ادامه موضوع

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها
آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند
پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی
آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟
روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟
مزایای روش جراحی لپ باند
عوارض جراحی لپ باند
پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند
روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند
بارداری و جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
سیستم جراحی لپ باند ویژگی منحصر به فردی برای تنظیم دارد. خانم باردار می تواند آن را تنظیم کند تا با افزایش تقاضای مربوط به بچه در حال رشد خود تطابق داشته باشد. بعلاوه اگر فردی احساس کند که وزن مناسبی دارد و بخواهد الان جلوی افزایش وزن را بگیرد، می تواند آن را تنظیم کند. تنظیم کردن آن دشوار نیست. یعنی وقتی حلقه برای اولین بار در اطراف معده قرار داده می شود، به لوله ی که دوباره به پورت در دسترس وصل می شود، مرتبط می باشد و در زیر پوست شکم ثابت می شود. از طریق این پورت در دسترس و لوله، سطح داخلی حلقه می تواند باد شود و یا این که خالی شود. بنابراین، اگر فردی ببیند که وزنش به طور معنی داری کم نشده است، می تواند آن را سفت کند و بالعکس این روند هم صدق می کند. این کار اساسا با افزایش و یا کاهش میزان سالین درون این سطح انجام می شود. روش تنظیم جراحی لپ باند بیمار را قادر می سازد تا حداکثر نتایج را از تجربیات مربوط به جراحی لپ باند بدست بیاورد.

گاستروستنومتر

سنسور الکتریکی است که با هدف کالیبراسیون اندازه ی سوراخ (استوما) به کار می رود. از ط ریق این وسیله بیمار می تواند دو مورد را متوجه شود. یکی مقدار سی‌سی است که باید باد شود، پس می توان اندازه ی ایده‌آل استوما را بدست بیاورد. مورد دوم اطلاعات مربوط به قرار گیری خود باند است. این امر می تواند هر مشکلی در رابطه با جابجایی حلقه را اصلاح کند.

کی و به چه مقداری آن را باد کنیم؟

در چند هفته ی اول پس از جراحی، اندازه ی استوما ممکن است به علت ورم موقت آن کاهش یابد. این یکی از مهمترین دلایلی است که جراح گزینه ای را برای خالی کردن سیستم در زمان جراحی در نظر می گیرد.

نیمی از مقادیر کلی سالین مورد نیاز برای رسیدن به حد ایده آل کالیبراسیون قابل تزریق است. از راه لوله ی کالیبراسیون، اگر مسیر ایمنی وجود داشته باشد، می توان بیشتر آن را چک کرد و یا دوباره آن را تنظیم کرد.

در ادامه، این سیستم را می توان بدون برنامه و طرح قبلی تنظیم کرد، تنها در موردی که بیمار به علت نبود مشکلات رژیم و یا در موردی که این عوارض مثل استفراغ و اسهال و تهوع و انسداد وجود دارد، از کاهش وزن دست می کشد.

در حالی که از باد کردن هم استفاده می شود، تنها حدود 1.5 سی سی می بایست در زمان داده شده تزریق شود. توصیه شده که به بدن فرصت بدهیم تا به آرامی و بطور پیوسته با آن هماهنگ شود. فقط در موردی که مقدار تزریق شده خیلی کم است، تنظیمات بیشتر می تواند حدود 3 یا 4 هفته بعد انجام شود. هنگامی که عوارض خاصی همانند استفراغ، اسهال، تهوع و انسداد رخ می دهد، توصیه شده که باد سیستم کاملا تخلیه شود. وقتی که عوارض تحت کنترل است، سیستم را می توان دوباره باد کرد، البته تنها حدود 1.5 سی سی و در زمان مشخص.

اشعه ی ایکس

موارد مهم مشخصی وجود دارد که باید قبل و بعد از هر تنظیمی لحاظ شوند. یکی از این موارد بلع باریوم است و مورد دیگر فلوروسکوپی مستقیم است که وضعیت مری را در مورد حرکت و اندازه، کنترل می کند و مورد بعد عبور وسیله از راه استوما است.

هدف

این قدم بعدی روش تنطیم است که زمانی انجام می شود که بیمار فورا به آن نیاز دارد. اهداف آن عبارتند از:
  • روند صحیح کاهش وزن
  • پیشگیری از استفراغ و امکان دریافت غذاهای سفت و غیر آبکی
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

خم به جلو با کابل

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

کشش فوقانی بدن با صندلی

حرکت دادن توپ تمرین به عقب و جلو

تمرین با کتل بل

وزنه برداری دو ضرب

Top