به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
از اینکه بیش از حد ورزش کنید، اجتناب کنید

هدف بر این است که هرکسی فعالیت کند و یک برنامه ورزشی داشته باشد، بعضی افراد در ورزش کردن زیاده روی میکنند. در هر سنی یا با هر جنسیتی که باشید و یا اگر جزء دختران گروه سنی 12 تا 19 سال هستید بیش از حد ورزش کردن روی آنها اثر میگدارد و آنها را آسیب پذیر میکند. امکان دارد که این افراد زیاد ورزش کنند و وزن کم کنند ولی بعد از آن به علت  زیاد ورزش کردن، اذیت میشوند. آنها میتوانند با رقصیدن یا حتی به حالت ریتمیک ورزش کنند.

کسانی که بدن سازی میکنند زیاد ورزش میکنند. به این خاطرکه میخواهند به سرعت عضلاتشان حجیم تر شود. درهر صورت عضلات آنها سریع حجیم نمیشود چرا که هر گروه عضلانی بعد از هر ورزش باید استراحت  داشته باشد تا بتواند به حد کافی رشد کند.
چه میزانی ورزش کردن، بیش ازحد است؟ به هر حال این سوالی است که باید جواب داده شود چون جواب آن برای هر فردی متفاوت است. برای مثال، کسی که برای دو ماراتون در مسافت های طولانی تمرین میکند، در یک روز میتواند برای تمرین کردن در ساعات طولانی تر استقامت پیدا کند.

مشکلات جسمانی که بر اثر بیش از حد ورزش کردن بوجود میاید

وقتی شما بیش از حد ورزش میکنید احساس میکنید که تخیلیه انرژی شده اید. در این صورت هر چه که میخواهید از ورزش کردن بدست بیاورید، برخلاف آن را بدست میاورید. وقتی ورزش میکنید به انرژی زیادی احتیاج دارید. شخص باید استرس را از خودش دور کند بجای اینکه استرس داشته باشد که باید بیشتر و بیشتر ورزش کند.

میتوانید برای ماهیچه، زیاد تمرینات ورزشی انجام دهید تا آن حد که ماهیچه درد نگیرد. وقتی ماهیچه درد بگیرد شخص احساس ناراحتی میکند. بطوریکه به علت درد به سختی میتوان نشست، راه رفت و حتی خوابید. در نتیجه، فرد ممکن است برای اینکه درد را کاهش دهد انواع درمانها را انجام میدهد. در حین این دردهای عضلانی امکان دارد که از نظر سلامتی مشکلاتی هم بوجود بیاید.
هنگامی که عضلات درد میگرند، عملکردشان محدود میشود. به این علت امکان دارد که هنگام ورزش کردن آسیب دیدگی هایی بوجود بیاید. به علت عدم توجه شخص به این علائم بدنی، تمرینات ورزشی او را اذیت میکند.

جنبه های ذهنی بیش از حد ورزش کردن

ذهن یک عنصر خارق العاده در بدن است و زیاد ورزش کردن روی آن تاثیر میگذارد. باید به ذهن خیلی متفاوتتر از آنچه که هست نگاه کرد. زمانیکه ورزش کردن به یک اجبار تبدیل شود، اگر شخص ورزش نکند احساس بدی پیدا میکند. بجای اینکه شخص از ورزش کردن احساس رضایت داشته باشد وموفقیت بدست بیاورد، فقط میخواهد بیشتر و بیشتر ورزش کند.

به همین علت خیلی مهم است که ورزشکاران با احترام به خودشان نگاه کنند. افرادی که با خودشان خوشحال نیستند احتمالاً میخواهند بیشتر ورزش کنند. مربی باید حواسش کاملاً به ورزشکاران باشد که آنها بیش از حد و طولانی مدت ورزش نکنند و به خودشان فشار نیاورند. اینکار باعث میشود که ورزش کردن برای آنها آزار دهنده شود.

