ادامه موضوع

ایمپلنت های دندانی
ارتودنسی دندان چیست؟
پُر کردن دندان
ایمپلنت دندان چیست؟
انواع دندان مصنوعی
سفید کردن دندان
آیا ایمپلنت های دندانی برای من مناسب است؟
بررسی اجمالی بریج دندانی به جای دندان از دست رفته
 

برخی از پزشکان سایت

 
متخصص ارتودنسی

وقتی که بیماران در مورد ارتودنسی فکر می کنند، اولین چیزی که در ذهن آن ها می آید، بریس (محافظ) می باشد. در حالی که ارتودنسی چیزی فرای بریس است. متخصصین این رشته در مورد وضعیت های دندان ها مطلع هستند که می توان آن ها را در جای مناسبی قرار داد و حرکاتی را که در آینده لازم دارند ایجاد کنند، پس عملکرد گاز زدن لقمه در بیمار به طور کامل بررسی می شود.

دستگاه های شفاف متحرک

دندانپزشک شما که در کارهای زیبایی کار می کند، ممکن است گزینه های ارتودنسی در دسترسی را برای تقویت دندان های شما در ذهن داشته باشد، شامل بریس های معمولی (که سیم و قلاب دارند) تا بریس های نامرئی (دستگاه های شفاف متحرک دندانپزشکی). هر یک از این روش ها، قیمت و طول درمان متفاوتی دارند و بر حسب هر بیمار متفاوت هستند. از دندانپزشک خود در مورد تناسب هر درمان و مزیت آن برای خودتان بپرسید.

دستگاه های متحرک شفاف ارتودنسی (پلاک)

با این روش دندان های بیمار بدون سیم و یا قلایی که در روش های سنتی داریم تقویت می شود. دستگاه های متحرک که شامل بخش های شفافی هستند، قاشقک های قابل برداشتی است که بر روی دندان ها قرار می گیرد تا آن ها را تقویت کند. بیمار از هر یک از این قاشقک ها باید مدت زیادی استفاده کند. – معمولا در حدود 20 ساعت در روز برای 2 هفته – در واقع پیش از این که بیمار بتواند از قاشقک بعدی استفاده کند. در اکثر وضعیت ها، دستگاه متحرک می تواند دندان ها را در هر حالتی بین 6 تا 18 ماه تقویت کند.

این دستگاه ها برای بیمارانی که فشردگی دندانی خفیف تا متوسط دارند و یا فضای کمی برای دندان ها دارند، مناسب است. آن ها ممکن است برای بیمارانی مناسب باشد که فشردگی دندانی شدیدی دارند. در حالی که پلاک ها می توانند قرار گیری نامناسب خفیف دندان ها را اصلاح کنند، بیمارانی که دبری های شدید تر داشته باشند، ممکن است به درمان های ارتودنسی پیشرفته تری نیاز داشته باشند.

بر خلاف بریس های قدیمی و متداول، قاشقک ها را می توان برای مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و یا غذا خوردن خارج کرد. به علت آن که این قاشقک ها شفاف هستند، بیمار می تواند این نوع درمان ارتودنسی را بدون ناراحتی های رایجی که در مورد بریس های با کاربرد دائم دیده می شود، تحمل کند.

اگر چه هزینه های درمان برای دستگاه های متحرک معمولا به دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی بستگی دارد، ولی باید بدانیم که قیمت آن ها از بریس ها بیشتر است. اگر بیمار نتواند به درستی از قاشقک ها استفاده کند و یا آن ها شل شوند، اگر قاشقک های جدیدی نیاز باشد، هزینه های اضافی هم ممکن است لازم شود.
 
 
دسته بندی
درمان بیماری‌های دهان و دندان » درمان
 

جستجوی پزشک

 
تخصص
استان/شهر
منطقه
 
 
نام پزشک
حداقل۳ حرف
استان/شهر
 

پرسش و پاسخ های مربوط

 

برخی از تمرینات

چرخاندن صفحه هالتر

خم به جلو با دمبل – پیشانه چسبیده به نیمکت

حرکت با طناب

به پهلو

پرس پشت بازو نشسته

هالتر روی تخت شیب

Top