به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
ورزش کردن فراتر از سطح تناسب اندام

چندین اشتباهات ورزشی که شما میخواهید پیش از شروع یک برنامه ورزشی آنها آگاه شوید در این مقاله آورده شده است. زمانی که صرف میکنید و تلاشی که در ورزش تناسب اندام میکنید باید همیشه برا ی شما مفید باشد. اگر هیچ وقت وزمانی برای ورزش کردن ندارید، فقط با یک برنامه دقیق میتوانید همه چیز را عوض کنید.

ورزش کردن بیشتر از سطحی که در تناسب اندام هستید یکی از بدترین اشتباهات است. با بیش از حد ورزش کردن، بدنتان درد میگیرد و چند روزطول میکشد تا این درد از بین برود. همچنین این خطر وجود دارد که به بدنتان بیش از حد آسیب برسانید. شما در واقع نمیتوانید یک روز از خواب بیدار شوید و به خودتان بگویید که باید پنج کیلومتر را آهسته بدوید.

در عوض شما باید سطح فعلی خودتان را در ورزش تناسب اندام تشخیص دهید. در همان لحظه ای که ورزش میکنید، متناسب با  توانایی خود تمرینات ورزشی را انجام دهید. بخشی از کل هدف شما باید این باشد که زمان بیشتری را برای ورزش کردن، صرف کنید. شما باید تلاش خود را در ورزشی که انجام میدهید، بیشتر کنید.

درعین حال باید مطمئن شوید که تمرینات ورزشی که انجام میدهید برایتان بیش از حد آسان نشده است. همانطور که استقامت و قدرت بدنی شما افزایش میابد، باید تمرینات ورزشی خودتان را تغییر دهید. تغییر تمرینات ورزشی همیشه شما را به تلاش کردن وادار میکند. در غیر این صورت فقط یک سری حرکات را انجام میدهید اما منفعت قابل توجهی هم برای بدنتان ندارد.

اطمینان پیدا کنید که روشهای درست ورزش کردن را متوجه میشوید. اگر شما تمرینات ورزشی را اشتباه انجام دهید ممکن است بدن شما آسیب ببینید. با اشتباه ورزش کردن شما جلوی منفعتهایی که بدن شما باید از ورزش بدست بیاورد را میگیرید. به دلایل خاص از راههای میانبر استفاده نکنید و یا  نوع ورزش را عوض نکنید، چرا که این ورزشها به همان صورتی که ارائه داده میشود باید انجام گیرد.

بیش از حد ورزش کردن

مشتاق بودن برای ورزش کردن بسیار مهم است، اما بیش از حد ورزش کردن میتواند مشکل ساز شود. چنین اشتباهاتی در ورزش کردن میتواند سوخت وساز بدن را بیش از حد کند. فرد احساس میکند که با انجام تمام ورزشها میتواند در بدن خودش تغییراتی را بوجود بیاورد. به هر حال، این افراد بین تمرینات ورزشی به گروه عضلات بدن خود استراحت نمیدهند. به این دلیل بعد از ورزش کردن فواید قابل توجهی را برای بدنشان بدست نمیاورند.

موقعی که شما در بالاترین سطح از تمرینات تناسب اندام هستید، نباید بیشتر از دو ساعت در روز این تمرینات را انجام داد. مطمئن شوید که تمام گروههای عضلانی بدن شما بکار گرفته میشود، بطور متناوب زمانی را به عضلات استراحت میدهید. درصورتیکه شما باید هر روز یک تعدادی از ورزشها را انجام دهید، مطمئن شوید که بیشتر تمرینات ورزشی را انجام میدهید.

عدم گرم کردن یا استراحت دادن به عضلات

اینکه ورزش کردن را به عنوان یک شغل واقعی در نظربگیرید یک امر متداول و رایج شده است، اما چنین ورزش کردنی اشتباه است و به عضلات شما آسیب میرساند. همیشه یک زمانی را برای انجام حرکات کششی در نظربگیرید و پیش از شروع ورزش بدنتان را گرم کنید. هنگامیکه ورزش کردنتان هم تمام میشود باید یک زمانی را برای استراحت دادن به عضلات اختصاص دهید. استراحت دادن به عضلات باعث میشود که ضربان قلب به حالت عادی برگردد. 10 الی 15 دقیقه را صرف گرم کردن و بعد استراحت دادن به عضلات کنید که با این کار از آسیب رسیدن به بدن جلوگیری میکنید و هم حداکثر بهره را از انجام تمرینات ورزشی  دریافت میکنید.

