ادامه موضوع

رژیم غذایی و تغذیه-1
کالری تهی چیست؟
غذا برای افزایش انرژی
چرا باید تغذیه داشته باشیم؟
عادات غذایی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
رژیم غذایی مجموع چیزی است که فرد به شکل غذا و نوشیدنی می بلعد. رژیم غذایی بریا هر ارگانیسمی مهم است چون از طریق رژیم است که ارگانیسم انرژی لازم برای زنده ماندن را به دست می آورد. انرژی حاصل از غذا به شکل ترکیبات کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها، ویتامین ها و مواد معدنی جذب بدن می شود. سپس این ترکیبات در چرخه های متابولیکی در بدن فرآوری می شوند تا انرژی لازم تولید شده و بدن رشد کند.

رژیم غذایی همیشه باید متعادل باشد تا بدن مواد خام کافی برای فراوری به منظور رشد و بقا را داشته باشد. رژیم غذایی متعادل رژیمی است که تمام مواد در سطح بهینه در آن وجود داشته باشند. بعضی مواد غذایی عمدتا فقط یکی از مواد خام را دارند. وقتی از این مواد غذایی مصرف می کنیم مواد غذایی دیگری که همراه آن ها مصرف می شوند باید دارای ترکیبات دیگر باشند تا غذای خورده شده متعادل باشد.

کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها انرژی لازم بدن را تامین می کنند. پروتئین ها سنگ بنای بدن هستند. ویتامین ها، مواد معدنی و غیره محرک ها و تنظیم کننده های رشد هستند. آب یک ماده خوراکی لازم ضروری است و برای تمام فرایندهای بدن مورد نیاز می باشد.

بدن در حال رشد به تمام مواد مغذی در سطح بهینه نیاز دارد. بزرگسالان باید بدن و سطح انرژی خود را حفظ کنند بنابراین باید رژیم غذایی متعدلی داشته باشند. در هر صورت قسمت عمده رشد بزرگسالان تمام شده است بنابراین تمام مواد غذایی باید در سطح بهینه یا حداقل مصرف شوند. بدن بزرگسالان احتمال افزایش وزن دارد و بنابراین ممکن است در آن ها چاقی ایجاد شود. ممکن است وزن اضافی باعث بیماری های بسیاری بشود. ممکن است بعضی بزرگسالان و حتی نوجوانان دچار بیماری هایی مثل دیابت، فشار خون بال و غیره باشند. این افراد باید رژیمی غذایی مطابق شرایط خود داشته باشند تا عوارض بیماری را مدیریت کنند.

رژیم های غذایی مختلفی وجود دارند که افراد مختلف آن ها را اجرا و تکمیل کرده اند. هدف این رژیم ها در اصل کاهش مصرف کالری فرد و بنابراین مدیریت افزایش وزن او است. رژیم های غذایی نیز برای افراد بیمار وجود دارند.

رژیم های اصلی موجود برای کاهش وزن عبارتند از رژیم اتکینز، رژیم دنیس اوستین، رژیم South Beach، رژیم سه روزه، رژیم هفت روزه، رژیم کم کالری، رژیم پروتئین و رژیم مایعات. رژیم کم سدیم، رژیم بدون قند وغیره برای افراد دچار بعضی بیماری ها هستند.
 
 
دسته بندی
درباره تغذیه » نکات کلی در رابطه با تغذیه
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس شانه با سیم کش

پرس سر شانه با دمبل

دراز و نشست سه چهارم

حرکت صلیبی

غلتاندن با هالتر از روی نیمکت

وزنه برداری دو ضرب

Top