جراحی لپ باند گزینه ی درمانی با دوامی برای تمام افرادی است که کاهش وزن برای آن ها به معضلی تبدیل شده است. چاقی می تواند فرد را افسرده و غمگین کند و حتی تهدید کننده سلامتی و زندگی وی باشد و بنابراین باید هر چه زودتر  درمان شود و مراقبت های لازم به عمل آید. این روش مزایایی دارد که عبارتند از:
  • سیستم لپ باند قابل تنظیم است
این یک ویژگی منحصر به فرد برای سیستم جراحی لپ باند است. بیمار و پزشک هر دو با هم معیارهای صحیح و مناسبی را انتخاب می کنند که برای کاهش وزن بیمار مناسب است.

بهترین بخش آن اینست که وقتی این تنظیمات ایجاد می شوند، ثابت نیستند. می توان آن ها را در هر زمانی بعد از جراحی انجام داد، در طی روزها، هفته ها و یا  ماه ها. اگر شما احساس می کنید به اندازه کافی وزنتان کم نشده و یا بیش از حد وزنتان کم شده است، می توان حلقه را تنظیم کرد.

برای تنظیم  لپ باند هیچ نیازی به جراحی دوباره نیست. می توان آن را با سوزن باریک و سالین انجام داد. به علاوه، هزینه ی اضافی برای تنظیمات وجود ندارد. مقدار آن معمولا همان هزینه ی کلی جراحی است.
  • سیستم لپ باند گزینه ی ایمن و بی خطری است
تعدادی روش جراحی در دسترس برای درمان چاقی وجود دارد. در حالیکه مطالعات اخیر و تحقیقات نشان می دهد که روش جراحی لپ باند روشی در دسترس و بسیار ایمن است. در این روش حداقل عوارض دیده می شود و کمترین میزان مرگ هم دیده می شود. برای فردی که می خواهد تحت درمان  جراحی قرار بگیرد، خیلی مهم است.

یکی از علل بیشماری که چرا جراحی لپ باند ایمن است، اینست که برشی در این روش در معده دیده نمی شود. بنابراین، از عفونت و یا هر نوع اسکاری در این روش نگرانی نداریم. فقط باند ساده‌ای وجود دارد که وارد می  شود و باید مراقب باشیم تا سایز معده کم شود.
  • سیستم جراحی لپ باند غیر قابل برگشت نمی باشد
برخلاف بسیاری از دیگر روش های جراحی که خام نیستند، جراحی لپ باند یک روش برگشت پذیر است که در مواردی که هر نوع عارضه ی حاد و یا مزمنی ایجاد شود، می توان از نظر جسمانی آن را از بدن بیمار برداشت. مواردی از  این جمله  در حال افزایشند، به علت اداره ی ضعیف رژیم تجویز شده و رژیم ورزشی در برخی موارد، عوارض  جمع می شوند و نیاز فوری به برداشت آن وجود دارد.

روش جراحی لپ باند روشی نیست که  در یک شب تمام شود. نیازمند زمان و نظم، صبر و شکیبایی از طرف بیمار است تا تغییرات مثبت در سبک زندگی آغاز شود. روش جراحی لپ باند برای بیش از 5 سال مورد نیاز نمی باشد. در موردی که شما حس می کنید که در وضعیت حفظ وزن بدن خود هستید، شما می توانید باند را بردارید، پس معده شما به حالت طبیعی بر می گردد.
  • روش جراحی لپ باند یک روش  راحت و مناسب است
لپ باند در اطراف کیسه معده قرار داده می شود، پس نیازی به بستری بیشتر در بیمارستان نیست. حتی زمان بازتوانی پس از جراحی کم است و بنابراین در زندگی طبیعی بیمار اختلالی ایجاد نمی شود. در حالیکه، فرد ممکن است نتواند  شروع به فعالیت جسمانی شدید فوری پس از جراحی کند. شما می توانید کارهای روزانه را انجام دهید ولی اجسام سنگین را بلند نکنید.
 

