ادامه موضوع

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها
آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند
تنظیمات روش جراحی لپ باند
پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی
آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟
مزایای روش جراحی لپ باند
عوارض جراحی لپ باند
پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند
روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند
بارداری و جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
کوچک کردن اندازه معده از طریق کاشتن حلقه معده (Gastric Banding)

یک روش جراحی برای کاهش وزن است که به بیماران چاق با حجم توده ی بدنی 40 و یا بالاتر کمک می کند تا 50 درصد وزن خودشان را در مدت 18 ماه پس از جراحی کاهش دهند. یک روش جراحی با کاربرد وسیع است، به علت اینکه خصلت تهاجمی بودن کمتری دارد و به برشی در معده نیاز ندارد. این روش شامل جایگذاری وسیله ی (حلقه ی) سیلیکونی با قابلیت باد کردن است که لپ باند و یا کاشت حلقه در معده با روش لاپاراسکوپیک و به صورت قابل تنظیم می باشد که در اطراف معده بسته می شود، درست در زیر دیافراگم. این کار باعث می شود تا معده غذای کمتری را در خود جا دهد، بنابر این شما کمتر غذا می خورید و به شما کمک می کند تا 50 درصد وزن بدن خودتان را کاهش دهید.

روش

تحت بی هوشی عمومی، 3 تا 5 برش کوچک داده می شود، اغلب کمتر از 2/1 اینچ در معده و در نزدیک ناف. با استفاده از گاز CO2 معده باد می شود. در ادامه، وسایل باریک و بلندی از راه برش ها وارد می شود. دوربین با طراحی لاپاراسکوپی که کوچک است وارد می شود، بنابر این به جراح کمک می کند تا در مانیتور، دید خوب و واضحی از حفره ی شکمی داشته باشد.

با استفاده از وسایل مختلف، جراح حلقه ای را در محل تقاطع مری به لپ باند می چسباند و باند را در اطراف معده محکم می کند. در ادامه جراح باند را بخیه می زند و کیسه یا استومای کوچکی در معده ایجاد می کند. این کیسه می تواند در ابتدا 2 اونس غذا را نگه دارد و در طول زمان 4 تا 6 اونس غذا را در خود جا می دهد. باند (حلقه) باعث می شود تا غذاها به آرامی به سمت معده برود.

اعصابی که پیغام پر بودن معده را به مغز مخابره می کنند، در بخش بالایی معده هستند، این کیسه ی محدود در طی جراحی به شما احساس پر بودن شکم را می دهد که برای مدت طولانی باقی می ماند و به شما اجازه می دهد تا کمتر غذا بخورید و بنابراین وزن شما کاهش می یابد. حلقه به لوله متصل می شود که به پورت در دسترس وصل شده است. این پورت امکان تخلیه حلقه را پس از جراحی می دهد.

پس از حدود 6 هفته از زمان جراحی، جراح مقادیر کمی سالین اضافه می کند. حلقه قابل تنظیم فشاری را بر روی معده وارد می کند، در نتیجه باعث کاهش سایز کیسه می شود و حرکات غذا را محدود می کند. در ویزیت های بعدی جراح، تنظیمات بیشتری انجام می شود تا در صورت نیاز شل و یا سفت شود.

پس از جراحی

اگرچه به اکثر بیماران اجازه داده می شود که در همان روز به منزل بروند، ولی برخی از بیماران لازم می شود که شب بستری شوند و در بیمارستان بمانند. معمولا بیماران در عرض 6 هفته بازتوانی خود را بدست می آورند. اگر مواردی از جراحی های قبلی باشد که روش لاپاراسکوپیک را پیچیده می کنند، برش بزرگی استفاده می شود و روش باز انجام می شود. این امر می تواند دوره‌ی بازتوانی طولانی داشته باشد.

علاوه بر رژیم لپ باند تجویزی توسط متخصص رژیم درمانی که بسیار مهم است در بیماران، شکست در جراحی اضافی ممکن است به علت عوارض جدی بیشتر رخ دهد از جمله تحلیل باند و نشت و عفونت و سایر موارد. تنها رژیم مایع و شفاف برای 3 یا 4 روز پس از جراحی پیشنهاد می شود، در ادامه برای 5 تا 6 هفته رژیم آبکی شامل پروتئین، سوپ و ژلاتین بدون قند استفاده می شود. به بیماران توصیه می شود که تنها مواد غذایی پوره ای تکه ای استفاده کنند.

رژیم غنی از پروتئین بسیار توصیه شده است، در حالیکه به بیماران توصیه شده که شدیدا از مصرف نوشیدنی های کافئینه و گاز دار، غذاهای تند و سرخ شده و پوست میوه و سبزی، نان و سیب زمینی پرهیز کنند.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

روی یک تخت شیب دار

Bottoms up

بلند کردن هالتر

شنا رفتن

دیپ با نیمکت

تمرین با دمبل سنگین

Top