پیش از انجام این جراحی، ممکن است لازم باشد که شما یک سری موارد را در خانه، بیمارستان و در میان افرادی که باید از شما مراقبت کنند، هماهنگ کنید.

مواردی که در خانه باید مد نظر داشت
 • داروهای تجویز شده پزشک برای درد شما مهیا باشد.
 • آماده کردن تکه های کوچک یخ برای مزه مزه کردن
 • تهیه ی مقادیر مناسب سوپ، خامه شیر و آب میوه‌ها و غیره

مواردی که در بیمارستان باید مد نظر داشت
 • یک جفت لباس راحت برای شب که تنگ نباشد، دمپایی و لباس گرم
 • وسایل شخصی
 • تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • چیزی که شما را سر ذوق می آورد و یا وسیله ای برای گذران زمان
 • تمام اطلاعات مهم مثل بیمه پزشکی، گزارش آزمایشات و غیره

در مورد افرادی که مراقب شما هستند و از شما پرستاری می کنند
 • فردی که می تواند از خانه تا بیمارستان و بالعکس رانندگی کند.
 • فردی که هر روز در اوقات خاصی شما را همراهی می کند و یا در مورد مطالب مهم پیرامون شما با پزشک صحبت می کند.

در مورد جراحی، شما باید تائید کنید که
 • دستورات ذکر شده توسط جراح پیگیری شده است.
 • شما نباید در میانه‌های شبِ روز قبل جراحی، چیزی بخورید و بیاشامید.
 • همیشه لباس های کتانی راحت و گشاد بپوشید. از پوشیدن لباس های پلاستیکی اجتناب کنید بویژه در سطح کمر.

در مورد رژیم غذایی

کنترل رژیم غذایی و یا تنظیم رژیم، 2 هفته پیش از انجام جراحی لپ باند شروع می شود. رژیم خاصی که توسط جراح تجویز می شود، بدن شما را برای جراحی و تسریع بازتوانی آماده می کند. لازم است که رژیم غذایی شما امتحان شود و برای 2 هفته ی بعد پیش از جراحی و چند هفته ی بعد از آن کنترل شود.

رژیم غذایی کنترل شده و تنظیم شده به علل زیر مهم می باشد

برای کاهش چربی دور کبد و شکم. به علت این که کبد خیلی بزرگ مانعی برای جراحی موفق است، انتظار داریم که کبد کوچک شود. در اکثر موارد، جراحی به زمانی موکول می شود که کبد به سایز طبیعی خود بر گردد. این کار به کنترل خونریزی جراحی هم کمک می کند و باعث بهبود بیمار می شود. افزایش دریافت پروتیئن ها باعث حفاظت موثرتر بافت عضلانی می شود.
پس از آن که رژیم قبل از جراحی تجویز شد، از طریق کاهش وزن به وضعیت بعد جراحی کمک می کند و مهم است که به درستی آن را پیگیری کنیم.

در مورد جراح

وقتی جراحی که مسئول این عمل است در وضعیت مناسبی برای جراحی باشد، لازم است که بیمار با وی ارتباط خوبی داشته باشد. جراح و تیم متخصص وی می‌بایست به شما در مورد این جراحی توضیحاتی بدهند. این متخصصین مهم‌ترین اطلاعات، وسایل و تکنولوژی‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند، تا به شما در انجام جراحی خوب و راحت و ریکاوری مناسب کمک کنند.

مهم اینست که شما در خانه با تیم جراحی و متخصصین همراه وی احساس رضایت داشته باشید. این تیم تخصصی معمولا ترکیبی از متخصص رژیم درمانی، پرستاران، مشاوران، مسئولین سلامتی و درمانگرها و غیره می باشد.

جدا از تغییرات رژیم غذایی، تغییرات کم در شیوه ی زندگی هم ممکن است لازم باشد. آن‌ها رژیمی را برای افزایش فعالیت بدنی همراه با رژیم متعادل تجویز می کنند. در مورد عاداتی مثل سیگار کشیدن و نوشیدن الکل به شما زمانی داده می شود تا این موارد را ترک کنید و کنار بگذارید.
 

