برخی از پزشکان سایت

لیست موضوع ها

دیابت و بهداشت دهان و دندان

اگر به دیابت مبتلا هستید، لازمست بدانید که این بیماری می تواند به چشم ها، اعصاب، کلیه ها و قلب و سایر قسمت های بدن آسیب برساند. ابتلا به بیماری دیابت مقاومت بدن شما را در برابر عفونت ها کم و روند بهبودی زخم را کند می کند.

تاج های دندانی

تاج دندانی یک پوشش یا کلاهک (cap) به شکل دندان است که روی دندان را می پوشاند تا شکل، اندازه، ظاهر و قدرت آنرا تجدید کند. تاج، زمانی که سر جایش سیمان شود روی دندان را تا خط لثه کاملا می پوشاند.

آناتومی دندان

همانطور که می دانید وظیفه دندان خردکردن و جویدن غذا است. دندان های نیش غذا را پاره کرده و دندان های صاف و بزرگ آسیا غذا را خرد می کنند.

دندان درد چیست؟

دندان دردها معمولا بدلیل آسیب بافتی یا حساسیت دندان ایجاد می شوند. آسیب می تواند به صورت پوسیدگی دندان باشد. درد دندان دردیست که داخل یا اطراف دندان بوجود می آید. معمولا درد از درون دندان یا اطراف لثه و استخوان ناشی می شود. دندان درد می تواند ثابت و یا متناوب بوده و بطور خود به خود و یا بدلیل یک محرک بوجود بیاید.

بهداشت دهان و دندان چیست؟

اگر لثه ها در زمان مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن دچار خونریزی یا صدمه می شوند یا بوی بد دهان برای مدتی طولانی وجود داشته باشد، توصیه می شود که به دندانپزشک مراجعه نمایید.

 
 

برخی از تمرینات

خم شدن به پهلو با میله هالتر

وزنه برداری دو ضرب

پرس سرشانه - مخالف جاذبه

پرس شانه با هالتر

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

حرکت با طناب

Top