ادامه موضوع

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها
آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند
تنظیمات روش جراحی لپ باند
پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی
آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟
روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟
مزایای روش جراحی لپ باند
عوارض جراحی لپ باند
پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند
بارداری و جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
جراحی کاهش وزن و یا جراحی لپ باند پاسخی برای تمامی مشکلاتی است که فرد دچار چاقی با آن روبرو است. چاقی در تمام دنیا شایع است. در ملیت های مهمی همانند یک اپیدمی، در حال افزایش و پخش شدن است. هر ساله افزایشی در تعداد افرادی که برای این درمان مراجعه می کنند، دیده می شود.

در میان بسیاری از روش های در دسترس برای کاهش وزن، روش جراحی کاهش وزن لپ باند بیشترین نقش را دارد به طوری که جراحان آنرا توصیه می کنند و بیماران هم همچنین. این جراحی نوعی روش تهاجمی است و بیماران می دانند بازتوانی از این روش جراحی ممکن است 6 تا 8 هفته پس از جراحی زمان بر باشد. زمان بازتوانی اساسا به این وابسته است که بیمار از تمام دستوراتی که توسط جراح و تیم کاری وی گفته شده، تبعیت کرده است یا که خیر.

کمک و انگیزه

جراح و تیم کاری وی که شامل افراد خبره است، قواعد و رهنمودهای استادانه ای را در مورد تمام موارد قابل تصور همانند دارو، رژیم، فعالیت فیزیکی، حمایت و مراقبت ارائه کرده اند. جراحی لپ باند یک روش خشک و فوری نمی باشد. برخی رفتارهای غیرمنطقی می توانند به طور قابل توجهی مانع روند بازتوانی شود. جراحی تنها وسیله‌ی نهایی است. حتی پس از جراحی هم بیمار می بایست در مورد دارو، عادات خوردن و آشامیدن، برنامه ورزشی و سایر موارد دقت داشته باشد. تمایل به این موضوع از خواست بیمار برای کاهش وزن و حفظ آن منشاء می گیرد. دیدگاه بیمار در مورد غذا و ورزش می بایست عوض شود. باید احساس نظم و انظباط در مورد غذا خوردن و میزان آن در وی تلقین شود.
جراحی به بیمار این امکان را می دهد تا غذا و دریافت کالری را محدود کند، بنابر این باعث کاهش وزن بیمار می شود.

فعالیت جسمانی

در کارهای معمول بیمار، فعالیت های جسمانی زیادی وجود دارد که وی ممکن است برای 5 تا 6 هفته پس از دوره ی بازتوانی از انجام آن ها منع شود. ولی در موارد کلی تر، به بیمار اجازه داده می شود تا در 2 الی 3 هفته پس از جراحی به سر کار خود برگردد. می بایست دقت کرد که به علت مصرف غذای نامناسب و ناسالم، کیسه جدید ایجاد شده به صورت غیر ضروری کشیده نشود. می بایست احتیاط کرد که زخم های جراحی ترمیم بیابند و هیچ عفونتی از هیچ نوعی در معده و ناحیه ی اطراف آن وجود نداشته باشد. کمی پس از عوارضی همانند تهوع و استفراغ، می بایست به این علائم فورا اشاره شود، چون ممکن است باعث لغزش باند در محل نامناسبی شوند.

غذا و رژیم

درست پس از دوره‌ی بازتوانی، به بیمار تنها آب و تکه های یخ برای مکیدن داده می شود. گاهی مواقع حتی برای حفظ دریافت کالری به وی مایع رقیق هم داده می شود. دریافت غذا پس از جراحی اساسا شامل دریافت مایعات است، همانند سوپ، آبگوشت، آب میوه، شیر خامه گرفته، و غیره. در ادامه به تدریج رژیم غذایی به سمت مصرف غذاهای نیمه جامد جابجا می شود که در نهایت به سمت غذاهای جامد پیش می رود که این تغییر برنامه غذایی تا هفته ی 6 ام پس از دوره ی بازتوانی رخ نمی دهد. تمام این غذاها توسط جراح به طور متناسبی تجویز می شوند، بطوری که در کل این روند بیمار را تحت کنترل دارد. ممکن است جراح از شما بخواهد بر اساس واکنش های جسمانی و یا تظاهرات بدن، خوردن برخی غذاها را کم و زیاد کنید.

بیماران با کاهش وزن نمی بایست غذاهای پر از چربی ، قند و کربوهیدرات های پیچیده مصرف کنند. از سوی دیگر می بایست دریافت پروتئین پس از جراحی در هفته های آغازین بیشتر باشد.

جراحی لپ باند می تواند در روند کاهش وزن تجربه ی خوبی باشد، البته اگر مراقبت و احتیاط کافی حتی پس از بازتوانی بیمار برای دوره زمانی طولانی انجام شود.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخش بازو

دمبل یک طرفه - نیمکت شیب دار

پرس کوبایی

کرانچ با توپ بوسو

پرس بردفورد/ راکی

پرس سینه با تخته

Top