ادامه موضوع

ایمپلنت های دندانی
متخصص ارتودنسی و دستگاه های متحرک و پلاک ها
ارتودنسی دندان چیست؟
پُر کردن دندان
ایمپلنت دندان چیست؟
انواع دندان مصنوعی
سفید کردن دندان
بررسی اجمالی بریج دندانی به جای دندان از دست رفته
 

برخی از پزشکان سایت

 
پیشرفت در تکنولوژی این امکان را برای هر کسی فراهم کرده که نامزد ایمپلنت های دندانی باشد. دندان از دست رفته می تواند باعث شرم در فرد شده و یا نحوه صحبت کردن و جویدن وی را متاثر کند.

راه حل قدیمی برای دندان های از دست رفته دندان مصنوعی ، بریج، و تاج بودند، اما این راه حل ها تنها نتایج کوتاه مدت ارائه می کنند و حفظ آنها به سختی صورت می گیرد.
ایمپلنت های دندانی راحت، طبیعی بوده و جایگزینی برای دندان طبیعی هاستند. ایمپلنت نه تنها بافت استخوان را حفظ می کنند بلکه، کارکرد و ظاهرشان همانند دندان طبیعی است و فرد را قادر می سازند که به راحتی صحبت کرده و غذا بخورد.

در طول مشاوره ایمپلنت، دکتر دهان فرد را ارزیابی و بهترین روش ایمپلنت برای تامین نیاز فرد را مشخص می کن . ایمپلنت یک گزینه مناسب برای بسیاری از بیماران است و حتی بر روی بیماران مبتلا به دیابت ، سرطان و بیماری های قلبی نیزانجام شده است.

بیمارانی که دارای هر یک از بیماری های زیر هستند باید به در مورد گزینه های مناسب با دندانپزشک مشورت نمایند.

کارهای دندانپزکی قبلی-
ایمپلنت می تواند دندان های مصنوعی یا بریج های قبلی را تقویت کرده و یا جایگزین آنها گردد. 

از دست دادن استخوان- تا زمانی که استخوان به اندازه کافی در این منطقه وجود دارد ، ایمپلنت های دندانی هم ممکن است موفقیت آمیز باشند. در صورتی که استخوان به اندازه کافی وجود ندارد، روش های پیوند استخوان ممکن است قبل از ایمپلنت لازم باشد.

وضعیت پزشکی فرد- فرد باید در مورد هر دارو یا شرایط پزشکی موجود با دکتر خود مشورت کند. به طور کلی، اگر فرد می تواند کار معمول دندانپزشکی را تحمل کند می تواند ایمپلنت نیز بنماید.

بیماری های لثه- بیماری لثه می تواند روی موفقیت ایمپلنت تاثیر بگذارد. بیماری متوسط تا شدید لثه ممکن است درمان قبل از قرار دادن ایمپلنت را ضروری کند.

سیگار کشیدن- در مورد تعداد دفعات سیگار کشیدن با دکتر خود مشورت کنید. به طور کلی سیگار کشیدن می تواند موفقیت ایمپلنت و همچنین بهداشت دهان و دندان را متاثر کند.
 
 
دسته بندی
درمان بیماری‌های دهان و دندان » درمان
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

پرس سینه با تخته

تمرین با کتل بل

حالت ایستاده

کشش تسمه

حرکت صلیبی

کرانچ با توپ بوسو

Top