به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
تکنیک تنفس در بیشتر تمرینات ورزشی نادیده گرفته میشود

بیشنر مردم زمانی را صرف این میکنند که برای یک برنامه ورزشی عالی برای خودشان تصمیم گیری کنند تا آنرا انجام دهند. این عادی است که بیشتر کسانی که ورزش می‌کنند، وقتی حرکات کششی و یا سایر حرکات ورزشی را انجام میدهند نفس خودشان را نگه دارند. به هر حال در هنگام ورزش کردن، تمرین کنید که خودتان را به حالت نشستن در صندلی راننده نگه دارید.تا یاد بگیرید که چگونه تنفس خود را به طریق درست کنترل کنید.

ما در تمام طول روز و شب نفس میکشیم – اما اغلب آگاهانه این کار را انجام نمیدهیم. اما زمانیکه برای تنفس کردن از تکنیکهای تنفسی استفاده میکنید، باید نسبت به روند اینگونه تنفس بیشتر آگاه باشید. زمانی‌که متوجه شدید در حین تمرینات ورزشی چطور تنفس کنید آنوقت است که میتوانید تشخیص دهید که کجا باید تنفستان را تغییر دهید.

خیلی طول نخواهد کشید در حین تمرینات ورزشی، تکنیکهای تنفسی شما تبدیل به طبیعت دوم شما خواهد شد. سپس بدون نیاز به دوبار فکر کردن به آن میتوانید تنفسها را انجام دهید. به هر حال از همان ابتدا ضروری است که تکنیکهای تنفسی صحیح را یاد بگیرید. در برنامه تمرینات ورزشی باید تمام فواید یک تنفس صحیح را کسب کنید. انجام تکینیکهای تنفسی از ابتدای تمربینات ورزشی به این معناست که بعد از آن  باید از عادتهای اشتباه  تنفسی دست بردارید.

فواید تکنیکهای تنفسی درست در طی تمرینات ورزشی

همانطور که در حین تمرینات ورزشی هوای بیشتری را تنفس میکنید، اکسیژن بیشتری را دریافت میکنید که باعث میشود که گردش خون سریعتر و آسانتر شود. بدون اینکه در نظر گرفته شود که چه نوع ورزشی را انجام میدهید گردش خون سریعتر به شما کمک میکند که کالری بیشتری را بسوزانید. تکنیکهای تنفسی باعث میشود که بدون هیچ گونه مشکلی از تمامی فواید یک تمرین ورزشی استفاده کنید.

اگر احساس میکنید که نمیتوانید تنفس کنید یا ریه های شما میسوزد، در این صورت شما روی تمرینات ورزشی خودتان تمرکزی نخواهید داشت. بعضی از افراد که میخواهند در یک ورزش مناسب به سرعت پیشرفت کنند، به علت عدم تمرکز روی تمرینات ورزشی نا امید میشوند. صحیح تنفس کردن بدن را در آرامش نگه میدارد و فرد را  در طی تمرینات ورزشی قوی نگه میدارد. تنفس باعث میشود که فرد بدون احساس خستگی یک روال عادی را در تمرینات ورزشی بدست بیاورد.

آیا تا بحال شده که هنگام دویدن یا ورزش کردن دریک طرف بدنتان احساس درد کنید؟ نظر بیشتر مردم این است که این درد علامتی است برای اینکه آرام ورزش کنند یا آرام بدوند. درعوض این افراد به اندازه کافی  از ورزش کردنشان سود نمی برند. از آنجا که این افرا به اندازه کافی هوا را تنفس نمیکنند، این درد را احساس میکنند.

نگه داشتن نفس به مدت طولانی میتواند اثر بسیار بدی بر روی فشار خون داشته باشد. یکی از بیشترین دلایل ورزش کردن، کنترل کردن فشار خون است. هنگام ورزش کردن با استفاده از تکنیکهای مناسب تنفسی میتوانید مطمئن شوید که سطح فشار خون شما در همان حدی است که باید باشد.