نداشتنی تنوع کافی در تمرینات ورزشی

بسیاری از مردم از انجام تمرینات ورزشی خسته میشوند و طاقت نمیاورند. انواع تمرینات ورزشی میتواند به شما کمک کند که از بروزچنین اشتباهاتی در ورزش جلوگیری شود. بجای اینکه به ورزش کردن به عنوان یک کار سخت و طاقت فرسا نگاه کنید از آن لذت ببرید، پس از آن طرز فکرتان عوض میشود و میخواهید که ورزش کنید.

عدم تعهد

یکی از بزرگترین اشتباهات در تمرینات ورزشی این است که به آن متعهد نیستید. با گفتن اینکه هر موقع که فرصت داشتم ورزش میکنم، بدانید که در ورزش کردن شکست خورده اید. در عوض، شما باید در برنامه روزانه خود یک ساعت معینی را برای ورزش کردن قرار بدهید. شما باید برای ورزش کردن طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید مطابق با آن برنامه ورزش کنید. تنها روشی که میتوانید پیشرفت خود را ارزیابی کنید این است که از جاییکه ورزش را شروع کرده اید، آنرا کنترل کنید، اهداف خود را تعیین کنید و پیگیری کنید که در چه مرحله و چه جهتی از تمرینات ورزشی قرار دارید.
 

ادامه این موضوع

بیش از حد ورزش کردن

بیش از حد ورزش کردن میتواند به بدن شما آسیب برساند. لازم است که شما حین ورزش کردن لحظاتی را استراحت کنید و دوباره ورزش کردن را شروع کنید. در واقع، این یک فرصتی است که ماهیچه ها استراحت بکنند و این زمانی است که ماهیچه ها امکان بزرگ شدن را پیدا میکنند.

پیشگیری از آسیب دیدگی

درهنگام ورزش کردن پیشگیری از آسیب دیدگی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای منفعت بدن خود ورزش میکنید. با گذشت زمان متوجه میشوید که درست انجام دادن تمرینات ورزشی مهم میباشد. بدن شما برای انجام تعدادی از ورزشها باید آمادگی پیدا کند.

تقویت عضلات

تقویت عضلات بدن متضمن کاهش چربی و جایگزین کردن آن با ماهیچه است. افراد بسیاری احساس اضافه وزن ندارند اما قطعا لرزش بدن خود را می بینند. این لرزش ها با یک برنامه بسیار خوب تمرین تقویت عضلات شروع به از بین رفتن می کنند.

تکنیکهای تنفس در طی ورزش

تکنیکهای تنفسی موثر در مدتی که ورزش میکنید به شما کمک میکند که بیشترین مناقع را از هر ورزشی بدست بیاورید. تکنیک تنفس مانع از خسته شدن و کم آوردن نفس در شما میشود بنابراین میتوانید به تمرینات ورزشی خودتان ادامه دهید و آنرا تکمیل کنید.

دانستنیهای بدن سازی

ورزش چیزی است که همه باید انجام بدهند. داشتن بدن سالم نتیجه ورزش کردن است و به این دلیل است که ورزش کردن اهمیت دارد. وقتی فردی احساس خوبی داشته باشد می تواند کارهای زیادی در زندگی انجام بدهد. ورزش راهی برای جلوگیری از ابتلا به مشکلات سلامتی سخت و خطرناک نیز هست.

راهنمای آمادگی جسمانی برای مبتدیان

وقتی یک شخص کار جدیدی را شروع می کند قطعا به راهنما نیاز دارد؛ به طور مشابه واقعا مهم است مبتدیان آمادگی جسمانی درباره این موضوهات راهنمایی داشته باشند که از کجا یک تمرین را شروع کنند و ورزش خود را با چه تمرینی شروع کنند.

رژیم غذایی و ورزش

محققان دریافته اند که مصرف هر گرم پروتئین 4 کالری به بدن می دهد و مصرف هر گرم کربوهیدرات هم 4 کالری به بدن می رساند. هر گرم چربی که توسط بدن هضم می شود 9 کالری به بدن می رساند.

نکاتی برای موفقیت در ورزش

برای بدست آوردن بیشترین بهره از ورزش هیچ رازی وجود ندارد. راهنمایی های بسیاری برای موفقیت در ورزش وجود دارد که میتوانید از آن بهره مند شوید. توجه کردن به این راهنمایی ها کمک میکند که با تدبیر بتوانید یک برنامه ورزشی با کیفیت را برنامه‌ریزی کنید.

ورزش های قلبی – عروقی

قلب اندامی حیاتی در بدن است که باید سالم نگه داشته شود. ورزش های قلبی – عروقی به شما کمک می کنند عملکرد قلب را آن گونه که باید باشد نگه دارید. این ورزش ها ماهیچه های قلب را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

 
 به تیم ورزشی سلامت-بانک ملحق شوید 
 
Top