ورزش به افسردگی کمک میکند، در حالیکه بیش از حد ورزش کردن نتیجه عکس به بار میاورد. بیش از حد ورزش کردن باعث بوجود آمدن افسردگی میشود چرا که به بدن بیش از حد فشار میاید. به همین علت افرادی که ورزش میکنند خودشان را از دوستان و خانواده اشان دور نگه میدارند، بنابراین نمی توانند کنترلی بر روی ذهنشان داشته باشند.

علائم بیش از حد ورزش کردن

در اینجا برخی از نشانه های بیش ازحد ورزش کردن، آمده است که یا خود شما یا شخص دیگری که او را میشناسید باید به آنها توجه شود.برای این موضوع باید به یک دکتر مراجعه شود تا کمک کند که عواملی که درطولانی مدت باعث تخریب شده است را جبران کند. یک متخصص بهداشت روانی کمک میکند تا  تغییرات رفتاری که لازم است را بوجود بیاورد.
  • اگر روال عادی ورزش کردن را از دست بدهند آشفته و نگران میشوند.
  • از ساعت خواب خود میزنند که ورزش کنند
  • از دیگران پنهان میکنند که بیشتر از یکبار در روز جلسات تمرینی دارند
  • بخاطر ورزش کردن از فعالیتهایی که زمان میبرد اجتناب میکنند
  • خستگی شدید و اضطراب
  • بیچاره تصور کردن خود و دلسوزی به حال خود
  • تنظیم کردن یک ورزشی که بیش از حد شدید است
 

ادامه این موضوع

اشتباهات ورزشی

مهمترین مسئله در ورزش این است که سالم و تندرست شویم. اشتباهات ورزشی بسیاری وجود دارد که اغلب مردم این اشتباهات را انجام میدهند. این اشتباهات باعث میشود که فواید ورزش کردن کاهش پیدا کند و سبب آسیب رسیدن به بدن هم بشود. بنابراین ضروری است که با روشهای مناسب ورزش کردن آشنایی پیدا کنید.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درهنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای منفعت بدن خود ورزش میکنید. با گذشت زمان متوجه میشوید که درست انجام دادن تمرینات ورزشی مهم میباشد. بدن شما برای انجام تعدادی از ورزشها باید آمادگی پیدا کند.

تقویت عضلات

تقویت عضلات بدن متضمن کاهش چربی و جایگزین کردن آن با ماهیچه است. افراد بسیاری احساس اضافه وزن ندارند اما قطعا لرزش بدن خود را می بینند. این لرزش ها با یک برنامه بسیار خوب تمرین تقویت عضلات شروع به از بین رفتن می کنند.

تکنیکهای تنفس در طی ورزش

تکنیکهای تنفسی موثر در مدتی که ورزش میکنید به شما کمک میکند که بیشترین مناقع را از هر ورزشی بدست بیاورید. تکنیک تنفس مانع از خسته شدن و کم آوردن نفس در شما میشود بنابراین میتوانید به تمرینات ورزشی خودتان ادامه دهید و آنرا تکمیل کنید.

دانستنیهای بدن سازی

ورزش چیزی است که همه باید انجام بدهند. داشتن بدن سالم نتیجه ورزش کردن است و به این دلیل است که ورزش کردن اهمیت دارد. وقتی فردی احساس خوبی داشته باشد می تواند کارهای زیادی در زندگی انجام بدهد. ورزش راهی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات سلامتی سخت و خطرناک نیز هست.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

رژیم غذایی و ورزش

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند.

نکاتی برای موفقیت در ورزش

برای بدست آوردن بیشترین بهره از ورزش هیچ رازی وجود ندارد. راهنمایی های بسیاری برای موفقیت در ورزش وجود دارد که میتوانید از آن بهره مند شوید. توجه کردن به این راهنمایی ها کمک میکند که با تدبیر بتوانید یک برنامه ورزشی با کیفیت را برنامه‌ریزی کنید.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top