ادامه موضوع

آمادگی روحی و روانی برای انجام جراحی لپ باند
تنظیمات روش جراحی لپ باند
پیش از جراحی لپ باند – آماده شدن برای جراحی
آیا جراحی لپ باند برای شما مناسب است؟
روش جراحی لپ باند چگونه انجام می شود؟
مزایای روش جراحی لپ باند
عوارض جراحی لپ باند
پس از انجام روش جراحی کاهش وزن لپ باند
روند بازتوانی پس از جراحی لپ باند
بارداری و جراحی لپ باند

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
دستگاه لپ باند

از آن جهت که در جهان، چاقی روز به روز در حال افزایش است، باید این مشکل حل شود. روش حل این مشکل هم انجام جراحی لپ باند است. این وسیله به طور مشخصی اندازه ی معده را کم می کند و به افراد چاق کمک می کند تا مقدار کمی غذا بخورند و وزنشان هم کم شود. این وسیله در دو سایز طراحی شده است، از طرفی بسیار منعطف است. دستگاه های جراحی لپ باند AP-L و AP-S آخرین مدل هایی هستند که بر اساس اندازه های گوناگون ساخته شده اند و به ترتیب حجم حدود 14 و 10 میلی لیتر دارند. تنظیمات مختلفی دارند تا برای هر فرد قابل استفاده باشد.

وسیله ی جراحی لپ باند مناسب برای هر فرد

یک سری مشخصات وجود دارد که فرد برای جراحی لپ باند واجد الشرایط می شود. اگر حجم توده ی بدنی (BMI) 40 باشد و وزن مزدانه 5’9”، 271 Ibs است و وزن زنانه 5’4”، 233 Ibs (یکی از تقسیم بندی ها بر اساس جدول وزن ایده آل است) باشد، در این صورت برای انجام جراحی لپ باند واجدالشرایط هستند. اگر زن و مرد علاوه بر چاقی، مشکلات طبی دیگری هم داشته باشند، به ترتیب مرد و زن باید وزن 237 و 175 Ibs داشته باشند تا شرایط جراحی لپ باند را داشته باشند. ولی قبل از انجام جراحی کاهش وزن لپ باند، شما باید یک سری آزمون ها و بررسی ها را انجام دهید.

برخی از آزمون های پیش از عمل برای جراحی لپ باند شامل تصویر برداری با اشعه ی ایکس، گاستروسکوپی (مشاهده معده)، و سایر روش های تصویر برداری می باشد که برای این جراحی استفاده می شوند. این وسیله در بالغینی قابل استفاده است که روش های دیگر کاهش وزن را انجام داده اند ولی نتیجه ای نگرفته اند مثل، ورزش های متعدد، رژیم غذایی و قرص های کاهنده وزن و برنامه هایی برای تغییرات در شیوه ی زندگی.

کارکرد روش جراحی لپ باند

وسیله ی جراحی لپ باند نوعی لاستیک سیلیکونی قابل تنظیم به صورت حلقه در معده است که با جراحی لاپاراسکوپی در اطراف معده پیچانده می شود. قبل از انجام این روش جراحی، بیمار تحت بی هوشی عمومی قرار می گیرد. در ادامه پزشک برش کوچکی را بر روی شکم بیمار ایجاد می کند. از راه این برش، وسیله ای در اطراف بخش بالایی انتهایی معده قرار می گیرد، درست در زیر دیافراگم و ناحیه ی را از بقیه معده جدا می کند. این بخش، معده ی جدید بیمار است. حلقه با بالون های سیلیکونی کوچک پر می شود. لوله در زیر پوست برای تنظیم پورتی که بالون ها را به هم وصل می کند، قرار داده می شود. بالون ها با محلول سالین پر می شوند، تا حلقه (نوار) سفت شود، و به معده فشار وارد می کند. این فشار، ظرفیت معده را کم می کند و مقدار دریافت غذا را کنترل می کند.

کل این روند جراحی حدود 1 ساعت طول می کشد. پس از جراحی، باید بیمار به دقت توسط پزشک بررسی شود و دستورات پزشک هم دقیقا اجرا شود. در طول هفته ی اول پس از جراحی، نباید بیمار فعالیت های زیاد و شدیدی داشته باشد و به هیچ وجه اشیای سنگین بلند نکند. رژیم مایعات برای 2 هفته ی اول باید استفاده شود، پس وسیله در محل خود حفظ می شود و بیمار می تواند زمان کافی داشته باشد تا از این وسیله استفاده کند. جراح مکمل های ویتامینی برای بیمار توصیه می کند تا بتواند کم کم غذاهای سفت و غیر آبکی مصرف کند. بیمار باید هر روز ورزش کند تا تون عضلانی وی در وضع خوبی باشد و بتواند وزن خود را کاهش دهد.

عوارض

برخی عوارض ممکن است در زمان جراحی و یا پس از آن رخ دهد مثل خونریزی داخلی، لغزیدن نوار (حلقه)، فرسایش لپ باند، سوراخ شدن معده، نشت سالین و مشکلات سیستم معده ای – روده ای. بیمار می تواند برای انجام تنظیمات دستگاه، پیش جراح برود.
این نکته مهم است که در 2 سال اول پس از جراحی (لپ باند)، اکثر بیماران 60 درصد وزن بدن خود را کم می کنند.
 
 
دسته بندی
جراحی‌ چاقی مرضی » لپ باند
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

کشش پشت بازو با سیم کش و نیمکت شیب دار

کشش فوقانی بدن با صندلی

پرس شانه با سیم کش

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

پرس با کتل

حالت ایستاده

Top