معمولا زنانی که در اواسط 20 و 30 سالگی می خواهند جراحی لپ باند انجام دهند، در مورد چگونگی اثر آن بر روی وضعیت بارداری نگرانند. دوباره به این خانم ها اطمینان داده می شود که جراحی اثر مثبتی بر روی باروری زنان مبتلا به چاقی دارد. معمولا چاقی بر روی باروری اثر دارد. وقتی که چاقی با جراحی لپ باند کنترل می شود، قدرت باروری هم افزایش می یابد.

چاقی با دو هورمون اصلی در بدن ارتباط دارد. استروژن در زنان و تستسترون در مردان. این امر می تواند باعث ایجاد چرخه ی قاعدگی منظم و متناوبی در زنان شود. جراحی لپ باند باعث نرمال شدن هورمون استروژن و تستسترون در اثر طبیعی شدن چرخه تخمدانی می شود و بنابر این باروری را بهبود می دهد.

در زمانی که شما می خواهید بچه دار شوید، ولی به طور جدی گیج شده اید، اگر جراحی لپ باند هر نوع اثر منفی بر روی بچه داشته باشد، شما نیار دارید تا مطمئن شوید که تمام کارهایی را که لازم بوده برای بارداری سالم انجام داده اید و مراقبت های کافی را هم در نظر گرفته اید. تعدادی از مطالعات تائید کرده اند که بارداری پس از روش جراحی لپ باند با مراقبت و ملاحظات کمی بیشتر، ایمن و بی خطر است.

برخی از رهنمودهای مهمی که برای بارداری بی خطر مطرح شده اند، عبارتند از:
 • مهم است که برای حداقل 1 سال پس از انجام روش جراحی لپ باند اقدام به بارداری نشود.
 • از هر نوع الکلی حتی در حد خیلی کم هم پرهیز کنید.
 • به هیچ وجه از داروهای تجویزی و یا داروهای بدون نسخه (OTC) حتی برای یک سردرد ساده هم استفاده نکنید، مگر با توصیه ی پزشک
 • از خوردن ماهی و هله هوله در طول مدت بارداری پرهیز کنید.
 • مطمئن باشید که توسط متخصص زنان و مامایی (ynaecologist, Obstetrician) و جراح لپ باند به طور منظم ویزیت می شوید.
 • از مقدار زیادی منبع مولتی ویتامین بویژه ویتامین A و B1 و B`12 ، آهن و اسید فولیک استفاده کنید.
 • مطمئن باشید که آزمایش های منظم خون برای بررسی هر نوع نقصی در مورد ویتامین ها را انجام داده اید.
 • مطمئن باشید که رژیم غذایی شما شامل مقادیر زیادی پروتئین و مقدار کمی کربوهیدرات و چربی باشد.
 • برای تنظیم برنامه ورزشی روتین با پزشک خود مشورت کنید. از وی بخواهید تا در مورد ورزش هایی برای ذهن و جسمتان توصیه هایی را مطرح کند.
 • مطمئن باشید که وعده های کوچک بسیاری در روز به جای چند وعده ی معدود و حجیم استفاده می کنید و همچنین به یاد داشته باشید که به آرامی غذا بخورید و غذا را به خوبی بجوید.
 • مقادیر فراوانی آب، آب میوه های تازه را در هر روز بنوشید.

سعی کنید تا با پزشک جراح لپ باند و تیم کاری وی که شامل افراد خبره است، صحبت کنید و با سایر خانم های باردار که چالش هایی همانند شما داشته اند در تماس باشید. همواره بهتر است که از گروه حمایت کننده برای هر نوع همیاری در زمان های مورد نیاز استفاده شود. تا حدی که ممکن است آن قدر اطلاعات جمع کنید که در طی
بارداری به شما کمک کند. از تجربه کردن غذاهای جدید، داروها و ورزش جدید بدون نظر قبلی پزشک اجتناب کنید.

زنان بسیاری هستند که فرزند دارند و در مورد مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود، نگرانند. نیاز نیست در مورد سلامتی کودک خود ناراحت و نگران باشید. اگر شما به دقت به موارد مورد نیاز کودک توجه کنید و به توصیه های پزشک گوش کنید، همه ی مسائل به راحتی حل می شود.
 

