ادامه موضوع

انواع مختلف رژیم غذایی
رژیم غذایی زون
رژیم غذایی گیاهخواری
رژیم غذایی ساحل جنوبی
رژیم غذایی پریتکین – رژیم غذایی کم چربی
رژیم غذایی اُرنیش
رژیم غذایی مدیترانه ای
رژیم‌ غذایی مایعات
انتخاب رژیم غذایی مناسب
رژیم سوپ کلم
رژیم غذایی باب گرین – مربی اپرا وینفری
رژیم غذایی کم کربوهیدرات اتکینز
برنامه رژیم غذایی به مدت هفت روز
برنامه رژیم غذایی در سه روز

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
چیزی که در اغلب موارد اتفاق می افتد اینست که گاهی افراد بعد از یک رژیم غذایی احساس می کنند که کاهش وزن نداشته اند. باید گفت در اینجا مشکل نه از رژیم غذایی بلکه از نحوه اجرای آن می باشد. در یک برنامه کاهش وزن سه عامل تاثیر گذار وجود دارد:

فعالیت فیزیکی، رژیم غذایی خوب و متعادل و نیز صبر و بردباری. صبر و بردباری بسیار مهم است چون نمی توان در عرض یک یا دو روز 50 اونس از وزن بدن را کم کرد.
فرد باید روزانه حداقل نیم ساعت فعالیت ورزشی را در برنامه بگنجاند. نمی توان تنها به فاکتور رژیم غذایی یا ورزش تکیه کرد بلکه ترکیب این دو عامل است که به سلامتی منتهی می شود. دستیابی به هماهنگی بین دو عامل مزبور نیز اهمیت دارد. حفظ سطح کالری دریافتی روزانه و متعادل نیز فاکتور مهمی است. نمی توان در طول هفته دریافت کالری را محدود نمود اما در پایان هقته و در رستوران یک هتل میزان زیادی کالری را وارد بدن نمود. افزایش سطح کالری حتی اگر روندی ملایم داشته باشد به شکست هر نوع رژیم غذایی می انجامد. از بین عوامل گفته شده عامل اخیر بیشترین تاثیر را دارد.

باید دانست که دلایل شکست یک رژیم  غذایی بطور غیر مستقیم با دلایل شکست برنامه کاهش وزن ارتباط دارند. لذا هر فرد طی یک رژیم غذایی باید تلاشی مستمر برای شناخت و رفع این موارد بنماید.

رژیم غذایی سالم و ناسالم عباراتی است که  بین متخصصین تغذیه و بیماران بسیار متداولند. تفاوت این دو مورد در نحوه اجرای رژیم توسط افراد نهفته  است. در این راهبرد حذف وعده های غذایی توصیه نمی شوند. چون اگر این وعده ها توسط متخصص تغذیه طراحی شده باشد می توان گفت که ضروری بوده و جزء رژیم سالم قرار می گیرند. دریافت میزان مناسبی از همه ریز مغذی ها همچون کربوهیدرات ها، پروتئین ها، فیبرها، ویتامین ها و مواد معدنی به یک رژیم  غذایی سالم منتهی می شود. در کنار اینها انجام تمرینات ورزشی به گردش خون در بدن و رساندن این مواد به سلولها کمک می کند. چربی ها نیز باید کاهش پیدا کند چون ارتباط مستقیمی با کاهش وزن دارند.

از طرفی رژیم ناسالم به رژیمی گفته می شود که بعضی مواد مورد نیاز بدن را نادیده گرفته و ریز مغذی های کافی را ارائه نمی کند. باید دانست که دریافت کالری بیش از حد در آخر هفته می تواند یک رژیم  سالم را به ناسالم تبدیل کند. دقت، تلاش و انگیزه کم افراد در پیگیری رژیم  غذایی سالم نیز می تواند آنرا به یک رژیم  ناسالم تبدیل نماید.

موارد ذکر شده را با رژیم غذایی خود مقایسه کنید. اگر می خواهید در پایان رژیم غذایی شاهد کاهش وزن خود باشید هرچه سریعتر با رعایت این نکات رژیم غذایی خود را تبدیل به رژیم غذایی سالم بنمایید.
 
 
دسته بندی
رژیم غذایی » کاهش وزن
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

دمبل دو طرفه - نیمکت شیب دار

با نیمکت لاری

چرخش به خارج با تسمه

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

پرس با کتل

هالتر روی تخت شیب

Top