به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
با ورزش کردن سالها جوان‌تر بنظر برسید

برخی از افراد کمتر از سن واقعی خود بنظر می‌رسند، داشتن یک ظاهر جوان‌تر از سن واقعی به این علت نیست که این افراد در خودشان چشمه جوانی دارند. در واقع آنها از بدن خود مراقبت کرده اند. آنها با انجام  یک ورزش منظم توانسته اند که انرژی بسیاری را بدست آورند.  بعلاوه، میزان بیشتری اکسیژن به بدن آنها میرسد که باعث بهتر شدن گردش خون در بدن میشود و به همین علت این افراد از هم سن و سال های خودشان جوانتر بنظر میرسند.

با بالاتر رفتن سن افراد، وضعیت ظاهری آنها هم تغییر میکند. بدن آنها تا حدی خمیده تر میشود. این حالت در زنان بیشتر از مردان دیده میشود، اما هم زنان و هم مردان تحت تاثیر این روند قرار میگیرند. با انجام یک ورزش مناسب، شخص وضعیت ظاهری بهتری خواهد داشت. در نتیجه فرد مسن میتواند جوانتر بنظر برسد.

دوره پیری و ورزش کردن می‌تواند از جهات دیگر هم برای بدن مفید باشد. با بالا رفتن سن فرد امکان شل شدن پوست هم وجود دارد. با شل شدن پوست چین و چروک بوجود میاید و خطوطی هم در پوست ایجاد میشود. ورزش حالت الاستیکی و ارتجاعی پوست حفظ میکند و باعث میشود که پوست کمتر شل شود.

درواقع وقتی شما بطور منظم ورزش میکنید، پوستتان بهتر بنظر میرسد. ورزش پوست بدن را تقویت میکند و باعث میشود که فرد جوانتربنظر برسد و ظاهرخوبی داشته باشد. مردان و زنانی هستند که ده سال جوانتر از سن واقعی خود بنظر میرسند. این افراد برای جوان سازی صورت و یا خرید محصولات ضد چروک بسیار گران قیمت، هزینه ای نمی‌کنند. آنها به یک برنامه ورزشی با کیفیت پایبند هستند که کمک میکند تا جوانتر بنظر برسند.

ورزش های ایروبیک (هوازی) مفید هستند

ایروبیک یکی از آن نوع ورزش های مفید است که علائم افزایش سن را کاهش میدهد. ورزشهای ایروبیک ضربان قلب را افزایش میدهد و باعث میشود که سرعت گردش خون در بدن زیاد شود. استرس را کاهش میدهد و باعث میشود که شخص چند سال جوانتر بنظر بیاید.

با افزایش سن تحرک و انرژی داشته باشید

رویای شما برای دوران بازنشستگی چیست؟ بسیاری از افراد به سفر و کارهایی که تا پیش از این فرصت انجام آنرا نداشته اند، فکر میکنند. به هر حال، وقتی بدن به سمت پیری میرود ممکن است توانایی اش برای انجام این کارها محدودتر شود. از نظر سلامتی هم مشکلاتی پیش میاید که باعث بوجود آمدن هزینه هنگفتی برای افراد مسن میشود.

دوران پیری و ورزش کردن میتواند کمکی به این نوع مشکلات باشد. حتی اگر یک شخص سنش بالاتر برود، میتواند به فراوانی تحرک و انرژی داشته باشد. این کار یک کلید موفقیت است تا سالهای طلایی دوران پیری را لبریز از لذت کند.

هیچوقت برای اینکه نشانه های دوره پیری را معکوس کنید دیر نیست

هیچوقت برای اینکه نشانه های دوره پیری را معکوس کنید، دیر نیست. اگر کمبود انرژی یا از دست دادن آن شما را ناامید کرده است، چگونه میتوانید زمان را تغییر دهید. برای هر سنی برنامه های ورزشی بسیاری وجود دارد. اگر برای انجام تمرینات ورزشی محدودیتهایی دارید با دکتر خود صحبت کنید. پس از آن براساس نیازهای بدنتان و برای بدست آوردن تناسب اندام، میتوانید تمرینات ورزشی صحیحی را برای خود برنامه ریزی کنید.

به این ترتیب میتوانید به استرس ناشی از دوره پیری پایان دهید. شما میتوانید روی فعالیتهای بسیاری که برای گذراندن دوره پیری برنامه ریزی کرده بودید، تمرکز کنید. یک بخش بسیار گسترده در دوره پیری این است که توانایی داشته باشید که به راحتی راه بروید. متاسفانه بخش بزرگی از جامعه ما برای آنهایی که به دوره پیری پا میگذارند، ناسالم است. در نتیجه آنها در دوره پیری از نظر سلامتی با مشکلات جدی روبرو میشوند.

ورزش را جایگزین عادت های نادرست کنید

اگر شما عادت های نادرستی مانند، بیش از حد در معرض اشعه UV (اشعه ماوراء بنفش خورشید) قرار گرفتن، سیگار کشیدن، مصرف زیاد مشروبات الکلی را دارید، این عادات باعث میشود که پوست شما سریعتر پیر شود. ورزش را جایگزین این عادتهای نادرست کنید و ببینید که پوست شما در یک دوره طولانی مدت بسیار جوانتر بنظر میاید. سیگار میتواند موجب چین و چروک و ایجاد خطوط ریز در پوست شود. وقتی شما مصرف سیگار را قطع کنید، چین و چروکها بسرعت محو میشوند.
 

ادامه این موضوع

انواع فیتنس

داشتن فعالیت بدنی برای همه مهم است. هیچ کس برای پیدا کردن فعالیت هایی که دوست دارد هرگز خیلی پیر یا جوان نیست. فعال ماندن بخشی از سبک زندگی سالم است. فعالیت داشتن می تواند بخشی از مشکلات سلامتی در زندگی را نیز برطرف کند.

انواع ورزش

برای پیدا کردن یک نوع ورزش مناسب که بخواهید آنرا انجام دهید، جستجو کنید. یک ورزش با کیفیت، بخش های بسیار مختلفی را تحت پوشش قرار میدهد. برای اینکه بهترین نتیجه بدست بیاید، تمرین ورزشی باید شامل حرکات کششی، ایروبیک (هوازی)، و غیر هوازی باشد.

تناسب اندام برای افراد میانسال

تناسب اندام درحفظ سلامتی بدن و جلوگیری از مشکلات سلامتی در مراحل بعدی زندگی برای افراد میان سال خیلی مهم است. یک فرد هیچوقت آنقدر پیر نیست که نتواند از فواید برنامه ورزشی تناسب اندام برای افراد میان سال بهره مند شود. فعال بودن به شما کمک میکند تا در مراحل بعدی زندگی یک زندگی با کیفیت داشته باشید.

توانبخشی

بسیار مهم است که تمرینات توانبخشی به قسمت هایی از بدن کمک کند که به حالت عادی برگردند و بدون محدودیت مورد استفاده قرار گیرند. تمرینات توانبخشی تحت نظر پزشک انجام میگیرد. برخی از این تمرینات را میتوان درخانه انجام داد و تعدادی ازآنها باید در محیطهای پزشکی انجام گیرند.

فرم ترکیب بندی بدن

نگذارید که حالت ترکیب بندی بدن شما جلوی ورزش کردنتان را بگیرد و مانعی برای بدست آوردن یک فرم دلخواه برای بدنتان شود. باید بدانید که انواع ورزشهایی که انجام می‌دهید چه تاثیری دارند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top