متاسفانه چاقی یک مشکل بسیار شایع می باشد. عوارض چاقی زیاد است و ناراحت کننده می باشد و در تمام جنبه های زندگی می تواند اثرگذار باشد، شامل حالات روحی، جسمانی و اجتماعی. چاقی به یکباره ایجاد نمی شود. مسائل روحی و روانی در چاقی نقش بسیار مهمی دارند، به طوری که مسائل عاطفی منفی ممکن است الگوهای جسمانی مهمی را ایجاد کند. ترس، ناراحتی و آسیب دیدگی و خستگی می تواند با فکر مثبت و تمرین در این زمینه از بیمار دور شوند.

باید جلوی حالات معمول روحی و عاطفی گرفته شود و وقتی بیمار می خواهد جراحی لپ باند برای کاهش وزن انجام دهد، این روحیات در وی ارزیابی شوند. اگر بیمار نتواند احساسات خود را کنترل کند، گزینه جایگزین مناسبی را باید برای اداره ی ناراحتی ها و مشکلات پیدا کرد و این امر ضروری است. برخی آمار و ارقام نشان می دهد که بسیاری از بیمارانی که جراحی لپ باند را برای کاهش وزن انجام می دهند، به علت مشکلات عاطفی به جای پرخوری به سراغ سوء مصرف الکل می روند.

بسیار ترسناک و تکان دهنده است وقتی که بیمار چاق از نظر پزشکی برای این جراحی تائید می شود. تغییرات مشخص کاهش وزن، هم از نظر ظاهری و هم از نظر وضعیت زندگی می باشد. زمانی جراحی لپ باند در کاهش وزن موفقیت آمیز است که بیمار از نظر روحی و روانی برای این جراحی آماده شود و این مسئله برای جراحی بسیار مهم می باشد. خود جراح قبل از شروع جراحی، آمادگی روحی و روانی بیمار را ارزیابی می کند.

باید ذهن بیمار از تمام مسائل منفی پاکسازی شود و این یک روش دائمی است که می توان تغییرات اصلی را در زندگی وی ایجاد کرد. احساس ترس، نگرانی در مورد شکست جراحی که به وی آسیب بزند و عصبانیت بیمار، همه و همه باید دور شوند. زندگی سالم تنها با داشتن روح و روان سالم میسر می شود.

آمادگی های عاطفی

می دانیم که بیمارانی که جراحی لپ باند برایشان انجام می شود، از نظر جسمانی در وضع مطلوبی قرار می گیرند ولی می بایست قبل از انجام این جراحی، از نظر ذهنی و روانی آماده شوند. چون در این روش جراحی عوارض زیادی وجود دارد، این مسئله بیشتر خود را نشان می دهد، عوارضی مثل، لغزیدن و بزرگ شدن پاوچ معده، که سوزش سر دل و استفراغ می دهد ( این مشکل همانند سایر جراحی ها می باشد). نکته مهم پی بردن به وضعیت روحی و روانی بیمار است که باعث می شود وی در ادامه ی روند کاهش وزن مداوم بتواند تصمیم گیری مناسبی داشته باشد. بخش مسئول عواطف که در ساختار مغز داریم تمام این تصمیمات را می گیرد.

تعهد برای موفقیت

می بایست به بیمار گفته شود که این جراحی مناسب است و بیمار باید از نظر تغییرات سبک زندگی آماده شود مثل رژیم غذایی، ورزش و ویزیت منظم توسط جراح برای انجام تنظیمات دستگاه. این الزامات برای کاهش وزن نیازمند زمان بیشتری است که ممکن است بر روی شرایط پیرامون بیمار اثرگذار باشد. پس این امر باعث می شود که بیمار در ابتدا ناراحت باشد ولی می تواند بر این مسائل غلبه کند.

تمرینات منظم

در طی جراحی کاهش وزن، انجام ورزش و تمرینات یک رکن مهم می باشد. تمرینات و ورزش باعث بازسازی مجدد عضلات می شود و می تواند وضعیت جسمانی را به نحو بهتری تنظیم کند. بیمار می بایست واقع بین باشد و تلاش کند تا با ورزش و تمرینات سازگاری پیدا کند. این کار می تواند در رژیم غذایی، کاهش وزن و تقویت عضلات هم مفید باشد، ممکن است دستخوش تغییراتی هم بشود.