ادامه این موضوع

آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند

بیماری که می خواهد تحت جراحی لپ باند قرار بگیرد، باید برای آن آماده شود و بتواند تغییراتی را که در سبک زندگی وی ایجام می شود، بپذیرد. چون این تغییرات باعث اثربخشی بهتر این روش جراحی می شوند. آمادگی روحی و روانی در جراحی کاهش وزن نقش مهم و کلیدی دارد.

آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟

آیا شما تصمیم گرفتید که پس از آزمایش بقیه ی روش های جراحی کاهش وزن، حالا از جراحی لپ باند استفاده کنید؟ پی آمد مثبت و بازخورد مناسب دیگران که این جراحی را انجام داده اند، می تواند بر روی تصمیم شما اثر گذار باشد.

بارداری و جراحی لپ باند

در تمامی روش های جراحی کاهش وزن، از بخشی از بدن استفاده می شود. بدن باید به تغییرات جدید در این سیستم عادت کند. در جراحی لپ باند با هدف کاهش وزن لازم است ملاحظات مشخصی در مورد باردار بودن زن اتخاذ شود.

پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند

دوره ی فوری پس از جراحی بسیار مهم است، در این دوره مواردی وجود دارد که باید در مورد آن ها احتیاط کنیم. بیمار باید از تمام قواعد مطرح شده توسط پزشکان و یا جراحان در مورد مراقبت جسمی، رژیم، دارو و ورزش پیروی کنند.

تنظیمات روش جراحی لپ باند

تنظیمات روش جراحی لپ باند با استفاده از گاستروتنومتر انجام می شود، باید بدانیم کی باد شود، چقدر و چگونه باد شود و در مورد بررسی با اشعه ایکس باید مطلع باشیم. این ویژگی تنظیمی، جراحی لپ باند را به موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش تبدیل کرده است.

روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟

لپ باند وسیله ی سیلیکونی است که به دور بخش انتهایی و بالایی معده پیچیده می شود تا کیسه ای را ایجاد کند که مقدار غذایی را که شما میل می کنید کم کند، و سبب می شود تا شما احساس سیری داشته باشید، بنابر این به شما کمک می کند تا بتوانید وزنتان را کم کنید.

روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند

بازتوانی پس از روش جراحی لپ باند مرحله ی مهمی است و تمام موارد باید در این روند لحاظ شود. همواره بهتر است که به جای آن که تحت تاثیر چیزی باشیم که می توان به راحتی از آن دوری کرد، در حالت محافظت شده (گارد) باشیم.

عوارض جراحی لپ باند

هیچ روش جراحی نمی تواند بدون عوارض باشد و هر روش جراحی عوارض خاص خودش را دارد. این عوارض ممکن است در اثر خود بیماری باشد و یا بعلت روند جراحی رخ دهد. علت آن هر چه که باشد، می بایست قبل از آن که اتفاقی رخ دهد، مراقبت کافی برای بیمار انجام شود.

مزایای روش جراحی لپ باند

تمام انواع جراحی ها طرفداران خود را دارد. در حالی که، ویژگی هایی همچون قابل تنظیم بودن، برگشت پذیری و ایمنی باعث شده که جراحی لپ باند، پس از جراحی، دوره ی بازتوانی کوتاهی داشته باشد. این موارد و تعدادی از سایر مزایای روش جراحی لپ باند، این روش را به یکی از مطلوب ترین روش ها تبدیل کرده است.

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها

وسیله جراحی لپ باند، سیستم حلقه دار قابل تنظیمی است که به افراد چاق کمک می کند تا با کاهش ظرفیت معده، وزن خود را کاهش دهند. این روش کاملا بی خطر است، و تکنیک ساده ای دارد که به طور موثری کار می کند.

Top