برخی از پزشکان سایت

لیست موضوع ها

میلیا

میلیا اغلب بر روی بینی و گونه های نوزادان دیده می شود. علت اصلی ایجاد میلیا انسداد فولیکول ها به وسیله بخش های مرده پوست یا کراتین است. میلیا اغلب بر روی بینی و گونه های نوزادان دیده می شود. علت اصلی ایجاد میلیا انسداد فولیکول ها به وسیله بخش های مرده پوست یا کراتین است. کراتین در داخل پوست به دام می افتد و چون راه فراری ندارد.

گریه نوزاد و کولیک

اگر برای کودک شما تشخیص کولیک داده شود جای نگرانی نیست، چرا که کولیک در نوزادان تازه متولد شده بسیار معمول است. هیچ جای نگرانی در مورد تاثیر این وضعیت بر روی نوزاد وجود ندارد.

کلاه گهواره

کلاه گهواره (Cradle cap) یک بیماری التهابی خفیف است که در نوزادان تازه متولد شده دیده می شود. این بیماری یک نوع درماتیت سبورئیک است که پوست سر، پوست صورت، بینی، ابروها، چین های پوستی تنه، بینی و گوش ها را درگیر می کند. علت اصلی بیماری کلاه گهواره تولید بیش از حد چربی توسط غده سباسه است.

تشنج ناشی از تب

تشنج ناشی از تب معمولا بی ضرر است و نشانه ای از یک مشکل مستمر یا بلند مدت نیست. این نوع تشنج در کودکان بین سنین 6 ماه تا 6 سال شایع است.

تغذیه با شیر مادر

تغذیه کودک با شیر مادر مهم ترین نقش مادری است. کودک باید سینه مادر را به طور مناسب بگیرد تا طی تغذیه با شیر مادر، شیر کافی بخورد.

دستورالعمل تغذیه نوزاد با شیر خشک

تغذیه نوزاد تازه متولد شده شامل مقادیر زیادی از انواع شیرخشک است که بخشی از آن توسط والدین فراهم میشود. والدین باید بدانند که نوزادان باید با چه چیزهایی تغذیه شوند و با چه چیزهایی نباید تغذیه شوند. هر چند که این یک حقیقت است که در مقایسه با ترکیبات غذایی برای نوزاد، شیر مادر مناسب ترین و مفیدترین تغذیه برای کودک است، اما اگر مادر نمیتواند با شیر خود نوزاد را تغذیه کند میتواند از ترکیبات غذایی برای نوزاد استفاده کند.

نوزاد

به اطفالی با سن کمتر از یک ماه نوزاد گفته می‌شود. داشتن نوزاد شرایط بسیار دشواری برای والدین است، به خصوص والدینی که برای اولین بار صاحب فرزند شده اند. ممکن است نوزاد سالم باشد اما تنها راه برقراری ارتباط برای او گریه کردن است و والدین باید در مورد شرایط و بهترین شیوه های راحت و آسوده نگهداشتن خود و نوزادشان آگاهی داشته باشند.

تب کودک

دمای طبیعی بدن یک فرد 98.6 درجه فارنهایت یا 37 درجه سانتیگراد است. بدن با بالا بردن درجه حرارت به عفونت پاسخ می دهد، این حالت به طور معمول تب نامیده می شود. تب یک بیماری نیست بلکه نشانه ای از یک عفونت زمینه ای و یا برخی از عوارض است.

 
 

برخی از تمرینات

پرس شانه با هالتر

تمرین با غلتک - غلتاندن به سمت خارج

دمبل روی نیمکت شیب دار

غلتاندن با هالتر از روی نیمکت

پرس سرشانه - مخالف جاذبه

کشش تسمه

Top