارد. ورزش که انتخاب می کنید باید انواع کشش ها و حرکات را فراهم کند.

مطمئن شوید تمام گروه های ماهیچه ای بدن به واسطه ورزش یوگا به کار می افتند. ضروری است که حرکات را به طور صحیح انجام بدهید. برای اینکه حرکات صحیح انجام بشوند به نحوه قرارگرفتن اعضای بدن توجه کنید. اگر امکان دارد در یک کلاس یوگای مقدماتی ثبت نام کنید. در این صورت از کمک های مربی برای یاد گرفتن مبانی یوگا برخوردار خواهید بود. همچنین می توانید برای دیدن موقعیت های بدنی صحیح فیلم ها یا DVD ها آموزشی یا برنامه های آنلاین را نگاه کنید.

سعی کنید در هفته دو یا سه جلسه یوگا داشته باشید. طول مدت این جلسات باید از 20 تا 30 دقیقه باشد. هرچند افراد زیادی یوگا را خیلی دوست دارند و هر روز تمرین یوگا می کنند. اگر اولین جلسات شما فقط 10 دقیقه طول می کشند اشکالی ندارد و خوب است. به تلاش برای داشتن عملکرد بهتر ادامه بدهید و در طی زمان بدنتان آماده جلسات طولانی تر می شود.

یوگا به شما کمک می کند از انواع دیگر ورزش ها بهره بیشتری ببرید

افراد بیشتر از چیزی که فکر می کنند با انجام یوگا کالری می سوزانند. چون یوگا ورزشی با شدت کم است اغلب اوقات به نظر نمی رسد کالری زیادی بسوزاند. در هر صورت یوگا کمک می کند ماهیچه هایی بدون چربی داشته باشید. یوگا به تقویت و قوی ساختن بدن کمک می کند. در نتیجه وقتی ورزش های دیگری را انجام می دهید بیشتر از قبل کالری می سوزانید.

این جایی است که شروع به دیدن بیشترین تغییر در ظاهر بدنتان خواهید کرد. یوگا مشکل نیست اما سطوح مختلفی دارد. با تمرین ها و موقعیت های بدنی ابتدایی شروع کنید. بعد وقتی بدنتان انعطاف پذیرتر شد می توانید حرکات پیچیده تر را در نظر بگیرید.

یوگا کم شدت است و برای قلب مفید است

بسیاری از افرادی که تناسب اندام ندارند ورزش های کاردیو (قلبی) را بسیار مشکل می دانند. یوگا ورزش کم شدتی است که برای قلب نیز خوب است. این امر به این دلیل است که یوگا به جریان یافتن اکسیژن بیشتر در بدن کمک می کند.
 
 
دسته بندی
فیتنس » ورزش‌های هوازی

وبلاگ های مربوط

  • پله نوردی
    پله نوردی فعالیتی بسیار خوب برای روی فرم آوردن بدن است. با شوه های...

ویدئوهای مربوط

 

برخی از تمرینات

شنا رفتن

حرکت ضربدری با دستگاه سیم کش

پرس شانه با کابل

پوش پرس دوبل با کتل بل

هالتر با عضلات دلتویید خلفی

پرس با کتل

Top