ادامه موضوع

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها
آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند
تنظیمات روش جراحی لپ باند
پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی
آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟
روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟
مزایای روش جراحی لپ باند
عوارض جراحی لپ باند
روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند
بارداری و جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
دوره ی فوری پس از جراحی کاهش وزن لپ باند، دوره ی حیاتی و مهمی است که در این دوره بیمار نیازمند مراقبت رژیمی، داروهای خاص و ورزش های روتین و سایر دستوراتی است که توسط پزشک بیان می شود.
برای تسریع روند بازتوانی، مهم است که بیمار بی قید و شرط از دستورات پزشک خود پیروی کند.

دقایقی پس از ترخیص از بیمارستان

مراقبت فیزیکی

مهم اینست که فرد به میزان فراوان استراحت کند. بدن شما از مرحله ی سختی عبور کرده و به زمانی نیاز دارد که با این شرایط تطبیق پیدا کند. مثبت اندیشی و شاداب بودن، می تواند در بهبود روند بازتوانی کمک کننده باشد. مهم است که خودتان را با عادات و سرگرمی هایی که دوست دارید انجام دهید مشغول کنید، البته کارهایی که خیلی به فعالیت بدنی نیاز نداشته باشد.

اگر شما به پیاده‌روی علاقه داشته باشید، این یک ایده ی عالی برای تسریع روند بازتوانی شما است. ورزش کم با راهنمایی صحیح از طرف جراح (برای انجام بهترین ورزش ها) در این مرحله برای بازتوانی فوری، مهمی و حیاتی است. همواره فعالیت جسمانی باعث ترمیم می شود. سعی کنید هیچ شیء سنگینی را بلند نکنید. مطمئن باشید که لباس های گشاد می پوشید، بویژه در سطح کمری.

دارو

دوره ی دارویی پس از جراحی تعویض می شود. مهم است که این مطلب را بدانید و دوره ی بعدی دارویی تجویزی توسط پزشک را قبول کنید. معمولا از بیمار خواسته می شود که برای پرهیز از هر نوع عفونت در ناحیه جراحی شده، برای 1 یا 2 روز دوش نگیرد. این ناحیه ممکن است دچار درد شود که البته طبیعی است.

رژیم

بسیار محتمل است که برای چند هفته، برای بیمار رژیم مایعات تجویز شود و به تدریج به سمت رژیم نیمه جامد می رود و کم کم در نهایت می تواند غذاهای سفت هم میل کند. سیگار کشیدن برای ماه ها پس از بازتوانی ممنوع است. به جای صرف 3 وعده غذای سنگین در روز، ممکن است از شما خواسته شود که 5 وعده ی غذایی سبک در روز میل کنید. تفاوت های فردی در مورد این رژیم وجود دارد و متخصص رژیم درمانی بهترین را برای شما انتخاب می کند.

در دو هفته ی اول پس از جراحی شما می توانید سوپ، خامه ی شیر و آب میوه مصرف کنید. پس از آن، بیمار ممکن است غذاهایی همانند ماست کم چرب، نخود و مرغ بدون پوست بخورد. زمان می برد که فرد بتواند ماهی پخته شده بخورد. توصیه شده که بیشتر، غذاهای پروتئینی برای چند هفته ی اول پس از بازتوانی میل کنید. حتی پس از آن که بیمار بطور منظم، شروع به خوردن غذاهای جامد می کند، مهم است که وی غذای خورده شده را به خوبی بجود و مقدار غذای کمی بخورد تا به روند هضم وی کمک کند.

مطلبی که باید به آن ها توجه کرد

به نظر می رسد که سیستم جراحی لپ باند بی خطر و ایمن باشد، ولی در برخی موارد عوارض معدودی هم رخ می دهد. پیدایش یک سری واکنش های جسمانی خاص در این زمینه طبیعی است، از جمله مشکل در دریافت مایعات، درد در ناحیه ی جراحی و سایر موارد. داروهای تجویز شده معمولا برای محدود کردن این مشکلات مفید هستند.

در زمانی که علائم پیچیده تر باشد، همانند تب بالا و یا درد و یا تورم در پاها و شکم، تهوع و استفراغ، و یا هر نوع نشت مایعی در ناحیه ی جراحی وجود داشته باشد، باید پزشک خواسته شود.

حتی اگر شما فورا شروع به کاهش وزن کنید، مهم اینست که شما بویژه در روزهای اولیه پس از بازتوانی، احساس تناسب اندام داشته باشید. همواره مطمئن باشید که بطور منظم توسط جراحتان ویزیت می شوید. معمولا بیمار به صورت هفتگی و یا دو هفته ای بلافاصله پس از جراحی ویزیت می شود. پس از آن، تعداد ویزیت ها کم می شود.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس سر شانه با دمبل

اسکات با دمبل

پرس سینه با تخته

کرانچ معکوس با سیم کش

دمبل در حالت خمیده به جلو

کرانچ با دستگاه

Top