ادامه موضوع

اصول اولیه برای تناسب اندام
راهنمایی تناسب اندام برای افراد مبتدی
تمرین قدرتی
تمرین سرعتی
تمرین مقاومتی
تمرین پلایومتریک
تمرین انعطاف پذیری
تمرین فیتنس
تمرین استقامت
تمرین پایداری مرکزی
تمرین دایره ای

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
تمرینات کششی بسیار مهم است

تصمیم برای بدست آوردن تناسب اندام یک ایده بسیار عالی است، اما این تمرینات ورزشی باید تمام ویژگیهای اصلی را دربر داشته باشد. تمرینات کششی بسیار مهم است اما بیشتر مردم تمایل دارند آنرا نادیده بگیرند. انجام ندادن حرکات کششی میتواند به عضلات آسیب برساند که به آسیب های جدی تری منجر میشود. پیش از انجام هر ورزشی و حتی موقع ورزش کردن هم باید حرکات کششی را انجام داد. تنها باچند دقیقه انجام دادن این حرکات کششی، تمرینات ورزشی بسیار متفاوتی را خواهید داشت.

افراد درهر سنی که باشند باید این حرکات کششی را بصورت ورزش انجام دهند. افراد جوانتر بدنشان بیشتر انعطاف پذیر است و بهترین زمان برای انجام دادن اینگونه حرکات کششی است. کودکان اغلب در مدرسه موقع تمرینات ورزشی این حرکات کششی را انجام میدهند، اما این کافی نیست. والدین باید آنها را تشویق کنند که در خانه این حرکات کششی را بیشتر انجام دهند.

بزرگسالان میتوانند با تعداد زیادی از این حرکات کششی شروع کنند، حتی اگر مدت زمان طولانی نیست که این تمرینات را انجام میدهند. طولی نخواهد کشید که حین انجام حرکات کششی متوجه میشوند که به پیشرفت های قابل توجهی رسیده اند.

حرکات کششی چه فوایدی دارند؟

علاوه بر اینکه عضلات برای ورزش کردن، آماده میشوند، حرکات کششی فواید دیگری هم دارد. به دلیل اینکه اکسیژن بیشتری دریافت میکنید، خون بهتر در سراسر بدن به گردش در میاید. بیشتر افرادی که مشکلات گردش خون دارند، انجام حرکات کششی به مدت 15 الی 20 دقیقه در روز میتواند کمک کند که گردش خون در بدنشان بیشتر شود.

حرکات کششی بدن شخص را انعطاف پذیرمیکند. انعطاف پذیر شدن بدن باعث سرعت بهتر و چابکی در فرد میشود. بسیاری از ورزشکاران حرفه ای تمرینات کششی بسیاری را طبق یک روال انجام میدهند. هنگامیکه آنها میخواهند هر نوع ورزشی را انجام دهند تمریناتی که با حرکات کششی انجام دادند برای آنها یک مزیت بشمار میرود.

هنگامیکه یک فرد مسن میشود مفاصل او دردناک و حتی شکننده میشوند. حرکات کششی کمک میکند که تا مفاصل قوی بمانند. همچنین به تعادل بدن کمک میکند، همینطور که فرد مسن تر میشود، انجام این حرکات کششی کمک میکند که بدن آنها بیشتر در تعادل باشند واگراحتمالا بیافتند، کمتر آسیب ببینند.

همه ما از عوامل استرس زا در زندگی هایمان رنج میبریم. این تنش میتواند در قسمتهای اطراف گردن، شانه ها و پشت ایجاد شود. در نتیجه، این قسمتهای بدن دردناک میشوند و در بدن درد بوجود میاورند. با وجود این دردها به سختی میتوان در شب یک خواب راحت داشت. حرکات کششی به کاهش استرس کمک میکند و شما میتوانید راحتی بیشتری داشته باشید.

روش های مناسب برای حرکات کششی

حرکات کششی اگر به روش درستی انجام داده شوند، کاملاً به نفع شما خواهد بود. بیشتر مواقع مردم در انجام این حرکات کششی عجله میکنند. به خودتان وقت بدهید و به آرامی و نرمی حرکات کششی را انجام دهید. حرکت های جهشی میتواند به عضلات آسیب بزند بنابراین در هنگام انجام حرکات کششی باید خیلی دقت کنید.

اگردر حین حرکات کششی به راحتی نمیتوانید بدنتان را خم کنید که دستتان به انگشتان پای خود و یا هر قسمتی از بدنتان برسانید، نگران نشوید. تا جاییکه احساس راحتی میکنید بدنتان را خم کنید. یک اشتباه رایج این است که هنگام حرکات کششی نفس خود را نگه میدارید. روی دم و بازدم خود تمرکز کنید. هر چه این دم و بازدم را انجام میدهید میبینید که بهتر آنرا انجام میدهید.

برای هر حرکت کششی 30 ثانیه کافی است بعد حرکت را رها کنید. هر حرکت را برای هر قسمت از بدن چند بار تکرار کنید. از آنجا که بدن شما متقارن است (طرف راست و چپ بدن) مطمئن شوید که حرکات کششی را بطور مساوی هم در طرف راست و هم در طرف چپ بدن انجام میدهید.

تمرینات کششی بسیاری را کشف کنید

تمرینات کششی شما بطور روزمره باید متفاوت باشد. هدف این باشد با ترکیب این تمرینات کششی تمام گروه عضلات بدن شما به کار گرفته شوند. بخش های کلیدی که باید تحت حرکات کششی باشند شامل، بازوها، پاها، پشت و ناحیه شکم است. اطمینان پیدا کنید که روش صحیح را برای هر نوع ورزش انجام میدهید تا بیشترین فواید را از آن تمرینات دریافت کنید.
 
 
دسته بندی
فیتنس » ورزش‌های تناسب اندام

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

غلتاندن با هالتر روی زانو

چرخش بازو

پوش پرس دوبل با کتل بل

با نیمکت لاری

تقویت شانه با دستگاه سیم کش - نشسته

تقویت دلتویید با دستگاه سیم کش

Top