ادامه موضوع

تناسب اندام برای افراد میانسال
توانبخشی
انواع ورزش
دوره پیری و ورزش کردن
انواع فیتنس

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
فرم ترکیب بندی بدن و ورزش کردن

امکان دارد که شما از ران‌های خودتان بدتان بیاید و فکر کنید که کاری هم از دستتان بر نمی آید. آیا از داشتن یک شکم آویزان رنج میبرید؟ نگذارید که فرم ترکیب‌بندی بدن شما مانع از این شود که تغییراتی را در بدنتان بوجود بیاورید. صرف‌نظر از ژنتیک بدن و یا اینکه در حال حاضر چطور بنظر می‌رسید، مبتوانید با انجام تمرینات ورزشی تغییرات مثبتی را در بدن خود بوجود بیاورید.

مهم است که شما بدانید، چرا باید ورزشی را انجام دهید که تمام بدنتان تحت تاثیر آن ورزش باشد. امکان ندارد که هدف خود را فقط روی ناحیه رانها و یا شکم قرار دهید و فکر کنید که میتوانید آنها را به آن چیزی که می‌خواهید، تبدیل کنید. به هر حال، با سوزاندن کالری بیشتر، عضله سازی بدون چربی و ورزش روزانه، شما شاهد این خواهید بود که رانها یا شکم شما در حال تغییر است و شما با بدنی که در حال تبدیل است شادتر خواهید بود.

اندازه گیری ترکیب بندی بدن

از طریق اندازه گیری ترکیب بندی بدن میتوان مقدار چربی بدن را نسبت به مقدار حجم عضلانی بدن تعیین کرد. برای بدست آمدن یک نتیجه خوب، یا توسط دکترتان و یا توسط فردی در ورزشگاه که از عهده این کار برمی‌آید، این اندازه گیری باید انجام شود.

این اندازه گیری را می‌توان زیر آب انجام داد، اما یک سیستم بسیار پیچیده ای را دارد. از آنجا که این آزمایش به محل ورزش کردن فرد بستگی دارد، این کار همیشه عملی نیست. امروزه اندازه گیری ضخامت چین خوردگی پوست، آنطور که رایج است انجام میگیرد. این باور وجود دارد که انجام این نوع تست تا 98% دقیق میباشد.

این ایده خوبی است که پیش از شروع هر نوع برنامه ورزشی، تست اندازه گیری ترکیب بندی بدن انجام گیرد. پس از آن هر شش ماه یکبار می‌توانید این تست را انجام دهید و نتایج بدست آمده را در بدن خودتان ببینید. به همان مقدار که چربی که از دست میدهید، به همان مقدار هم عضلات شما بهتر دیده میشوند. به هر حال، شاید بهترین کار برای اینکه انگیزه‌تان را از دست ندهید این باشد که احتیاج داشته باشید این اعداد و ارقام را روی کاغذ ببینید.

میزان استاندارد چربی در بدن یک فرد بر حسب جنسیت فرد تفاوت دارد. برای مردان حدود 5% و برای زنان حدود 12% است. شما می‌توانید اعداد اولین تست خود را ببینید، این کار به شما کمک میکند که پایین آمدن درصد عددی خود را ببینید. امکان دارد میزان چربی بدن شما از حد استاندارد بالاتر باشد، نگذارید این عامل باعث شود که از تمرینات ورزشی شما کاسته شود. فقط از این عامل استفاده کنید تا به ایجاد اهداف واقع بینانه ای که دارید، کمک کند.

طرف دیگر قضیه این است که افرادی هم هستند که مقدار کمی چربی در بدنشان دارند. این مسئله میتواند مشکلات جدی را برای سلامتی بوجود آورد. اگر یک ترکیب بندی بدنی دارید که زیاد چربی ندارد، پس شما برای انجام تمرینات ورزشی باید با یک فردی که در این رابطه تخصص دارد، کار کنید. با ورزش کردن بیش از حد، احتمال دارد از نظر سلامتی یک مشکل جدی مانند سرطان، اختلال در تغذیه، یا وسواس رخ دهد.

آیا باید با شدت زیاد یا کم ورزش کنم؟

یک سوال مشترکی که همه دارند، این است که با شدت زیاد یا کم باید ورزش کرد. ورزشی که با شدت کمتری انجام میگیرد به کاهش وزن در تمام بدن کمک میکند. شخصی که با شدت زیاد ورزش میکند قصد دارد عضله پیدا کند و آنرا حفظ کند. اهدافی که برای بدنتان و همینطور برای تمرینات ورزشی تناسب اندام خود دارید، به شما کمک میکند که بهترین سطح رده بندی ورزشی را برای خود تعیین کنید.

یک مربی خصوصی می‌تواند در برنامه ورزشی به شما کمک کند


اثبات شده که تعیین کردن بهترین نوع تمرینات ورزشی برای آن نوع ترکیب بندی بدنی که دارید، یک کار دشوار است. کمک یک مربی خصوصی برای شما این امکان را بوجود میاورد تا  آنچه را که از تمرینات ورزشی متوجه نمی‌شوید را بفهمید. قطعاً نمی‌خواهید وقت خود را برای تمرینات ورزشی که کمکی هم به شما نمیکند تا اندام مورد نظرتان را بدست بیاورید، هدر دهید. شما میتوانید یک مربی خصوصی برای خودتان بگیرید یا از مزایایی که  یکی از باشگاههای محلی شما دارد، برخوردار شوید.
 
 
دسته بندی
فیتنس » درباره فیتنس

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس سینه با تخته

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

پرس پشت بازو نشسته

شنا رفتن

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت صاف

کرانچ با سیم کش

Top