ادامه موضوع

مراجعه به دندانپزشک - معاینه دندانپزشکی چه مواردی را در بر دارد؟
کشیدن دندان های عقل
انواع تصویربرداری از دندان با اشعه X
کشیدن دندان
جرم گیری دندان ها
سفید کردن دندان ها
درباره اشعه ایکس دندانی
انواع پرکننده ها-مواد ترمیمی دندان
مراقبت از دندان‌ها قبل، حِين و پس از دوران بارداري
دندان عقل چیست؟
دندان درد چیست؟
بهداشت دهان و دندان چیست؟

شبکه های اجتماعی مربوط

 

برخی از پزشکان سایت

 
در میان طیف گسترده محصولات بهداشتی دهان و دندان چگو.نه می توان محصول مناسب را انتخاب نمود؟

انتخاب خمیردندان و مسواک و دهان‌شویه مناسب، مستلزم آگاهی افراد از بهداشت دهان و دندان است.

خمیردندان

در میان انواع خمیر دندان موجود در بازار، راحت ترین کار مشورت با دندانپزشک یا بهداشتیار دهان و دندان در انتخاب نوع مناسب است.
بعد از مشورت با انها و آشنایی با الزامات بهداشت دهان، به دنبال محصولاتی در رده موردنظر باشید (برای مثال، در میان برند های جلوگیری از جرم دندان یا برند های خمیر دندان ضد حساسیت).
از خمیردندان های حاوی فلوراید استفاده کنید. این نوع خمیردندان ها در جلوگیری از کرم خوردگی موثرند. دهان شویه های حاوی فلوراید به جز در کودکان زیر 6 سال که ممکن است دهان شویه را بخورند، پیشنهاد می شود.

در پایان، سلیقه افراد نیز در این میان موثر است. خمیر دندانی را انتخاب کنید که مزه مناسب تر و احساس بهتری برای شما به همراه دارد. ژل یا خمیر دندان، طعم نعنا یا همیشه سبز، همگی تاثیر مشابهی دارند. اگر متوجه شدید که بعضی مواد متشکله خمیر دندان ها باعث تحریک دهان، لثه یا لب می شوند، یا دندانتان بیش از گذشته حساس شده، خمیر دندانتان را تغییر دهید. در صورت تداوم مشکل، به دندانپزشک مراجعه کنید.

مسواک

یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر در انتخاب مسواک، الیاف آنست. اغلب دندانپزشکان مسواک های نرم بویژه برای افراد دارای دندان های حساس را توصیه می کنند. افراد مسن و کودکان نیز باید از مسواک نرم استفاده کنند. در از بین بردن پلاک های دندان مسواک های دارای الیاف سخت و خشک موثر تر نبوده و ممکن است باعث صدمه به دندان یا لثه نیز بشوند.

مسواکی را انتخاب کنید که با اندازه دهان تناسب داشته و در یک لحظه بتواند یک یا دو دندان را در بر بگیرد. برای کودکان یا نوزادان، مسواک هایی با سر بسیار کوچک انتخاب کنید.

با توجه به نکات گفته شده اگر هنوز هم در انتخاب مسواک دچار تردید هستید یا می خواهید مسواکی با شکل خاص و متناسب دهان خود انتخاب کنید می توانید از یک دندانپزشک یا بهداشتیار دهان و دندان کمک بگیرید.
مسواک را باید هر سه ماه یک بار یا در صورت فرسودگی، زودتر تعویض نمود. (الیاف پهن یا کج شده در مسواک نشان دهنده لزوم تعویض مسواک است).
 
 
دسته بندی
درباره دهان و دندان » دانستنی‌های دهان و دندان
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

وبلاگ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخش داخلی با کابل

بلند کردن هالتر روی نیمکت شیب دار

پرس شانه با کابل

پرس سینه با تخته

کرانچ با سیم کش

به پهلو

Top