ادامه موضوع

تناسب اندام برای افراد میانسال
انواع ورزش
فرم ترکیب بندی بدن
دوره پیری و ورزش کردن
انواع فیتنس

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
تمرینات توانبخشی

دکتر باید به شما بگوید که چه نوع تمرینات توانبخشی را باید انجام دهید. در غیر اینصورت، نتایجی که از درمان باید بدست بیاید به تاخیر خواهد افتاد. در نتیجه با آن قسمت از بدنتان که آسیب دیده است همیشه مشکل خواهید داشت. تمریناتی که به شما داده میشود بر اساس آسیب دیدگی است که به آن قسمت از بدنتان وارد شده است.

هنگامیکه یک شخص از ناحیه زانو، پشت و یا شانه صدمه میبیند، در برنامه ای که برای بهبودی او درنظر گرفته میشود، متداول است که از تمرینات توانبخشی استفاده شود. این تمرینات کمک میکند که عضلات قوی تر شوند و با قوت حرکت کنند. به دستورالعمل هایی که به شما داده میشود با دقت توجه کنید.

با یک درمانگر فیزیکی یا یک مربی واجد شرایط در ارتباط باشید

هنگامیکه در قسمت زانو یا شانه خود آسیب دیدگی دارید، با افرادی که دراین زمینه اطلاعاتی دارند باید درارتباط باشید. امکان دارد که به جلسات درمانی توسط یک درمانگر فیزیکی و یا یک مربی واجد شرایط احتیاج داشته باشید. آنها در محل کارشان تجهیزات و وسایل لازم و مناسب را برای انجام تمرینات مختلف توانبخشی دارند.

آنها به شما کمک میکنند که تمرینات را بدرستی انجام دهید و اغلب پیشرفت های شما را به دکتر گزارش میدهند. هنگامیکه آنها احساس کنند که طبق برنامه ای که به شما داده بودند، بهبودی کامل پیدا کردید و یا تا حد امکان بهبودی پیدا کرده اید، به شما اطلاع میدهند. بر اساس گزارش ها دکتر برای ادامه تمرینات توانبخشی تصمیم میگیرد.

ذهن و بدن خود را برای تمرین توانبخشی آماده کنید

این نوع تمرینات میتواند چالش برانگیز باشد اما با انجام این تمرینات باید سلامتی خود را بدست بیاورید. افرادی که این نوع تمرینات را ادامه نداده اند، بعدها در زندگی اشان برای عدم انجام این تمرینات افسوس میخورند. آمادگی ذهنی برای تمرینات توانبخشی به معنای نگرش مثبت به این تمرینات است. روی فوایدی که از این تمرینات بدست میاورید تمرکز کنید. به هرآنچه که در مراحل بعدی زندگی اتان میخواهید انجام دهید، فکر کنید.

مطمئن شوید که بدنتان به اندازه کافی دراستراحت است و مواد غذایی که می‌خورید سالم است. به این ترتیب میتوانید از فواید تمرینات توانبخشی استفاده کنید. دکتر مدت زمانی که این تمرینات توانبخشی را باید انجام دهید را تعیین میکند. همانطور که در حال پیشرفت و بهبودی هستید میتوانید مدت زمان تمرینات را کمتر کنید.

زمانی که تمرینات ورزشی را انجام میدهید و زمانی که می‌خواهید آنرا به پایان برسانید باید به دکتر خود اطلاع دهید. در صورتی که تمرینات بیش از حد مشکل است باید آنها را تغییر داد تا هنگامیکه آن قسمت از بدن شما که به این تمرینات احتیاج دارد،قویتر شود. در حین انجام تمرینات ورزشی برقرار کردن یک ارتباط موثر با دکترتان، تفاوت زیادی را بوجود میاورد.

تمرینات توانبخشی برای بیماری

گاهی اوقات تمرینات توانبخشی به علت آسیب دیده گی نیست بلکه برای برطرف کردن بیماری است. اطمینان پیدا کنید که بدنتان به اندازه کافی سلامتی اش را بدست آورده است. حتی یک پیاده روی کوتاه ده دقیقه ای میتواند احساس متفاوتی را در شما ایجاد کند. باعث میشود که قدرتتان را بدست آورید، خلق و خوی شما را بهتر کند، کمک میکند تا سطح انرژی خودتان را افزایش دهید.

بعضی اوقات افراد به علت بیماریهای مختلف باید در تخت بمانند. ماندن در تخت میتواند خطر ایجاد لکه های کبودی را افزایش دهد. این تمرینات را با بلند کردن ساق پا میتوان انجام داد. برای اینکه بیمار بتواند مطابق با برنامه، تمرینات توانبخشی خود را انجام دهد یک دکتر باید به بیمار کمک کند. باید مراقب باشید بیش از توان بدن این تمرینات را انجام ندهید.

هدف از تمرینات توانبخشی

هدف از این تمرینات این است که شما بتوانید تحرک اولیه خود را و تا حد امکان قدرت بدنی خود را بدست بیاورید. شما را قادر میکند که قسمتهای مختلف بدنتان آزادانه حرکت دهید و بتوانید انواع ورزشها و فعالیتهای بدنی را انجام دهید. این نوع تمرینات هرچند که محدود هم باشد، ادامه باقی زندگی فرد را تحت تاثیر قرار میدهد.
 
 
دسته بندی
فیتنس » درباره فیتنس

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

کرانچ با دستگاه

پرس سینه با زنجیر

وزنه برداری دو ضرب

غلتاندن با هالتر

پرس با کتل

دیپ با نیمکت

Top