نکاتی برای تکنیکهای تنفسی موثر در ورزش

توجه دقیق به تنفستان در حالیکه ورزش میکنید، ریه های شما را قوی تر میکند. مخصوصاً زمانیکه میدوید، راه میروید یا ورزش ایروبیک (هوازی) را انجام میدهید. نفس های طولانی بکشید و آن را نگه دارید و به آرامی بیرون دهید. زمان بندی برای دم و بازدم به نوع ورزشی که میکنید بستگی دارد.

به عنوان مثال هنگامی که شما وزنه ای بلند میکنید، با بلند کردن وزنه، هوا را استنشاق میکنید (دم ) . سپس هوا را بیرون میدهید (بازدم ) . دم و بازدم شما را مطمئن میکند که بجای اینکه حرکات شما تند و سریع باشند، ملایم و سازگار هستند. استفاده از تکنیک های تنفسی موثر در یک جلسه تمرینی، شما را شگفت زده خواهد کرد که تا چه حد میتوانید بر روی دم و بازدم خودتان کنترل داشته باشید.

تا آنجا که امکان پذیر است تمرکز کنید که هوا را از بینی داخل و خارج کنید. نگذارید که از دهان تنفس کنید که این کار باعث میشود که از ورزش کردن خسته بشوید. به خودتان زمان بدهید که روی کنترل کردن تنفستان کار کنید. در واقع، امکان دارد که نخواهید هنگام ورزش کردن این کار را انجام دهید. در این صورت میتوانید مراحلی که تنفس کردن و ورزش کردن را به آسانی با هم انجام داده اید را به یاد بیاورید.
 

ادامه این موضوع

اشتباهات ورزشی

مهمترین مسئله در ورزش این است که سالم و تندرست شویم. اشتباهات ورزشی بسیاری وجود دارد که اغلب مردم این اشتباهات را انجام میدهند. این اشتباهات باعث میشود که فواید ورزش کردن کاهش پیدا کند و سبب آسیب رسیدن به بدن هم بشود. بنابراین ضروری است که با روشهای مناسب ورزش کردن آشنایی پیدا کنید.

بیش از حد ورزش کردن

بیش از حد ورزش کردن میتواند به بدن شما آسیب برساند. لازم است که شما حین ورزش کردن لحظاتی را استراحت کنید و دوباره ورزش کردن را شروع کنید. در واقع، این یک فرصتی است که ماهیچه ها استراحت بکنند و این زمانی است که ماهیچه ها امکان بزرگ شدن را پیدا میکنند.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درهنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای منفعت بدن خود ورزش میکنید. با گذشت زمان متوجه میشوید که درست انجام دادن تمرینات ورزشی مهم میباشد. بدن شما برای انجام تعدادی از ورزشها باید آمادگی پیدا کند.

تقویت عضلات

تقویت عضلات بدن متضمن کاهش چربی و جایگزین کردن آن با ماهیچه است. افراد بسیاری احساس اضافه وزن ندارند اما قطعا لرزش بدن خود را می بینند. این لرزش ها با یک برنامه بسیار خوب تمرین تقویت عضلات شروع به از بین رفتن می کنند.

دانستنیهای بدن سازی

ورزش چیزی است که همه باید انجام بدهند. داشتن بدن سالم نتیجه ورزش کردن است و به این دلیل است که ورزش کردن اهمیت دارد. وقتی فردی احساس خوبی داشته باشد می تواند کارهای زیادی در زندگی انجام بدهد. ورزش راهی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات سلامتی سخت و خطرناک نیز هست.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

رژیم غذایی و ورزش

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند.

نکاتی برای موفقیت در ورزش

برای بدست آوردن بیشترین بهره از ورزش هیچ رازی وجود ندارد. راهنمایی های بسیاری برای موفقیت در ورزش وجود دارد که میتوانید از آن بهره مند شوید. توجه کردن به این راهنمایی ها کمک میکند که با تدبیر بتوانید یک برنامه ورزشی با کیفیت را برنامه‌ریزی کنید.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top