ادامه این موضوع

آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند

بیماری که می خواهد تحت جراحی لپ باند قرار بگیرد، باید برای آن آماده شود و بتواند تغییراتی را که در سبک زندگی وی ایجام می شود، بپذیرد. چون این تغییرات باعث اثربخشی بهتر این روش جراحی می شوند. آمادگی روحی و روانی در جراحی کاهش وزن نقش مهم و کلیدی دارد.

آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟

آیا شما تصمیم گرفتید که پس از آزمایش بقیه ی روش های جراحی کاهش وزن، حالا از جراحی لپ باند استفاده کنید؟ پی آمد مثبت و بازخورد مناسب دیگران که این جراحی را انجام داده اند، می تواند بر روی تصمیم شما اثر گذار باشد.

پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند

دوره ی فوری پس از جراحی بسیار مهم است، در این دوره مواردی وجود دارد که باید در مورد آن ها احتیاط کنیم. بیمار باید از تمام قواعد مطرح شده توسط پزشکان و یا جراحان در مورد مراقبت جسمی، رژیم، دارو و ورزش پیروی کنند.

پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی

جراحی لپ باند اساسا برای درمان چاقی استفاده می شود. یک روش به کار بردن حلقه در معده است که قابل تنظیم هم می باشد و این حلقه در بخش بالایی معده قرار می گیرد، توجه کنید که این کار با یک روش جراحی تهاجمی انجام می شود. ولی این جراحی دشوار نیست. درحالیکه، فردی که تحت جراحی مشابه قرار می گیرد، می بایست دانش کافی در مورد روند پیش از جراحی، حین جراحی و پس از جراحی داشته باشد.

تنظیمات روش جراحی لپ باند

تنظیمات روش جراحی لپ باند با استفاده از گاستروتنومتر انجام می شود، باید بدانیم کی باد شود، چقدر و چگونه باد شود و در مورد بررسی با اشعه ایکس باید مطلع باشیم. این ویژگی تنظیمی، جراحی لپ باند را به موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش تبدیل کرده است.

روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟

لپ باند وسیله ی سیلیکونی است که به دور بخش انتهایی و بالایی معده پیچیده می شود تا کیسه ای را ایجاد کند که مقدار غذایی را که شما میل می کنید کم کند، و سبب می شود تا شما احساس سیری داشته باشید، بنابر این به شما کمک می کند تا بتوانید وزنتان را کم کنید.

روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند

بازتوانی پس از روش جراحی لپ باند مرحله ی مهمی است و تمام موارد باید در این روند لحاظ شود. همواره بهتر است که به جای آن که تحت تاثیر چیزی باشیم که می توان به راحتی از آن دوری کرد، در حالت محافظت شده (گارد) باشیم.

عوارض جراحی لپ باند

هیچ روش جراحی نمی تواند بدون عوارض باشد و هر روش جراحی عوارض خاص خودش را دارد. این عوارض ممکن است در اثر خود بیماری باشد و یا بعلت روند جراحی رخ دهد. علت آن هر چه که باشد، می بایست قبل از آن که اتفاقی رخ دهد، مراقبت کافی برای بیمار انجام شود.

مزایای روش جراحی لپ باند

تمام انواع جراحی ها طرفداران خود را دارد. در حالی که، ویژگی هایی همچون قابل تنظیم بودن، برگشت پذیری و ایمنی باعث شده که جراحی لپ باند، پس از جراحی، دوره ی بازتوانی کوتاهی داشته باشد. این موارد و تعدادی از سایر مزایای روش جراحی لپ باند، این روش را به یکی از مطلوب ترین روش ها تبدیل کرده است.

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها

وسیله جراحی لپ باند، سیستم حلقه دار قابل تنظیمی است که به افراد چاق کمک می کند تا با کاهش ظرفیت معده، وزن خود را کاهش دهند. این روش کاملا بی خطر است، و تکنیک ساده ای دارد که به طور موثری کار می کند.

Top