ادامه موضوع

هرم گروه مواد غذایی چیست؟
10 نوع از بهترین مواد غذایی
تغذیه برای ورزش
سوء تغذیه
تغذیه سالم
اهمیت نمک در یک رژیم غذایی سالم
نقش سبزیجات و میوه ها در رژیم غذایی
اهمیت کافئین در رژیم غذایی سالم
نقش رژیم غذایی و تغذیه در زندگی روزمره
مواد غذایی حاوی مواد مغذی بالا
شرایط ایده‌آل برای وزن ایده آل
تغذیه سالم بجای رژیم غذایی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
بین عادات تغذیه و سبک زندگی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. معمولا عادات تغذیه به سبک زندگی بستگی دارند، گاهی نیز عادات تغذیه سبک زندگی فرد را تعیین می کنند. ولی وقتی صحبت از زندگی بهتر باشد، سبک زندگی است که نقش اصلی را بازی می کند، مثلا صرف غذا در خانه یا بیرون خانه بوسیله سبک زندگی تعیین می شود. در ادامه برخی فاکتورهای موثر بر سلامت، سبک زندگی و تغذیه بطور جداگانه بررسی می شوند.

غذاهای ارگانیک

تاکید زیادی بر مصرف غذاهای ارگانیک برای زندگی بهتر وجود دارد. از انجا که این نوع غذاها اغلب باید در خانه آماده شود زندگی پرمشغله افراد باعث می شود مصرف آنها محدود شود. علاوه بر این رستورانهای غذاهای ارگانیک نیز قیمت بالاتری دارند که باعث کاهش جذابیت انها برای افراد عادی جامعه می شود.

الکل

در سبک زندگی سالم، کاهش مصرف الکل می تواند یکی از بهترین عادات تغذیه ای باشد. مصرف بیش از حد باعث نقص قوه ادراک و صدمات پایدار به بدن می شود.

کافئین

نوشیدنی های حاوی کافئین محبوبیت زیادی بین کارمندان دارد. مصرف درازمدت و بیش از حد کافئین مشکلات سلامتی را در پی دارد.

کاهش وزن

کاهش وزن و داشتن اندامی بی نقص رویای هر فردی است. با توجه به اینکه رهایی از چربی اضافه به معنی رهایی از بیماری از بیماریهای  قلب و عروق است، لذا کاهش وزن بهترین راهکار برای اجتناب از مشکلات بالقوه سلامتی است.

قویتر شدن

تمرین و ورزش روزانه و مداوم  لازمه داشتن بدنی سالم است. در این میان داشتن مربی حرفه ای و برنامه پبشرفته ضروری نیست. فرد می تواند به تناسب شرایطش از برنامه نرمش یا ورزش مخصوص خود به منظور داشتن بدنی سالم و با نشاط پیروی کند.

چربی

چربی باعث بیماری می شود. هرچند وجود چربی های ضروری برای کارکرد بهینه اندام ها لازم است ولی چربی های اضافه در بدن به مشکلات پایدار منتهی می شوند. رهایی از چربی اضافه مجتمع در بدن کاری سخت و هزینه بر است. در حالیکه کم کردن چربی و روغن مصرفی در هر وعده غذایی بهترین راه برای جلوگیری از چربی اضافی می باشد. در فرایند کاهش وزن و چربی بدن، پایش مداوم شاخص چربی بدن ضروری است.

شکر

شکر جزیی ضروری در تغذیه و یکی از منابع اولیه انرژی بدن محسوب می شود. آگاهی و حفظ سطح بهینه مصرف شکر بویژه در بیماران دیابتی مانع صدمه به بدن می شود.

کربوهیدرات

مصرف بعضی کربوهیدرات ها برای بدن مضر است. کربوهیدرات ها معمولا بصورت چربی در بدن ذخیره می شوند. لذا در زمان انتخاب غذا باید به نوع کربوهیدرات موجود در آن توجه نمود. کربوهیدرات های  پیچیده جزیی ایده ال در وعده های غذایی محسوب می شوند.
 
 
دسته بندی
درباره تغذیه » سلامتی و تغذیه سالم
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

کرانچ با سیم کش

غلتاندن با هالتر

تمرین با دمبل سنگین

حالت ایستاده

سیم کش با تکنیک فلیپ ( Flip ) جودو

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

Top