به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
دریک برنامه ورزشی پیشرفت کنید

سخت‌ترین بخش هر ورزش این است که با برنامه ریزی شروع شود. دریک برنامه ورزشی پیشرفت کنید. این پیشرفت باید بنا بر نیازهای شخصی شما باشد. در مورد سطح خودتان در ورزش تناسب اندام، انواع فعالیتهای ورزشی که دوست دارید و حتی در مورد جاییکه دوست دارید ورزش کنید، فکر کنید. تصمیم بگیرید که دریک ساعت مشخص از روز یا عصر ورزش کنید.

هر چه برنامه های ورزشی مشخص تر باشد راحت‌تر میتوانید با آن ارتباط برقرار کنید. اگر ذهنیت درستی از تمرینات ورزشی نداشته باشید، بسیار عادی است که آنرا کنار بگذارید. یکی از رازهایی که میتوانید از آن استفاده کنید این است روی تصویر ذهنی که از ورزش کردن دارید، تمرکز کنید و آنرا بصورت منظم انجام دهید. نتایجی که از تمرینات ورزشی میخواهید بدست بیاورید و اینکه چگونه به آن نتایج میرسید را در ذهن خود تصور کنید.

بنابر آمادگی جسمانی تمرینات ورزشی خودتان را بیشتر کنید

برای اینکه در تمرینات ورزشی موفقیت بدست بیاورید نکاتی وجود دارد، که با رعایت آنها میتوانید در تمرینات سختتر تناسب اندام پیشرفت کنید و به سطح بالاتری برسید. این موضوع باعث میشود که میزان مقاومت خود را درتمرینات ورزشی  بیشتر کنید و تلاش کنید که به انواع پیشرفته تری از ورزش برسید. میزان توانمندی بدنتان را بدست آورید و بیشتراز حد توانتان ورزش نکنید.

اگر تا بحال ازانواع ورزشهایی که انجام داده اید نتیجه مورد دلخواهتان را بدست نیاورده اید، بنابراین یک نوع ورزش دیگر را انتخاب کنید. البته باید در این مورد صبور باشید چون درعرض چند روز نمیتوانید آن نتیجه ای که میخواهید را بدست آورید. با این حال، در مدت زمان کمی پس از شروع ورزش باید از لحاظ ذهنی و هم جسمی احساس بهتری را پیدا کنید. رده بندی ورزشی خودتان را مطابق با نیازی که دارید اصلاح کنید.

با ورزش کردن سرگرم شوید

اگر ورزشی که روزانه انجام میدهید پراز تمریناتی است که آنها را دوست ندارید، به سختی میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. ورزشهایی را انجام دهید که سرگرم کننده باشند. در مورد سرگرمی های خارج از خانه و یا بازی های ورزشی فکر کنید. در این صورت میتوانید جلسات ورزشی خودتان را به آنچه که دوست دارید تبدیل کنید. چنین ورزشی واقعاً با موفقیت انجام میگیرد چرا که بجای این حس که باید با اجبار ورزش کنید، آنرا مشتاقانه انجام میدهید.

با در نظر گرفتن پاداش، برای خودتان انگیزه بوجود بیاورید

بارها شده فکر کرده اید که به اهدافتان در ورزش تناسب اندام رسیده اید. یکی از رازهای موفقیت این است که با در نظر گرفتن پاداش، برای خودتان انگیزه بوجود بیاورید. زمانی که ورزش میکنید و نتایجی را بدست میاورید را ثبت کنید. هنگامی که شما احساس می کنید در فعالیتهای ورزشی دچار رکود شده اید، از آنجایی که ورزش را شروع کردید و جایی که الان هستید را دوباره بررسی کنید. وقتی شاهد پیشرفت سطح خودتان درورزش باشید، انگیزه‌تان بیشتر خواهد شد.

در تمام مدتی که ورزش میکنید میتوانید در صورت رسیدن به یک سری اهداف خاص، برای خودتان پاداش هایی را در نظر بگیرید. لازم نیست که این پاداشها گران قیمت باشند اما خوب است که برای شما معنی دار باشند. به عنوان مثال شما می توانید به خودتان بگویید که اگر پنج روز هفته را ورزش کنید، میتوانید روز تعطیل آن هفته را با لباس خواب درخانه بمانید و بدون وقفه کتاب بخوانید.

دریافت پشتیبانی

شخصی را پیدا کنید که سطح بالایی از پشتیبانی را پیشنهاد میکند. این یکی از آن راهنمایی هایی است که برای رسیدن به موفقیت باید حواستان به آن باشد. اگر در سطحی که ورزش میکنید، کسی را بعنوان پشتیبان ورزشی در کنار خود ندارید، این مسئله میتواند باعث از بین رفتن روحیه‌تان شود.

شما می توانید از طریق های دیگر هم پشتیبانی دریافت کنید. به دوستان و اعضای خانواده خودتان اجازه بدهید که در تلاش هایی که برای ورزش میکنید، شما را تشویق کنند. میتوانید در حین ورزش کردن به کودکان نگاه کنید. میتوانید برای عضویت در ژیمناستیک ثبت نام کنید، در آنجا مربیان متخصص خصوصی میتوانند شما را بخوبی پشتیبانی کنند.
 

ادامه این موضوع

اشتباهات ورزشی

مهمترین مسئله در ورزش این است که سالم و تندرست شویم. اشتباهات ورزشی بسیاری وجود دارد که اغلب مردم این اشتباهات را انجام میدهند. این اشتباهات باعث میشود که فواید ورزش کردن کاهش پیدا کند و سبب آسیب رسیدن به بدن هم بشود. بنابراین ضروری است که با روشهای مناسب ورزش کردن آشنایی پیدا کنید.

بیش از حد ورزش کردن

بیش از حد ورزش کردن میتواند به بدن شما آسیب برساند. لازم است که شما حین ورزش کردن لحظاتی را استراحت کنید و دوباره ورزش کردن را شروع کنید. در واقع، این یک فرصتی است که ماهیچه ها استراحت بکنند و این زمانی است که ماهیچه ها امکان بزرگ شدن را پیدا میکنند.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درهنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای منفعت بدن خود ورزش میکنید. با گذشت زمان متوجه میشوید که درست انجام دادن تمرینات ورزشی مهم میباشد. بدن شما برای انجام تعدادی از ورزشها باید آمادگی پیدا کند.

تقویت عضلات

تقویت عضلات بدن متضمن کاهش چربی و جایگزین کردن آن با ماهیچه است. افراد بسیاری احساس اضافه وزن ندارند اما قطعا لرزش بدن خود را می بینند. این لرزش ها با یک برنامه بسیار خوب تمرین تقویت عضلات شروع به از بین رفتن می کنند.

تکنیکهای تنفس در طی ورزش

تکنیکهای تنفسی موثر در مدتی که ورزش میکنید به شما کمک میکند که بیشترین مناقع را از هر ورزشی بدست بیاورید. تکنیک تنفس مانع از خسته شدن و کم آوردن نفس در شما میشود بنابراین میتوانید به تمرینات ورزشی خودتان ادامه دهید و آنرا تکمیل کنید.

دانستنیهای بدن سازی

ورزش چیزی است که همه باید انجام بدهند. داشتن بدن سالم نتیجه ورزش کردن است و به این دلیل است که ورزش کردن اهمیت دارد. وقتی فردی احساس خوبی داشته باشد می تواند کارهای زیادی در زندگی انجام بدهد. ورزش راهی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات سلامتی سخت و خطرناک نیز هست.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

رژیم غذایی و ورزش

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top