ادامه موضوع

توانبخشی
انواع ورزش
فرم ترکیب بندی بدن
دوره پیری و ورزش کردن
انواع فیتنس

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
تناسب اندام برای افراد میانسال چیست؟

تناسب اندام برای افراد میانسال به روال تمرین ورزشی برای افراد بالای پنجاه سال اشاره میکند. احتیاجی نیست که به میزان زیاد و یا با شدت ورزش کنید تا موثر باشد. بسیاری از افراد مسن نسبت به زمان جوانی زمان بیشتری دارند. بنابراین میتوانند زمانی را به  پیاده روی، رفتن به سالن ورزشی و یا شرکت در انواع برنامه های مختلف ورزشی اختصاص بدهند.

بسیاری از سالن های ورزشی برای میانسالان تخفیف هم قائل میشوند. شرکت در برنامه های ورزشی روش خوبی است برای اینکه با افراد دیگر درارتباط باشید. بسیاری از افراد میان سال دارای مشکلات سلامتی هستند که با ورزش کردن به اندازه کافی میتوانند آن مشکلات را از بین ببرند.

حرکات کششی برای تناسب اندام افراد میانسال عالی است


حرکات کششی یک نوع  ورزش بسیار موثر در تناسب اندام برای افراد میانسال است. افراد مسن تر اغلب از التهاب مفاصل و درد مفاصل رنج میبرند. دردی که به علت آرتروز یا ورم مفاصل است. خیلی مهم است که بتوان با حرکت دادن کامل مفاصل درد را کم کرد. حرکات کششی به فردی که سن بالا دارد کمک میکند تا بدنی قابل انعطاف داشته باشد. هنگام انجام تمرینات خاص،حرکات کششی مانع از آسیب رسیدن به بدن میشود. ضعیف شدن و افت کردن برای افراد میانسال یک امر طبیعی است اما حرکات کششی کمک میکند که فرد در تعادل باشد. به این معنی که در چنین فردی احتمال آسیب دیدن کمتر میشود.

برای تناسب اندام در افراد میانسال چه فعالیت هایی خوب است

هنگامیکه برای تناسب اندام ورزش میکنید مهم است که بدن خود را در نظر بگیرید. بعضی از افراد قادر به انجام بعضی از انواع خاصی از ورزش نیستند. حتی اگر آن ورزش ها را انجام دهند، از آن لذت نمیبرند. مهم این است که ورزشهایی را پیدا کنید که برای بدن خوب هستند و شما هم بتوانید آنها را انجام دهید.

میتوانید یک ورزش اساسی مثل پیاده روی را 20 دقیقه در روز انجام دهید. اگر میتوانید وزنه بلند کنید، دوچرخه سواری کنید، کوهنوردی کنید، یا هر ورزش دیگری که از آن لذت میبرید. اگر عادت به ورزش کردن ندارید میتوانید به آرامی شروع کنید و بعد سطح ورزشی خود را افزایش دهید. تا زمانیکه عادت به ورزش کردن دارید، در مسیر صحیحی پیش میروید.

با ورزش تناسب اندام برای افراد میانسال میتوانید از درد دوری کنید

آرتروز یک نوع درد مزمن است که ورزش تناسب اندام برای افراد میانسال میتواند کمکی برای برطرف کردن این درد باشد. درد زانو و کمردرد در افراد میانسال رایج است. یک برنامه ورزشی عالی این دردها را از بین میبرد. برخی از افراد بلافاصله بعد از انجام تمرینات ورزشی از نفس میافتند. مطمئناً با ورزش کردن استقامت آنها بیشتر میشود. یک فرد میانسال میتواند کارهای تحقیقاتی انجام دهد، از پله های هواپیما بالا برود، یا یک تعطیلات عالی داشته باشد بدون اینکه انرژی اش تمام شود.

از مشکلات طولانی مدت که برای سلامتی پیش میاید، اجتناب کنید

همانطور که فرد پا به سن میگذارد، مشکلات طولانی مدتی هم برای سلامتی او پیش میاید. با ورزش تناسب اندام برای افراد میانسال میتوان این مشکلات را کاهش داد. مشکلاتی از قبیل بیماریهای قلبی و دیابت. سالمندان برای درمان این بیماریها باید روزانه دارو مصرف کنند. ورزش تناسب اندام برای افراد میانسال میتواند خطر ابتلا به فشار خون و کلسترول بالا را کاهش دهد.

بسیاری ازکارشناسان بر این باورند که  وقتی ورزش تناسب اندام برای بزرگسالان جزء زندگی روزمره شود خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان ها نیز کاهش پیدا میکند. به این دلیل که ورزش تناسب اندام در بدن ایجاد آنتی اکسیدان میکند که باعث میشود عوامل سرطان زا از بدن دور شود. یک فرد سالمند اگر سیستم ایمنی سالمی داشته باشد بطور کلی سالمتر است.

فعال بودن کلیدی است برای تناسب اندام برای افراد میانسال

اگر شما نمی خواهید ماراتون بدوید و یا هرورزش دیگری را انجام دهید، مجبور نیستید آنرا انجام دهید. برای ورزش تناسب اندام برای افراد میانسال فقط کافی است که فعال بمانید. یک فعالیتی که هر روز میتوانید انجام دهید را برنامه ریزی کنید که شما را به تحرک وادارد. میتوانید این فعالیت را در خانه انجام دهید یا با دوستان و یا با هردو. فعالیتهایی را پیدا کنید و انجام دهید که بیشترین لذت را از آن میبرید. آنوقت آن فعالیت کمتر شبیه به ورزش کردن میشود و تبدیل به چیزی میشود که وقت انجام آن، بهترین زمان برای شما خواهد بود.
 
 
دسته بندی
فیتنس » درباره فیتنس

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

غلتاندن با هالتر از روی نیمکت

بلند کردن هالتر

غلتاندن با هالتر روی زانو

پرس بردفورد/ راکی

خم به جلو با کابل

Top