"به نظر می رسد کودک دو ساله من تمایل به استفاده از دستشویی دارد، اما معمولا قبل از این که کارش تمام شود از روی توالت بلند می شود و شلوغ بازی در می آورد و کف دستشویی را کثیف می کند. آیا کاری هست که من بتوانم در این مورد انجام دهم؟ یا ما فقط باید آموزش توالت رفتن را به وقتی موکول کنیم که او بزرگ تر شده باشد؟ "

تقریبا همه کودکان دو ساله از لحاظ بدنی خیلی فعال می باشند  و کودک شما نیز ممکن است یکی از این بچه های پر جنب و جوش باشد. هیچ اشکالی ندارد که شما آموزش توالت رفتن را به تأخیر بیندازید تا زمانی که برای کودک نشستن به مدت سه تا پنج دقیقه در دستشویی آسان تر شود. با این حال، چون شما در حال حاضر آموزش را آغاز کرده اید و او هم برای ادامه دادن روند یادگیری علاقه مند به نظر می رسد، بهتر است سعی کنید بر روی نگه داشتن او در محیط دستشویی متمرکز شوید.

بار بعد که کودک به دستشویی رفت، شما هم با او بروید و تمام مدت کنارش بمانید و سعی کنید او را با صحبت کردن، خواندن یک داستان، یک بازی ساده و سرگرم کننده یا هر راه دیگری که برایش جالب است سرگرم کنید تا تشویق شود در تمام مدت دفع مدفوع در دستشویی بماند. هر بار که او موفق شود به اندازه کافی در دستشویی بماند، اراده ش تقویت می شود و برایش باقی ماندن به مدت کافی در دستشویی آسان تر می شود.

نیازی نیست به او فشار بیش از حد وارد کنید. پنج دقیقه ماندن در محیط دستشویی و نشستن بر روی توالت کافی است. اگر او از جایش بلند شد و کف دستشویی را کثیف کرد، به او دلداری بدهید و با صحبت کردن به او اطمینان دهید که دفعه بعد بهتر از پس این کار بر می آید و از او بخواهید در پاک کردن کف دستشویی به شما کمک کند.

بهتر است اجازه دهید کودک دستشویی را هر وقت که خواست ترک کند و او را مجبور به نشستن طولانی تر از آنچه تمایل دارد نکنید. به احتمال زیاد اگر به او در طول انجام  این کار هیچ فشاری وارد نکنید، برای استفاده ازدستشویی در آینده تمایل بیشتری خواهد داشت.
 
 
مجموعه
۱ تا ۳ سال » توالت كردن كودكان

ادامه موضوع

Top