وضعیت سلامتی

سیستم جراحی لپ باند به شما در کاهش وزن و بهبود شیوه‌ی زندگیتان و وضعیت سلامتیتان کمک خواهد کرد، ولی این امر نمی تواند برای هر فرد و در همه جا صدق کند. فرد باید از سلامت کافی برخوردار باشد تا تحت این روش جراحی (با حداقل تهاجم) قرار بگیرد.

وضعیت‌های طبی خاصی هستند که فرد برای انجام این جراحی از نظر آن ها بررسی می‌شود. بررسی‌ها تنها توسط پزشک و از طریق آزمایشات و معاینات گوناگون مقدور است. پس از تحلیل نتایج بررسی‌ها، پزشک قادر خواهد بود تا در مورد این وضعیت به شما اطلاعات لازم را ارائه بدهد.

در ادامه برخی از شرایط ضروری را حتی پیش از ملاقات پزشک بیان می کنیم و این موارد به شما این امکان را می دهد تا تصمیم بگیرید که آیا جراحی لپ باند را انجام دهید یا که خیر.

شرایط انجام این جراحی چیست؟
  • اگر BMI -حجم توده ی بدنی- شما 40 و یا بیشتر است. اگر BMI شما 35 است و شما در اثر چاقی، مشکلات طبی پیدا کرده باشید.
  • اگر سن شما بین 18 تا 55 سال باشد و سایر روش های کاهش وزن را انجام داده اید ولی فایده‌ای نداشته‌اند.
  • اگر این اضافه وزن برای بیش از 5 سال پابرجا باشد و مربوط به بیماری و یا مشکل طبی دیگری نباشد.
  • اگر شما زیاد الکل مصرف نمی کنید و اگر باردار نباشید. اگر پس از جراحی شما باردار شوید، باند قابل تنظیم است.
تنها پزشک یا جراح متبحر قادر خواهد بود که عوامل مختلف را ارزیابی کند و وضعیت طبی شما را مرور کند و تصمیم بگیرد که آیا شما به جراحی نیاز دارید یا که خیر.

آمادگی از نظر روحی و عاطفی

روش جراحی لپ باند می تواند تجربه ای باشد که زندگی شما را متحول کند، بطوری که مسیر پیش روی شما و زندگی شما را عوض می کند. پس از درمان مناسب، شما باید از نظر روحی آماده شوید. آمادگی روحی و روانی برای موفقیت در درمان با سیستم جراحی لپ باند بسیار مهم است. نظم و تعهد به شما کمک می کند تا در این مسیر واقعا موفق باشید. به نظر می رسد که سیستم جراحی لپ باند به طور جالبی عمل کند، شما نیاز دارید که برای تغییرات در عادات و سبک زندگی خود آماده شوید. شما می بایست رژیم غذایی و ورزش منظم داشته باشید و بطور مرتب و منظم برای بررسی روند پیشرفت کاهش وزن، توسط پزشک ویزیت شوید.

باید به یاد داشته باشید که با جراحی همه چیز حل نمی شود. می بایست برای رویارویی با وضعیت های متفاوتی که ممکن است در این روند دیده شود، آماده باشید.
 

ادامه این موضوع

آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند

بیماری که می خواهد تحت جراحی لپ باند قرار بگیرد، باید برای آن آماده شود و بتواند تغییراتی را که در سبک زندگی وی ایجام می شود، بپذیرد. چون این تغییرات باعث اثربخشی بهتر این روش جراحی می شوند. آمادگی روحی و روانی در جراحی کاهش وزن نقش مهم و کلیدی دارد.

بارداری و جراحی لپ باند

در تمامی روش های جراحی کاهش وزن، از بخشی از بدن استفاده می شود. بدن باید به تغییرات جدید در این سیستم عادت کند. در جراحی لپ باند با هدف کاهش وزن لازم است ملاحظات مشخصی در مورد باردار بودن زن اتخاذ شود.

پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند

دوره ی فوری پس از جراحی بسیار مهم است، در این دوره مواردی وجود دارد که باید در مورد آن ها احتیاط کنیم. بیمار باید از تمام قواعد مطرح شده توسط پزشکان و یا جراحان در مورد مراقبت جسمی، رژیم، دارو و ورزش پیروی کنند.

پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی

جراحی لپ باند اساسا برای درمان چاقی استفاده می شود. یک روش به کار بردن حلقه در معده است که قابل تنظیم هم می باشد و این حلقه در بخش بالایی معده قرار می گیرد، توجه کنید که این کار با یک روش جراحی تهاجمی انجام می شود. ولی این جراحی دشوار نیست. درحالیکه، فردی که تحت جراحی مشابه قرار می گیرد، می بایست دانش کافی در مورد روند پیش از جراحی، حین جراحی و پس از جراحی داشته باشد.

تنظیمات روش جراحی لپ باند

تنظیمات روش جراحی لپ باند با استفاده از گاستروتنومتر انجام می شود، باید بدانیم کی باد شود، چقدر و چگونه باد شود و در مورد بررسی با اشعه ایکس باید مطلع باشیم. این ویژگی تنظیمی، جراحی لپ باند را به موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش تبدیل کرده است.

روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟

لپ باند وسیله ی سیلیکونی است که به دور بخش انتهایی و بالایی معده پیچیده می شود تا کیسه ای را ایجاد کند که مقدار غذایی را که شما میل می کنید کم کند، و سبب می شود تا شما احساس سیری داشته باشید، بنابر این به شما کمک می کند تا بتوانید وزنتان را کم کنید.

روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند

بازتوانی پس از روش جراحی لپ باند مرحله ی مهمی است و تمام موارد باید در این روند لحاظ شود. همواره بهتر است که به جای آن که تحت تاثیر چیزی باشیم که می توان به راحتی از آن دوری کرد، در حالت محافظت شده (گارد) باشیم.

عوارض جراحی لپ باند

هیچ روش جراحی نمی تواند بدون عوارض باشد و هر روش جراحی عوارض خاص خودش را دارد. این عوارض ممکن است در اثر خود بیماری باشد و یا بعلت روند جراحی رخ دهد. علت آن هر چه که باشد، می بایست قبل از آن که اتفاقی رخ دهد، مراقبت کافی برای بیمار انجام شود.

مزایای روش جراحی لپ باند

تمام انواع جراحی ها طرفداران خود را دارد. در حالی که، ویژگی هایی همچون قابل تنظیم بودن، برگشت پذیری و ایمنی باعث شده که جراحی لپ باند، پس از جراحی، دوره ی بازتوانی کوتاهی داشته باشد. این موارد و تعدادی از سایر مزایای روش جراحی لپ باند، این روش را به یکی از مطلوب ترین روش ها تبدیل کرده است.

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها

وسیله جراحی لپ باند، سیستم حلقه دار قابل تنظیمی است که به افراد چاق کمک می کند تا با کاهش ظرفیت معده، وزن خود را کاهش دهند. این روش کاملا بی خطر است، و تکنیک ساده ای دارد که به طور موثری کار می کند.

Top