دعوا: دلایل اولیه

اختلاف نظر بین برادر و خواهرها بسیار رایج است. این اختلافات اغلب زمانی که یک موقعیت را ناعادلانه تشخیص می دهند یا وقتی از چیزی که حقشان می دانند دفاع می کنند شروع می شوند.

گاهی اوقات اختلافات بدلیل تفاوت دیدگاهها نسبت به یک موضوع خاص روی می دهند. به عنوان مثال، یک کودک بزرگتر ممکن است خواهر و برادر جوانترش را به روشی که فکر می کند بامزه است امتحان کند در حالیکه کودک جوانتر ممکن است آن را دوست نداشته باشد.
گاهی اوقات نیز خواهر و برادر برای جلب توجه والدین و یا تایید آنها به رقابت می پردازند.

خبر خوب

این نوع از اختلافات بخشی از فرایند بزرگ شدن در یک خانواده است. در واقع، می توان آنها را فرصتی بزرگ برای کودکان برای تمرین مهارت های اجتماعی به عنوان فرد بزرگسال دانست. با افزایش سن و افزایش مهارت های اجتماعی میزان دعوا بین کودکان کاهش می یابد.

هنگامی که اختلافات میان برادران و خواهران بطور منصفانه و بدون صدمه پایان بپذیرد، مهارت های حل مسئله مانند مذاکره در آنها رشد خواهد کرد. آنها همچنین اهمیت احترام به دیدگاه، حقوق، احساسات و دارایی های دیگران را یاد می گیرند.

یکی از نکات کلیدی برای کاهش دعواها بین خواهر و برادر ها کارهاییست که شما در زمانهای دیگر بجز زمان دعوا انجام می دهید. اینکارها شامل نشان دادن نحوه بکارگیری مهارتهای اجتماعی و احساسی و مدیریت احساس خشم، یاد اوری اهمیت گفتگو به آنها و کمک به یادگیری عادلانه بازی کردن به آنها می شود.
 
 
مجموعه
۱ تا ۳ سال » رفتار کودک

ادامه موضوع

Top