ادامه موضوع

هرم گروه مواد غذایی چیست؟
10 نوع از بهترین مواد غذایی
تغذیه برای ورزش
سوء تغذیه
تغذیه سالم
اهمیت نمک در یک رژیم غذایی سالم
نقش سبزیجات و میوه ها در رژیم غذایی
اهمیت کافئین در رژیم غذایی سالم
مواد غذایی حاوی مواد مغذی بالا
شرایط ایده‌آل برای وزن ایده آل
تغذیه سالم بجای رژیم غذایی
تغذیه و سبک زندگی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
غذای مغذی، چیزی که می گوئیم به سادگی اجزای تشکیل دهنده رژیم غذایی است که فرد تعیین می کند. می توان رژیم غذایی را به صورت مجموع غذای مصرفی توسط یک فرد یا هر ارگانیسمی تعریف کرد. عادات غذایی به عوامل بسیاری مانند عوامل مذهبی و جغرافیایی، جسمانی، شغلی و سلایق فرهنگی بستگی دارند. یک رژیم متعادل متشکل از مقدار کافی قند ها، چربی ها، ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین ها است. رژیم غذایی باید دریافت و مصرف غذای یک فرد را متعادل کند و باید برای هر فرد و براساس ماهیت کار بدنی و پارامترهای دیگر مربوط به او به طور ویژه طراحی شود. ورزش با شدت متوسط برای استفاده مناسب از اجزای تشکیل دهنده رژیم غذایی لازم است. اجزائی مانند غذاهای دریایی در نواحی ساحلی، غلات در نواحی کشاورزی و شیر و محصولات لبنی از جمله تاثیرات جغرافیایی بر رژیم غذایی هستند.

در یک رژیم غذایی متعادل، مقادیر خاص برای سوخت های بدن یعنی قندها، چربی ها و پروتئین ها تعیین می شوند. همانگونه که در گزارش سالانه سازمان بهداشت جهانی عنوان شده است نیاز به یک رژیم متعادل بیشتر از کشورهای توسعه یافته ، در کشورهای در حال توسعه بیشتر مورد تاکید است. سوء تغذیه یک مسئله بهداشتی مهم و باعث بیماری هایی مانند بیماری قلبی- عروقی، دیابت، چاقی و بالا بودن نرخ مرگ و میر است. مصرف تنباکو باعث شدت یافتن اثرات رژیم غذایی نامتعادل می شود. کاهش مقاومت در برابر بیماری و افزایش احتمال عفونت ارتباط زیادی با عدم وجود راهنمائی های مناسب در مورد رژیم غذایی و تغذیه دارد. نقش رژیم غذایی در مقاومت در برابر سرطان.

مدیریت وزن به طور کامل مورد تحقیق قرار گرفته و ثابت شده است. براساس طیف آلرژیک مواد غذایی در یک فرد، می توان رژیم غذایی او را با توصیه های یک متخصص تغذیه تعیین کرد. رژیم غذایی متعادل نقش مهمی در رشد و بلوغ ذهنی دارد چون مغز به مقدار کافی از تنها منبع انرژی خود یعنی گلوکز نیاز دارد.

سبزیجات و میوه ها اجزای اصلی در متعادل ساختن رژیم غذایی هستند. در اغلب کشورهای توسعه یافته، این منابع غنی از پروتئین و قند با غذاهای غیر گیاهی جایگزین شده اند. توصیه های اکید بسیاری از سازمان های دولتی و NGO ها تغییراتی را مطرح کرده اند که می توانند شروع خوبی باشند. بررسی ها تاثیر رژیم غذایی متعادل بر عاقبت و نتیجه زندگی افراد را ثابت کرده اند. مطالعات انجام شده نشان می دهند که موفقیت در زندگی و رشد ذهنی رابطه زیادی با مصرف غذا در نوزادی دارد. گزارشات سازمان بهداشت جهانی در مورد رژیم غذایی و عادات غذایی اهمیت افزایش شیوع بیماری های مزمن در نسل های آینده را نشان می دهند. سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند تمام کشورها رژیم های غذایی سالم تر و متعادل تری را ترویج کنند تا از ابتلا به چنین بیماری های مزمنی جلوگیری شود.
 
 
دسته بندی
درباره تغذیه » سلامتی و تغذیه سالم
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

بلند کردن هالتر

پرس کوبایی

هالتر با عضلات دلتویید خلفی

Bottoms up

پرس سینه با زنجیر

تقویت شانه با دستگاه سیم کش - نشسته

Top