ادامه موضوع

حرکات کششی
راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی
تمرین قدرتی
تمرین سرعتی
تمرین مقاومتی
تمرین پلایومتریک
تمرین انعطاف پذیری
تمرین فیتنس
تمرین استقامت
تمرین پایداری مرکزی
تمرین دایره ای

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
ذهنتان را بر روی تناسب اندام متمرکز کنید

یکی از اصول اولیه آمادگی برای تناسب اندام  این است که ذهن خود را باید بر روی آنچه که انجام میدهید، متمرکز کنید. در بسیاری از موارد تمرکز فقط روی عضله سازی و یا کاهش وزن است. با این حال، تمام هدف شما باید این باشد که در کل زندگی تمرینات تناسب اندام را ادامه دهید. این تمرینات باید جزیی از زندگی روزمره شما شود.

به این ترتیب بدن شما بدون اینکه خودتان را محدود کنید میتوانید در تحرکت باشید. فردی که احتمالاً از نظر سلامتی مشکلاتی دارد میتواند با انجام تمرینات تناسب اندام این مشکلات را برطرف کند.اگر ورزش کردن را دوست نداشته باشید، ورزش نمیکنید و این یک اتفاق عادی است. آن ورزشی که دوست دارید را پیدا کنید و از انجام آن لذت ببرید.

استفاده از وسایل ورزشی مناسب

بخشی از اصول اولیه تناسب اندام این است که از وسایل ورزشی مناسب استفاده کنید. نیازی نیست که شما در خانه دستگاههای ورزشی داشته باشید و یا به باشگاه ورزشی بروید. با این حال، استفاده از وسایل ورزشی برای تمرینات شما مفید و سودمند میباشد. داشتن یک کفش ورزشی راحت و به اندازه کافی پشتیبانی داشتن، مهم است.

هنگامی که از وسایل ورزشی استفاده میکنید باید روش درست استفاده کردن از آن وسایل را هم بدانید. در غیر این صورت هنگام ورزش امکان دارد که صدمه ببینید. حتی برای آن ورزشهایی که به وسایل ورزشی احتیاج ندارید، باید با دقت تمرینات را انجام دهید تا در حین ورزش صدمه نبینید.

به خودتان احترام بگذارید

برای انجام یک برنامه ورزشی به خودتان اعتبار بدهید. خودتان را درانجام تمرینات ورزشی تقویت کنید و سپس برای نقاط ضعفتان هم میتوانید وقت بگذارید. اصول اولیه تناسب اندام را در همان سطحی که از ورزش هستید، میتوانید شروع کنید. بر اساس ورزشی که میکنید این بهترین کاری است که میتوانید انجام دهید.

با ورزش کردنتان چه اتفاقی میافتد

خیلی ورزش نکنید اما تلاش خود را بکنید. مدت ورزش کردن را بیشتر کنید و تعداد دفعات تمرینات ورزشی را هم بیشتر کنید. باید  روی مقدار وزنی که دارید و روی میزان قدرتتان کار کنید. به خودتان کمک کنید که تا به سطوح پیشرفته تناسب اندام برسید. به تدریج در حین ورزش کردن در بدن شما اتفاقاتی میافتد، اما به علائمی که آمادگی بدن شما را بیشتر میکند، دقت کنید.

تمرینات ورزشی خودتان را با دقت انتخاب کنید

در انتخاب ورزشی که میخواهید انجام دهید، عجله نکنید. ورزشی را که میخواهید انجام دهید را با دقت انتخاب کنید تا شامل حرکات کششی، تمرینات ایروبیک (هوازی) برای سیستم قلب شما، و تمرینات غیر هوازی برای عضله سازی باشد. در هر سطحی از ورزش تناسب اندام که باشید ورزشهای زیادی وجود دارد که برای شما مناسب است، بنابراین ورزشهایی را پیدا کنید که بتوانید به خوبی با آن ارتباط برقرار کنید.

با انگیزه بمانید

هنگامیکه بدانید برا ی بدست آوردن چه چیزی تلاش میکنید برای تمرینات اولیه ورزش تناسب اندام آسانتر انگیزه پیدا میکنید. آیا اهداف خود را نوشته اید تا زمانی که نیاز دارید در تمرینات ورزشی به خودتان فشار بیاورید، آن اهداف را ببینید. طوری ورزش کنید تا از آن لذت ببرید. با شروع یک ورزش جدید، مثلاً  تنیس، لحظات خوبی را تجربه خواهید کرد. اگر از آب لذت میبرید شنا یک ورزش فوق العاده است. سعی نکنید خودتان را مجبور کنید ورزشی را که دوست ندارید، انجام دهید. اگر ورزشی که میکنید سرگرم کننده باشد برای ورزش کردن انگیز خواهید داشت و از تمام فواید آن ورزش استفاده خواهید کرد.

بییش از حد ورزش کردن برای شما خوب نیست. فقط روی یک گروه عضلانی تمرکز نکنید و بیش از 60 دقیقه ورزش نکنید. در اوایل امکان دارد نتوانید بیش از 10 الی 15 دقیقه ورزش کنید. این زمان برای مدتی که شما تمرینات ورزشی را انجام میدهید خوب است. ورزش ها را همراه با فیلمهای ورزشی، میتوانید در خانه انجام دهید، بجای اینکه روی صندلی بنشینید و کنترل تلوزیون را بدست بگیرید، بدن شما در تحرک است.
 
 
دسته بندی
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

بلند کردن عضله دلتویید

پوش پرس دوبل با کتل بل

تقویت دلتویید با دستگاه سیم کش

چرخش به سمت خارج

به پهلو

تمرین با دمبل

Top