چطور باید یک برنامه ورزشی را شروع کرد

تلاش برای شروع کردن یک برنامه ورزشی ایده آل، بسیارعالی است. شما دوست دارید که هم احساس بهتری داشته باشید و هم بهتر به نظر برسید. داشتن یک بدن سالم در تمام دوره زندگی بسیار ارزشمند است. راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی، دستور العملی را ارائه میدهد تا این اطمینان را به شما بدهد که میتوانید با برنامه ریزی، ورزش را ادامه دهید و در آن موفق شوید. بسیاری از مردم بدون اینکه متوجه باشند از همان ابتدا خودشان را در این برنامه شکست خورده میدانند.

در مورد تمام ورزشهایی که دوست دارید با آنها ارتباط داشته باشید، فکر کنید. اگر همیشه خواسته اید که ورزش کیک بوکسینگ (یک نوع ورزش رزمی) یا یک ورزش جدید را انجام دهید، این یک فرصت تازه برای شما است تا آن ورزش را انجام دهید. این ورزشها را میتوانید در خانه و یا در سالن ورزشی انجام دهید. اگر میخواهید این ورزش را درخانه انجام دهید، باید یک فضایی را برای انجام تمرینات ورزشی ایجاد کنید. به یک سری وسایل هم احتیاج دارید.

اگر می‌خواهید به سالن ورزشی بروید، چند ساعتی وقت بگذارید، سالن های ورزشی که در محل اقامتتان است را ببینید و آنها را بررسی کنید. از نظر قیمت، ساعت، خدمات و هرآنچه که دوستانتان درباره این ورزشگاهها میدانند، آنها را با هم مقایسه کنید.

دانستن این نکته مهم است که شما برای هماهنگ شدن با برنامه ای که برای تناسب اندام به شما داده میشود، به زمان نیاز دارید. این کار را آهسته و با توجه به علائمی که از بدنتان دریافت میکنید، انجام دهید. سعی نکنید مانند یک فرد دیگر ورزش کنید یا بیشتر از توان بدنی  که دارید ورزش‌ها را انجام دهید.

قبل از شروع هر نوع برنامه تمرینی با دکتر خود صحبت کنید. اینکار باعث میشود که در طی تمرینات ورزشی به بدنتان صدمه نرسانید. پیش از انجام تمرینات ورزشی، روشهای درست انجام دادن آن ورزش را یاد بگیرید. آنوقت میتوانید بدون صدمه زدن به بدنتان بیشترین بهره را از تمرینات ورزشی بدست آورید.

انواع تمرینات ورزشی برای افراد مبتدی

یک قسمت از راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی شامل این است که برای شروع میتوانید با بسیاری از انواع تمرینات ورزش آشنایی پیدا کنید و آنها را بشناسید. البته به اینکه شما در کجای این دنیا هستید و آیا به فکر ورزش برای  تناسب اندام هستید هم بستگی دارد. اگر مدت زمان طولانی نیست که شما ورزش میکنید، با ورزش ساده اما موثر شروع کنید. پیاده روی یا دوچرخه سواری میتواند یک روش کامل برای شروع ورزش برای تناسب اندام باشد.

حرکات کششی یکی از بهترین فرمهای ورزش کردن است که میتوانید در ورزشهایتان از این حرکات استفاده کنید. حرکات کششی چیزی است که هر فردی بدون در نظر گرفتن هر نوع ورزشی باید آنرا انجام دهد. در هنگام انجام فعالیت های بدنی، حرکات کششی باید در اول و آخر تمرینات ورزشی انجام داده شود. انجام حرکات کششی مانع از آسیب رسیدن به عضلات میشود و به انعطاف پذیری بدن هم کمک میکند.

میزان پیشرفت خود را برآورد کنید

صرف‌نظر از اینکه در کجا ورزش خود را شروع کرده اید، باید روی پیشرفت خودتان تمرکز کنید. درآن سطحی که از ورزش قرار دارید خودتان را با دیگران مقایسه نکنید تا موجب دلسردی شما نشود. تا زمانیکه روزانه ورزش میکنید، مدت زمان بیست دقیقه برای ورزش کردن، یک روش درست است. برای اینکه استقامت بدنی خود را بیشتر کنید میتوانید به تمرینات بیست دقیقه ای خود ادامه دهید. در مقاطع بالاتر با انجام تمرینات ورزشی سخت تر میتوانید استقامت بدنی خودتان را بیشترافزایش دهید.

نکاتی برای تقویت بدنتان

هر چه بیشتر تمرینات ورزشی را انجام دهید، آنرا به بخشی از زندگی روزمره اتان تبدیل میکنید. هر چه نتایج بدست آمده از ورزش تناسب اندام را بیشتر در بدن خود ببینید، تمایل بیشتری به انجام این ورزشها پیدا میکنید. همینطور که در تمرینات پیش میروید و به زمانهای تمرینات ورزشی خود نگاه میکنید، از آن بیشتر لذت میبرید.

خودتان را به یک برنامه ای که برای شما مفید است و نتیجه خوبی هم دارد، عادت دهید. برای پیدا کردن تمرینات ورزشی گوناگون در اینترنت جستجو کنید. میتوانید تمرینات ورزشی را با یک مربی خصوصی انجام دهید تا به شما کمک کند که بر اساس اهدافتان،  برای تعیین سطح ورزش و ترکیب بندی بدنتان برنامه ای را تنظیم کنید.
 
 
مجموعه
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

ادامه موضوع

وبلاگ های مربوط

Top