ادامه این موضوع

آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند

بیماری که می خواهد تحت جراحی لپ باند قرار بگیرد، باید برای آن آماده شود و بتواند تغییراتی را که در سبک زندگی وی ایجام می شود، بپذیرد. چون این تغییرات باعث اثربخشی بهتر این روش جراحی می شوند. آمادگی روحی و روانی در جراحی کاهش وزن نقش مهم و کلیدی دارد.

آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟

آیا شما تصمیم گرفتید که پس از آزمایش بقیه ی روش های جراحی کاهش وزن، حالا از جراحی لپ باند استفاده کنید؟ پی آمد مثبت و بازخورد مناسب دیگران که این جراحی را انجام داده اند، می تواند بر روی تصمیم شما اثر گذار باشد.

بارداری و جراحی لپ باند

در تمامی روش های جراحی کاهش وزن، از بخشی از بدن استفاده می شود. بدن باید به تغییرات جدید در این سیستم عادت کند. در جراحی لپ باند با هدف کاهش وزن لازم است ملاحظات مشخصی در مورد باردار بودن زن اتخاذ شود.

پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند

دوره ی فوری پس از جراحی بسیار مهم است، در این دوره مواردی وجود دارد که باید در مورد آن ها احتیاط کنیم. بیمار باید از تمام قواعد مطرح شده توسط پزشکان و یا جراحان در مورد مراقبت جسمی، رژیم، دارو و ورزش پیروی کنند.

پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی

جراحی لپ باند اساسا برای درمان چاقی استفاده می شود. یک روش به کار بردن حلقه در معده است که قابل تنظیم هم می باشد و این حلقه در بخش بالایی معده قرار می گیرد، توجه کنید که این کار با یک روش جراحی تهاجمی انجام می شود. ولی این جراحی دشوار نیست. درحالیکه، فردی که تحت جراحی مشابه قرار می گیرد، می بایست دانش کافی در مورد روند پیش از جراحی، حین جراحی و پس از جراحی داشته باشد.

تنظیمات روش جراحی لپ باند

تنظیمات روش جراحی لپ باند با استفاده از گاستروتنومتر انجام می شود، باید بدانیم کی باد شود، چقدر و چگونه باد شود و در مورد بررسی با اشعه ایکس باید مطلع باشیم. این ویژگی تنظیمی، جراحی لپ باند را به موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش تبدیل کرده است.

روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟

لپ باند وسیله ی سیلیکونی است که به دور بخش انتهایی و بالایی معده پیچیده می شود تا کیسه ای را ایجاد کند که مقدار غذایی را که شما میل می کنید کم کند، و سبب می شود تا شما احساس سیری داشته باشید، بنابر این به شما کمک می کند تا بتوانید وزنتان را کم کنید.

روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند

بازتوانی پس از روش جراحی لپ باند مرحله ی مهمی است و تمام موارد باید در این روند لحاظ شود. همواره بهتر است که به جای آن که تحت تاثیر چیزی باشیم که می توان به راحتی از آن دوری کرد، در حالت محافظت شده (گارد) باشیم.

عوارض جراحی لپ باند

هیچ روش جراحی نمی تواند بدون عوارض باشد و هر روش جراحی عوارض خاص خودش را دارد. این عوارض ممکن است در اثر خود بیماری باشد و یا بعلت روند جراحی رخ دهد. علت آن هر چه که باشد، می بایست قبل از آن که اتفاقی رخ دهد، مراقبت کافی برای بیمار انجام شود.

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها

وسیله جراحی لپ باند، سیستم حلقه دار قابل تنظیمی است که به افراد چاق کمک می کند تا با کاهش ظرفیت معده، وزن خود را کاهش دهند. این روش کاملا بی خطر است، و تکنیک ساده ای دارد که به طور موثری کار می کند.

Top