به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
هنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی مهم است

برای یک زندگی سالم ورزش کردن بسیار مهم است. با این حال، امکان دارد که صدمات ناشی از ورزش پیش بیاید و شما میخواهید از این صدمات دوری کنید. مراحل بسیاری برای پیشگیری از صدمات ورزشی وجود دارد. هنگام وقوع آسیب دیدگی شما تا مدتی نباید ورزش کنید. با ادامه دادن تمرینات ورزشی آن نتایج مطلوبی که میخواهید را بدست نخواهید آورد.

صدمات ناشی از ورزش میتواند مانع بازگشت فرد به ورزش کردن، بشود. امکان دارد که افراد از دوباره آسیب دیدن بترسند. خوب است که بخش آسیب دیده توسط یک دکتر معاینه و مورد معالجه قرار گیرد. شما هم خواهان این هستید که بجای اینکه با قسمت صدمه خورده بسازید، آنرا معالجه کنید.

گرم کردن و آرام کردن

پیش از ورزش کردن باید به عضلات حرکات کششی داد تا گرم شوند. این بهترین توصیه برای پیشگیری از آسیب دیدگی است. برای گرم کردن عضلات چند دقیقه کافی است و بعد از آن شما میتوانید با یک چهارچوب درست  ورزش کردنتان را تکمیل کنید. بعد از اتمام  ورزش لازم است که  برای آرام کردن عضلات از فشار ورزش، دوباره حرکات کششی را انجام دهید. گرم کردن و آرام کردن عضلات را به آهستگی انجام دهید.

استفاده از انواع گوناگون ورزش، به انعطاف پذیری عضلاتتان بیشتر کمک میکند. از ورزش هایی مانند، یوگا، پیلاتس و هوازی میتوان استفاده کرد. خوب است که چنین ورزش هایی را با یک انضباط درست انجام داد. وقتی با انضباط ورزش میکنید پیش از شروع برنامه ورزشی، عضلات راحتتر کشش پیدا میکنند و گرم میشوند.

درهر رده بندی ورزشی که برای تناسب اندام هستید، متناسب با آن ورزش کنید


مطمئن شوید که تمرینات شما با رده بندی ورزشی که برای تناسب اندامتان در نظر گرفته شده است، مطابقت دارد. به این ترتیب از صدمات ناشی از ورزش که منجر به مراجعه به پزشک میشود، پیشگیری میکنید. پیش از شروع هر نوع ورزشی میتوانید یک سری چیزها را برای  خودتان ارزیابی کنید. امکان دارد برای انجام بعضی ورزش های خاص محدودیتهایی داشته باشید.

اگر هنوز نگران سلامتی هستید، بدنبال ورزش هایی باشید که آنها را با شدت زیاد انجام ندهید. به عنوان مثال افرادی که در قسمت پشت بدنشان درد دارند بسیاری از انواع ورزش که معمول هستند، برای آنها دردناک خواهد بود. به هر حال، آنها میتوانند بعضی از ورزشهای آبی را برای تناسب اندام انجام دهند بدون اینکه به پشت آنها آسیب برسد.

پیش از ورزش کردن روش درست ورزش کردن را یاد بگیرید

برای پیشگیری از آسیب دیدگی، پیش از ورزش کردن درست انجام دادن آنرا یاد بگیرید. اگر بدن خودتان را در حالت اشتباه قرار بدهید در انتهای ورزش احساس درد خواهید داشت. اگر در کلاسهای ورزشی هستید مربی در تمام مراحل مختلف ورزشی با شما همراه است. اگر در خانه ورزش میکنید باید در مورد ورزشی که انجام میدهید خودتان اطلاعلتی را پیدا کنید.

تماشای ورزش بر روی دستگاه دی وی دی میتواند یک آموزش خصوصی در خانه برای شما باشد. شما میتوانید از طریق اینترنت اطلاعات فراوانی را در مورد صحیح ورزش کردن بدست بیاورید. بدنبال اطلاعات نوشته شده، تصاویر و حتی فیلمهایی باشید که به شما کمک کند تا متوجه شوید به چه طریقی و چرا باید به آن روش باید ورزش کنید.

