ادامه موضوع

از مصرف چه غذاهایی باید اجتناب نمود؟
مصرف چه نوع غذاهایی لازم است؟
غذاهایی که هرگز نباید بخورید
توصیه هایی مربوط به رژیم غذایی
توصیه های رژیم غذایی- مواد معدنی
توصیه های رژیم غذایی- ویتامین ها
توصیه های رژیم غذایی- کربوهیدرات، چربی و پروتئین غذا
رژیم غذایی و ورزش
دستور العمل برای مصرف سالم و بهداشتی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
غذاهای مهمی که باید بخورید...

برخی از مواد غذایی هستند که از بسیاری جهات برای بدن مفیدند و باید تا حد ممکن در اولویت مصرف باشند. انتخاب مواد خوراکی نه بر اساس برچسب روی آنها، بلکه بر اساس مقدار کالری و مواد مغذی آنها باید انجام بگیرد. به طور معمول مواد غذایی بیش از یک ماده مغذی دارند و این برای بدن سودمند است که با مصرف یک غذا بیش از یک ماده مغذی دریافت می کند. شیر و تخم مرغ مواد غذایی کامل و در دسترسی هستند و وقتی که صحبت از مغذی بودن در میان باشد بر سایر مواد غذایی ارجحند. باید دانست که این غذاها حاوی چربی بوده و لذا  مقداری کالری اضافی به بدن وارد می کنند.

 بهترین گزینه مواد غذایی طبیعی هستند. همه مواد غذایی طبیعی اگر به مقدار متوسط مصرف شوند خوب است. دومین گزینه مناسب برای انتخاب، میوه ها و سبزیجات فصلی، گیاهان روییده در چرخه طبیعت و در فصول مختلف می باشند که با مصرفشان کلیه مواد مغذی برای بدن فرد تامین می شود.

روش دیگر مصرف منظم برخی از مواد غذایی است که حاوی ترکیبات مفید فراوان تری هستند. اسفناج، گوجه فرنگی، ماست حاوی بیشترین مواد مغذی و مهم برای بدن هستند و باید در فواصل منظم مصرف شوند.

تحقیقات نشان می دهد که ورزش نقش مهمی در سلامت فردی ایفا می کند. مواد غذایی و ورزش در کنار هم موثرند. اگر شما زمان کمتری برای ورزش در طول روز داشته باشید، کنترل رژیم غذایی برای سلامتی شما موثر است.

غلات کامل و فراورده های حاصل از آنها باید منبع اصلی غذایی در رژیم غذایی شما باشند، عادت به استفاده از روغن های گیاهی برای آماده سازی غذا عادتی مطلوب است. سبزیجات باید به وفور و میوه برای  دو تا سه وعده  دررژیم غذایی مصرف شوند. آجیل و تنقلات بهترین مواد غذایی در مراتب بعدی هستند و باید حداقل دو بار در روز و ماهی، تخم مرغ و گوشت، باید یک یا دو بار در روز مصرف شوند. گوشت مصرفی باید  گوشت یا مرغ بدون چربی باشد. محصولات لبنی، یا ترجیحا شیر باید حداقل یک بار در روز مصرف گردد.
 
 
دسته بندی
درباره تغذیه » توصیه‌های تغذیه سالم
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

تقویت شانه با دستگاه سیم کش - نشسته

دمبل دو طرفه - نیمکت شیب دار

پرس سینه با تخته

چرخش به خارج با تسمه

دمبل با دو دست

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

Top