در ابتدا افراد نزدیک بیمار این تغییرات را در ظاهر وی متوجه می شوند و سایرین در آغاز به راحتی متوجه این تغییرات نمی شوند. بیمار می بایست برای پذیرش وقایع پیرامون خود و احساساتی که در کل روند کاهش وزن دیده می شود، آماده شود. اگر آن ها نقش پویایی در کاهش وزن داشته باشند، سیستم جراحی لپ باند در تمام مراحل از آن ها حمایت می کند. سیستم جراحی لپ باند وسیله قدرتمندی برای جراحی کاهش وزن است و می تواند به طور معجزه آسایی اثر کند.
 

ادامه این موضوع

آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟

آیا شما تصمیم گرفتید که پس از آزمایش بقیه ی روش های جراحی کاهش وزن، حالا از جراحی لپ باند استفاده کنید؟ پی آمد مثبت و بازخورد مناسب دیگران که این جراحی را انجام داده اند، می تواند بر روی تصمیم شما اثر گذار باشد.

بارداری و جراحی لپ باند

در تمامی روش های جراحی کاهش وزن، از بخشی از بدن استفاده می شود. بدن باید به تغییرات جدید در این سیستم عادت کند. در جراحی لپ باند با هدف کاهش وزن لازم است ملاحظات مشخصی در مورد باردار بودن زن اتخاذ شود.

پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند

دوره ی فوری پس از جراحی بسیار مهم است، در این دوره مواردی وجود دارد که باید در مورد آن ها احتیاط کنیم. بیمار باید از تمام قواعد مطرح شده توسط پزشکان و یا جراحان در مورد مراقبت جسمی، رژیم، دارو و ورزش پیروی کنند.

پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی

جراحی لپ باند اساسا برای درمان چاقی استفاده می شود. یک روش به کار بردن حلقه در معده است که قابل تنظیم هم می باشد و این حلقه در بخش بالایی معده قرار می گیرد، توجه کنید که این کار با یک روش جراحی تهاجمی انجام می شود. ولی این جراحی دشوار نیست. درحالیکه، فردی که تحت جراحی مشابه قرار می گیرد، می بایست دانش کافی در مورد روند پیش از جراحی، حین جراحی و پس از جراحی داشته باشد.

تنظیمات روش جراحی لپ باند

تنظیمات روش جراحی لپ باند با استفاده از گاستروتنومتر انجام می شود، باید بدانیم کی باد شود، چقدر و چگونه باد شود و در مورد بررسی با اشعه ایکس باید مطلع باشیم. این ویژگی تنظیمی، جراحی لپ باند را به موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش تبدیل کرده است.

روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟

لپ باند وسیله ی سیلیکونی است که به دور بخش انتهایی و بالایی معده پیچیده می شود تا کیسه ای را ایجاد کند که مقدار غذایی را که شما میل می کنید کم کند، و سبب می شود تا شما احساس سیری داشته باشید، بنابر این به شما کمک می کند تا بتوانید وزنتان را کم کنید.

روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند

بازتوانی پس از روش جراحی لپ باند مرحله ی مهمی است و تمام موارد باید در این روند لحاظ شود. همواره بهتر است که به جای آن که تحت تاثیر چیزی باشیم که می توان به راحتی از آن دوری کرد، در حالت محافظت شده (گارد) باشیم.

عوارض جراحی لپ باند

هیچ روش جراحی نمی تواند بدون عوارض باشد و هر روش جراحی عوارض خاص خودش را دارد. این عوارض ممکن است در اثر خود بیماری باشد و یا بعلت روند جراحی رخ دهد. علت آن هر چه که باشد، می بایست قبل از آن که اتفاقی رخ دهد، مراقبت کافی برای بیمار انجام شود.

مزایای روش جراحی لپ باند

تمام انواع جراحی ها طرفداران خود را دارد. در حالی که، ویژگی هایی همچون قابل تنظیم بودن، برگشت پذیری و ایمنی باعث شده که جراحی لپ باند، پس از جراحی، دوره ی بازتوانی کوتاهی داشته باشد. این موارد و تعدادی از سایر مزایای روش جراحی لپ باند، این روش را به یکی از مطلوب ترین روش ها تبدیل کرده است.

وسایل جراحی لپ باند و روش کار آن ها

وسیله جراحی لپ باند، سیستم حلقه دار قابل تنظیمی است که به افراد چاق کمک می کند تا با کاهش ظرفیت معده، وزن خود را کاهش دهند. این روش کاملا بی خطر است، و تکنیک ساده ای دارد که به طور موثری کار می کند.

Top