ادامه موضوع

مکمل های رژیمی - حقایق در مورد تبلیغات
مکمل‌های رژیمی برای زنان
مکمل های رژیمی برای کاهش وزن
مکمل های رژیمی برای افزایش وزن
مکمل های رژیمی برای مردان
مکمل های رژیمی برای کودکان و نوجوانان
مکمل های رژِیمی برای بدنسازان
مکمل های رژیمی برای ورزشکاران
انواع مکمل های رژیمی

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
مکمل های رژیمی معمولا مواد مغذی را  ارائه می کنند که از طریق رژیم غذایی دریافت نمی شوند و یه منظور جبران نبود یا کمبود آنها مصرف می شوند.
میزان ایمن و بی خطر مکمل های رژیمی مشخص نشده است و تنها پس از حوادث متعاقب مصرف آنهاست که  مقامات در مورد آن به تحقیق می پردازند. انواع مختلفی از مکمل های رژیمی که ممکن است برای افزایش عملکرد فیزیکی و یا برای کاهش وزن یا افزایش وزن باشند توسط افراد مصرف می شوند. مکمل هایی نیز در دسترس هستند که تبلیغ می شود که مصرف مداومشان برای افزایش ظرفیت روانی مناسب است.

مکمل های رژیمی که عملکرد را بهبود می بخشند اغلب حاوی استروئید هستند که مصرف نامناسبشان خطرناک می باشد. مکمل های رژیمی عضله سازی بصورت پودر اسید آمینه هستند که مصرفشان بدون ورزش نیز برای سلامتی مضر است. داروهای اعجاب انگیز (wonder)  که به عنوان مکمل های رژیمی در دسترس  هستند مضر و کشنده هستند.

استفاده از مکمل های معدنی و ویتامین به اندازه موارد قبل مضر نیست و بسیاری از پزشکان در طول یا پس از یک دوره بیماری آنرا برای بیماران تجویز می کنند. باید دانست که بهترین روش برای به دست آوردن مواد معدنی و ویتامین ها از طریق رژیم غذایی است اما اگر رژیم غذایی میزان کافی را فراهم نکند، مکمل می تواند مصرف شود. فیبرهای غذایی نیز به عنوان مکمل های رژیمی در دسترس هستند، اما بهتر است که غذاهای طبیعی غنی از فیبر در رژیم غذایی گنجانده شوند. مصرف این مواد در رژیم غذایی، به کمتر خوردن و کاهش کالری کمک می کند.

برخی مکمل های رژیمی ممکن است حاوی تنها یک ماده معدنی یا یک ویتامین باشند. این مکمل ها، برای مصرف ایمن تر هستند. با این حال، وضعیت بدن خود را بعد از مصرف این مواد کاملا تحت نظر داشته باشید. مکمل های حاوی آهن، کلسیم، ویتامین B کمپلکس، ویتامین C و غیره بخوبی شناخته شده اند و در صورت مصرف صحیح  دارای عوارض جانبی کمی هستند. مکمل آهن برای زنان باردار تجویز می شود، به این دلیل که آهن ماده معدنی موجود در هموگلوبین است و به کسانی که هموگلوبین کمتری دارند مصرف این مکمل توصیه شده است. بهترین کار قبل از مصرف یک مکمل رژیم غذایی مشاوره با پزشک و دریافت نظرات و نسخه از وی می باشد.
 
 
دسته بندی
رژیم غذایی » مکمل‌های رژیم‌های غذایی
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس شانه با کابل

پرس پشت بازو نشسته

کشش فوقانی بدن با صندلی

سیم کش با تکنیک فلیپ ( Flip ) جودو

با نیمکت لاری

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت صاف

Top