به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
شما به یک برنامه ورزشی خوب بی نقص احتیاج دارید

یک برنامه ورزشی خوب بی نقص آن چیزی است که شما برای بدست آوردن تناسب اندام به آن احتیاج دارید. اگر فقط روی یک نوع ورزش متمرکز هستید به آن نتیجه خوبی که باید برسید، نخواهید رسید. ورزش های خوبی را پیدا کنید که هم حرکات کششی و هم  ورزش های هوازی و غیر هوازی را تحت پوشش قرار میدهد. با انجام ورزش های هوازی و غیر هوازی مانع از این میشوید که با انجام یک نوع ورزش به موفقیت نرسید.

حرکات کششی


حرکات کششی یک نوع ورزش بسیار مهم است. حرکات کششی ازصدماتی که ممکن است در طول ورزش کردن بوجود بیاید، چلوگیری میکند. این حرکات همیشه باید قبل و بعد از تمرینات ورزشی انجام گیرد. با حرکات کششی میتوانید مانع از کشیدگی و درد گرفتن ماهیچه ها بشوید.

حرکات کششی یک راه عالی برای این است که بدن خود را قابل انعطاف کنید و چابکی خودتان را هم بیشتر کنید. به تعادل بدن هم  کمک میکند. انواع مختلفی از ورزش ها هستند که دارای حرکات کششی هستند. یوگا و پیلاتس دارای حرکات کششی هستند. اگر بدون حرکات کششی ورزش کنید برای شروع تمرینات ورزشی یک فاجعه است.

کشش عضلات خود را تا آنجا که میتوانید بدون صدمه زدن به آنها انجام دهید. شما باید کشش عضلات را بدون درد احساس کنید. هر حرکت کششی را به مدت 30 ثانیه نگه دارید. این کشش ها برای هر قسمت از بدن لازم است تا در تمرینات ورزشی خود موفق شوید. هر بار که بعد از کشش، عضلات خود را شل میکنید، متوجه میشوید که میتوانید حرکات کششی را بیشتر و بیشتر کنید.

ورزش هوازی

ورزش هوازی به این دلیل مهم است که به سیستم عروق قلب شما کمک میکند. برای یک زندگی طولانی و سالم داشتن یک قلب سالم ضروری است. بیماری های قلبی یک دلیل اساسی برای مرگ و میر است و قطعاً شما میخواهید از این اتفاق جلوگیری کنید. ورزش های هوازی باعث میشود که قلب با هر بار پمپاژ خون بیشتری را به بدن شما برساند.

با رسیدن خون بیشتر به بدن، شما میتوانید در سرتا سر بدنتان اکسیژن بیشتری را دریافت کنید. در نتیجه ذره به ذره بدن شما میتواند از فواید ویتامین ها و مواد مغذی موجود در بدنتان استفاده کند. ورزشهای هوازی انواع متفاوتی دارد که میتوانید آنها را انجام دهید. ورزشهایی مانند دویدن، دوچرخه سواری و شنا. 30 دقیقه ورزش روزانه برای شما ایده آل است.

ورزش های غیر هوازی

یک نوع ورزش هم بنام غیر هوازی وجود دارد که به شما کمک میکند تندرست شوید. این نوع ورزش روی  گروههای مختلف عضلات بدن کار میکند. این یک نوع ورزش جدی و فشرده است. این ورزش را باید با شتاب کم انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. شما میتوانید ورزش غیر هوازی را همراه با ورزش هوازی انجام دهید.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به مدت ده دقیقه به پیاده روی بروید، پس از آن به مدت پنج دقیقه تا آنجا که میتوانید با سرعت بدوید. دوباره میتوانید پیاده روی کنید و دوباره بدوید و همینطور ادامه دهید. پیش از این فعالیتها خودتان را گرم کنید و بعد یک ورزش کامل خواهید داشت که برای بدن شما شگفت انگیز است.

نکاتی برای اینکه بیشترین منافع را از ورزش بدست بیاورید

در حین اینکه شما گروههای مختلف ورزشی را کشف میکنید، آن نوع ورزشی که برای تناسب اندام شما مناسب است را تشخیص میدهید. پس از آن میتوانید سطح ورزشی خودتان را بالاتر ببرید تا بهتر بتوانید در ورزش جدی شوید. با انجام اینکار شما چربی میسوزانید، تقویت عضلات شما بیشتر میشود و متوجه میشوید که بدنتان از قبل مقاومتر شده است.

شما میتوانید انواع مختلف ورزش را با هم ترکیب کنید که از ورزش کردن خسته نشوید. با انگیزه میمانید و میزان انرژی خودتان را میتوانید بیشتر کنید. ذهن شما بهتر خواهد شد که شما را به یک تعادل سلامتی میرساند.
 

ادامه این موضوع

انواع فیتنس

داشتن فعالیت بدنی برای همه مهم است. هیچ کس برای پیدا کردن فعالیت هایی که دوست دارد هرگز خیلی پیر یا جوان نیست. فعال ماندن بخشی از سبک زندگی سالم است. فعالیت داشتن می تواند بخشی از مشکلات سلامتی در زندگی را نیز برطرف کند.

تناسب اندام برای افراد میانسال

تناسب اندام درحفظ سلامتی بدن و جلوگیری از مشکلات سلامتی در مراحل بعدی زندگی برای افراد میان سال خیلی مهم است. یک فرد هیچوقت آنقدر پیر نیست که نتواند از فواید برنامه ورزشی تناسب اندام برای افراد میان سال بهره مند شود. فعال بودن به شما کمک میکند تا در مراحل بعدی زندگی یک زندگی با کیفیت داشته باشید.

توانبخشی

بسیار مهم است که تمرینات توانبخشی به قسمت هایی از بدن کمک کند که به حالت عادی برگردند و بدون محدودیت مورد استفاده قرار گیرند. تمرینات توانبخشی تحت نظر پزشک انجام میگیرد. برخی از این تمرینات را میتوان درخانه انجام داد و تعدادی ازآنها باید در محیطهای پزشکی انجام گیرند.

دوره پیری و ورزش کردن

اگر شما ورزش می‌کنید، دوره پیری و ورزش کردن میتوانند به سود شما باشد. وقتی نشانه های پیری به آرامی ظاهر میشوند، تقریبا همه نگران میشوند. اگر بطور منظم ورزش کنید، شما جوانتر بنظر میرسید.

فرم ترکیب بندی بدن

نگذارید که حالت ترکیب بندی بدن شما جلوی ورزش کردنتان را بگیرد و مانعی برای بدست آوردن یک فرم دلخواه برای بدنتان شود. باید بدانید که انواع ورزشهایی که انجام می‌دهید چه تاثیری دارند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top