سیستم جراحی لپ باند ویژگی منحصر به فردی برای تنظیم دارد. خانم باردار می تواند آن را تنظیم کند تا با افزایش تقاضای مربوط به بچه در حال رشد خود تطابق داشته باشد. بعلاوه اگر فردی احساس کند که وزن مناسبی دارد و بخواهد الان جلوی افزایش وزن را بگیرد، می تواند آن را تنظیم کند. تنظیم کردن آن دشوار نیست. یعنی وقتی حلقه برای اولین بار در اطراف معده قرار داده می شود، به لوله ی که دوباره به پورت در دسترس وصل می شود، مرتبط می باشد و در زیر پوست شکم ثابت می شود. از طریق این پورت در دسترس و لوله، سطح داخلی حلقه می تواند باد شود و یا این که خالی شود. بنابراین، اگر فردی ببیند که وزنش به طور معنی داری کم نشده است، می تواند آن را سفت کند و بالعکس این روند هم صدق می کند. این کار اساسا با افزایش و یا کاهش میزان سالین درون این سطح انجام می شود. روش تنظیم جراحی لپ باند بیمار را قادر می سازد تا حداکثر نتایج را از تجربیات مربوط به جراحی لپ باند بدست بیاورد.

گاستروستنومتر

سنسور الکتریکی است که با هدف کالیبراسیون اندازه ی سوراخ (استوما) به کار می رود. از ط ریق این وسیله بیمار می تواند دو مورد را متوجه شود. یکی مقدار سی‌سی است که باید باد شود، پس می توان اندازه ی ایده‌آل استوما را بدست بیاورد. مورد دوم اطلاعات مربوط به قرار گیری خود باند است. این امر می تواند هر مشکلی در رابطه با جابجایی حلقه را اصلاح کند.

کی و به چه مقداری آن را باد کنیم؟

در چند هفته ی اول پس از جراحی، اندازه ی استوما ممکن است به علت ورم موقت آن کاهش یابد. این یکی از مهمترین دلایلی است که جراح گزینه ای را برای خالی کردن سیستم در زمان جراحی در نظر می گیرد.

نیمی از مقادیر کلی سالین مورد نیاز برای رسیدن به حد ایده آل کالیبراسیون قابل تزریق است. از راه لوله ی کالیبراسیون، اگر مسیر ایمنی وجود داشته باشد، می توان بیشتر آن را چک کرد و یا دوباره آن را تنظیم کرد.

در ادامه، این سیستم را می توان بدون برنامه و طرح قبلی تنظیم کرد، تنها در موردی که بیمار به علت نبود مشکلات رژیم و یا در موردی که این عوارض مثل استفراغ و اسهال و تهوع و انسداد وجود دارد، از کاهش وزن دست می کشد.

در حالی که از باد کردن هم استفاده می شود، تنها حدود 1.5 سی سی می بایست در زمان داده شده تزریق شود. توصیه شده که به بدن فرصت بدهیم تا به آرامی و بطور پیوسته با آن هماهنگ شود. فقط در موردی که مقدار تزریق شده خیلی کم است، تنظیمات بیشتر می تواند حدود 3 یا 4 هفته بعد انجام شود. هنگامی که عوارض خاصی همانند استفراغ، اسهال، تهوع و انسداد رخ می دهد، توصیه شده که باد سیستم کاملا تخلیه شود. وقتی که عوارض تحت کنترل است، سیستم را می توان دوباره باد کرد، البته تنها حدود 1.5 سی سی و در زمان مشخص.

اشعه ی ایکس

موارد مهم مشخصی وجود دارد که باید قبل و بعد از هر تنظیمی لحاظ شوند. یکی از این موارد بلع باریوم است و مورد دیگر فلوروسکوپی مستقیم است که وضعیت مری را در مورد حرکت و اندازه، کنترل می کند و مورد بعد عبور وسیله از راه استوما است.