یک ورزش جدید را با اصول اولیه و ابتدایی آن شروع کنید. بعد از اینکه یک درک کامل از آن ورزش پیدا کردید باید آنرا با شدت انجام دهید. اگر از ورزش کردن با حرکات مختلف مطمئن نیستید بنابراین اطلاعات بیشتری را در مورد آن ورزش بدست آورید.

وقتی شما وزنه بلند میکنید خوب است که مراقب باشید


بلند کردن وزنه یکی از رایج ترین بخش درهر ورزش قوی است. با این حال، امکان دارد که صدماتی هم به بدن وارد شود. خوب است که وقتی وزنه بلند میکنید مراقب باشید به این صورت که یک نفر در کنار شما باشد که اگر به کمک احتیاج داشتید به شما کمک کند. برای انجام این نوع ورزش ها پیشگیری از آسیب دیدگی ها یک عادت بسیار خوبی است. با یک همراه ورزش کنید در این صورت هم میتوانید وزنه بلند کنید و هم مراقب باشید.

وسایل تمرینات ورزشی را بطور منظم کنترل کنید

هنگام ورزش کردن انواع مختلفی از وسایل ورزشی مورد استفاده قرار میگیرند. منظم کنترل کردن آن وسایل میتواند مانع از این شود که به بدن صدمه برسد. از هر وسیله ورزشی که استفاده میکنید باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. در صورت خرید وسایل ورزشی مطمئن شوید که به خوبی کار میکند و مشکلی ندارند.

در سالنهای ورزشی باید کارکنانی باشند که مرتباً وسایل ورزشی را کنترل کنند. به هر حال، شما هم خودتان باید این کار را انجام دهید. اطمینان پیدا کنید که صندلی در سطح مناسبی قرار گرفته، وزنه ها در محل امنی قرار دارند و تمام نکات ایمنی را بررسی کنید.
 

ادامه این موضوع

اشتباهات ورزشی

مهمترین مسئله در ورزش این است که سالم و تندرست شویم. اشتباهات ورزشی بسیاری وجود دارد که اغلب مردم این اشتباهات را انجام میدهند. این اشتباهات باعث میشود که فواید ورزش کردن کاهش پیدا کند و سبب آسیب رسیدن به بدن هم بشود. بنابراین ضروری است که با روشهای مناسب ورزش کردن آشنایی پیدا کنید.

بیش از حد ورزش کردن

بیش از حد ورزش کردن میتواند به بدن شما آسیب برساند. لازم است که شما حین ورزش کردن لحظاتی را استراحت کنید و دوباره ورزش کردن را شروع کنید. در واقع، این یک فرصتی است که ماهیچه ها استراحت بکنند و این زمانی است که ماهیچه ها امکان بزرگ شدن را پیدا میکنند.

تقویت عضلات

تقویت عضلات بدن متضمن کاهش چربی و جایگزین کردن آن با ماهیچه است. افراد بسیاری احساس اضافه وزن ندارند اما قطعا لرزش بدن خود را می بینند. این لرزش ها با یک برنامه بسیار خوب تمرین تقویت عضلات شروع به از بین رفتن می کنند.

تکنیکهای تنفس در طی ورزش

تکنیکهای تنفسی موثر در مدتی که ورزش میکنید به شما کمک میکند که بیشترین مناقع را از هر ورزشی بدست بیاورید. تکنیک تنفس مانع از خسته شدن و کم آوردن نفس در شما میشود بنابراین میتوانید به تمرینات ورزشی خودتان ادامه دهید و آنرا تکمیل کنید.

دانستنیهای بدن سازی

ورزش چیزی است که همه باید انجام بدهند. داشتن بدن سالم نتیجه ورزش کردن است و به این دلیل است که ورزش کردن اهمیت دارد. وقتی فردی احساس خوبی داشته باشد می تواند کارهای زیادی در زندگی انجام بدهد. ورزش راهی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات سلامتی سخت و خطرناک نیز هست.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

رژیم غذایی و ورزش

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند.

نکاتی برای موفقیت در ورزش

برای بدست آوردن بیشترین بهره از ورزش هیچ رازی وجود ندارد. راهنمایی های بسیاری برای موفقیت در ورزش وجود دارد که میتوانید از آن بهره مند شوید. توجه کردن به این راهنمایی ها کمک میکند که با تدبیر بتوانید یک برنامه ورزشی با کیفیت را برنامه‌ریزی کنید.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top