هدف

این قدم بعدی روش تنطیم است که زمانی انجام می شود که بیمار فورا به آن نیاز دارد. اهداف آن عبارتند از:
  • روند صحیح کاهش وزن
  • پیشگیری از استفراغ و امکان دریافت غذاهای سفت و غیر آبکی
 

ادامه این موضوع

آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند

بیماری که می خواهد تحت جراحی لپ باند قرار بگیرد، باید برای آن آماده شود و بتواند تغییراتی را که در سبک زندگی وی ایجام می شود، بپذیرد. چون این تغییرات باعث اثربخشی بهتر این روش جراحی می شوند. آمادگی روحی و روانی در جراحی کاهش وزن نقش مهم و کلیدی دارد.

آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟

آیا شما تصمیم گرفتید که پس از آزمایش بقیه ی روش های جراحی کاهش وزن، حالا از جراحی لپ باند استفاده کنید؟ پی آمد مثبت و بازخورد مناسب دیگران که این جراحی را انجام داده اند، می تواند بر روی تصمیم شما اثر گذار باشد.

بارداری و جراحی لپ باند

در تمامی روش های جراحی کاهش وزن، از بخشی از بدن استفاده می شود. بدن باید به تغییرات جدید در این سیستم عادت کند. در جراحی لپ باند با هدف کاهش وزن لازم است ملاحظات مشخصی در مورد باردار بودن زن اتخاذ شود.

پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند

دوره ی فوری پس از جراحی بسیار مهم است، در این دوره مواردی وجود دارد که باید در مورد آن ها احتیاط کنیم. بیمار باید از تمام قواعد مطرح شده توسط پزشکان و یا جراحان در مورد مراقبت جسمی، رژیم، دارو و ورزش پیروی کنند.

پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی

جراحی لپ باند اساسا برای درمان چاقی استفاده می شود. یک روش به کار بردن حلقه در معده است که قابل تنظیم هم می باشد و این حلقه در بخش بالایی معده قرار می گیرد، توجه کنید که این کار با یک روش جراحی تهاجمی انجام می شود. ولی این جراحی دشوار نیست. درحالیکه، فردی که تحت جراحی مشابه قرار می گیرد، می بایست دانش کافی در مورد روند پیش از جراحی، حین جراحی و پس از جراحی داشته باشد.

روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟

لپ باند وسیله ی سیلیکونی است که به دور بخش انتهایی و بالایی معده پیچیده می شود تا کیسه ای را ایجاد کند که مقدار غذایی را که شما میل می کنید کم کند، و سبب می شود تا شما احساس سیری داشته باشید، بنابر این به شما کمک می کند تا بتوانید وزنتان را کم کنید.

روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند

بازتوانی پس از روش جراحی لپ باند مرحله ی مهمی است و تمام موارد باید در این روند لحاظ شود. همواره بهتر است که به جای آن که تحت تاثیر چیزی باشیم که می توان به راحتی از آن دوری کرد، در حالت محافظت شده (گارد) باشیم.

عوارض جراحی لپ باند

هیچ روش جراحی نمی تواند بدون عوارض باشد و هر روش جراحی عوارض خاص خودش را دارد. این عوارض ممکن است در اثر خود بیماری باشد و یا بعلت روند جراحی رخ دهد. علت آن هر چه که باشد، می بایست قبل از آن که اتفاقی رخ دهد، مراقبت کافی برای بیمار انجام شود.

مزایای روش جراحی لپ باند

تمام انواع جراحی ها طرفداران خود را دارد. در حالی که، ویژگی هایی همچون قابل تنظیم بودن، برگشت پذیری و ایمنی باعث شده که جراحی لپ باند، پس از جراحی، دوره ی بازتوانی کوتاهی داشته باشد. این موارد و تعدادی از سایر مزایای روش جراحی لپ باند، این روش را به یکی از مطلوب ترین روش ها تبدیل کرده است.

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها

وسیله جراحی لپ باند، سیستم حلقه دار قابل تنظیمی است که به افراد چاق کمک می کند تا با کاهش ظرفیت معده، وزن خود را کاهش دهند. این روش کاملا بی خطر است، و تکنیک ساده ای دارد که به طور موثری کار می کند.

Top